CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO - PO - PÁ - 15 hod - 21 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2322) KOLEKCE (72) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Novosvětská červená

Symfonie chutí k poctě A. Dvořákovi

175. výročí narození A. Dvořáka nás inspirovalo k občerstvení kolekce Novosvětských vín, ve kterých se, podobně jako ve Dvořákově symfonii, prolíná novosvětské novátorství s evropskými tradicemi. Ochutnáte zde novosvětská červená z USA, Chile, Argentiny a Jihoafrické republiky.

Stellenrust - STELL red (Shiraz/Pinotage)Leyda - Carmenere Reserva Escorihuela Gascon - 1884 Estate Grown - MalbecLYNX - Petite Sirah & ZinfandelGolan Heights Winery - Hermon RedPinotage
Víno
Katalogové číslo: BOX-1757
Cena za kolekci: 1 579 Kč nebo 5 050 korků
Zisk korků za balení: 50

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • JAR - Stellenrust - STELL red (Shiraz/Pinotage), 2015
  Prague wine trophy - Prague Silver 2016

  Kořenitá vůně doplněná chutí tmavých bobulí. Na patře jemné, luxusní, šťavnaté s elegantními taniny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
  85  
  (objem: 0,75 l)
   
 • CHIL - Leyda - Carmenere Reserva , 2016
  Silné, ovocné víno, jeho ovocný styl je podtržen tóny pepře a bylin. Toto příjemně pitelné víno hluboké rubínové barvy s lehkým nádechem dřeva v závěru má vyváženou strukturu a poměrně dlouhou dochuť. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (26)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Escorihuela Gascon - 1884 Estate Grown - Malbec, 2016
  Nejtypičtější argentinská odrůda, povedené, velmi tmavé purpurově červené víno bohatě naplněné vůněmi lesních bobulí, tmavě peckovitého ovoce, švestek a s lehkým tónem pryskyřice. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (8)
  89  
  (objem: 0,75 l)
   
 • - LYNX - Petite Sirah & Zinfandel, 2015
  Červené víno s intenzivními tóny přezrálých třešní, koření, vanilky a čokolády. Jeho chuť je měkce sametová, šťavnatě ovocná, lehce pikantní se zralými (teplými) tříslovinami a dlouhou hladkou dochutí.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (53)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • IZR - Golan Heights Winery - Hermon Red, 2016
  Víno temně červenofialové barvy s jasným ovocným charakterem (maliny, ostružiny, třešně) doplněným tóny čokolády, bylinek a pomerančové kůry. Chuť je široká, sametová a harmonická. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • JAR - Pinotage, 2016
  Víno s vůní hořké čokolády, kávy a pečených švestek. V chuti je plnost zralého bobulovitého ovoce, hořké čokolády s mátovými podtóny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

8. září 2017 bude mít 175 výročí. Narodil se slavný český skladatel Antonín Dvořák. Mezi jeho nejslavnější díla patří symfonie č. 9, kterou napsal v Americe, proto se jí také říká Novosvětská.

Toto výročí nás inspirovalo k tomu, abychom znovu oprášili naše kolekce Novosvětských vín, ve kterých se, podobně jako ve Dvořákově symfonii, prolíná novosvětské novátorství s evropskými tradicemi.

V našich kolekcích se neomezujeme jen na vinnou produkci z USA, ale ochutnáte zde i novosvětská vína z Chile, Argentiny, Nového Zélandu a Jihoafrické republiky.

Mimořádně jsme do kolekcí zařadili i vína z Izraele, který je naopak kolébkou vinařství, takže nemůže být řazen mezi země nového světa, do kterých se víno dostalo z Evropy. Izrael jsme ale vybrali proto, že se zde vyrábí vína, která se z velké většiny exportují do USA a pro našince jsou mimořádným exotickým zpestřením nekonečných vinných obzorů.

O NAŠÍ KOLEKCI:


Předehrou k našim novosvětským červeným je jemný, šťavnatý a elegantní dvojhlas Syrahu a Merlotu z JAR. Chuť je sametová s tóny černých bobulí a plná s krásně zakomponovanými tříslovinami.

Následuje sólo pro chilskou vlajkovou odrůdu Carmenere z vinařství Leyda, ve kterém dominují tóny černého ovoce, koření a bylinek. Strukturu vína zvýraznilo i jeho několikaměsíční zrání v sudu.

Argentinský temperament do kolekce vnáší náš oblíbený Malbec z vinařství Escorihuela Gascon, do kterého rád jezdil i prezident Peron.

V porovnání s evropskými víny jsou novosvětská červená plnější, šťavnatější a mnohdy i silnější. Posuďte sami!Severoamerickou extravaganci a individualismus v tekuté podobě představuje Cabernet Sauvignon. Už v základní řadě Twin Oaks od americké vinařské legendy Roberta Mondaviho je nabušený tóny ostružin, švestek, tabáku, koření a cedru.

Izraelský Hermon Red je Bordeaux cuvée v novosvětském podání. Obsahuje všech pět Bordeaux odrůd. Převažuje v něm Cabernet Sauvignon a Merlot doplněný trochou Cabernetu Francu, Malbecu a Petit Verdotu. Toto víno má velmi bohatou a harmonickou chuť červeného a černého ovoce.

Nový svět charakterizuje i odvážnější hra se dřevem.Krásným a veleoblíbeným exemplářem je poněkud extravagantní jihoafrická Pinotage s tóny kávy, čokolády a kouře. My ji pijeme a prodáváme velmi rádi a říkáme jí jednoduše "čokokávičková". I když se najdou i tací, pro které je té okázalosti příliš.

To je však ten pravý nový svět... Svět umění být spatřen v davu, být zapamatován a dokázat zúročit svých 5 minut slávy. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

HURÁ, SLÁVA.... MY SLAVÍME... VY ŠETŘÍTE