www.vino-klub.cz    info@vino-klub.cz  

osloveni

Vinařem roku se už podruhé stal VOLAŘÍK !!!

Stejně jako v roce 2011 se i letos podařilo Volaříkům v jednom roce získat dva vinařské grandslamy - Šampiona Valtických trhů a titul Vinaře roku za nejlepší kolekci vín. (P.S. V roce 2007 se to samé povedlo dnes již bývalému vinařství Čebav z Trvdonic - nyní na ně můžete zavzpomínat skrze BMVinařství).

Volařík tak má našlápnuto na dorovnání vinařského hattricku Jožky Valihracha, který byl Vinařem roku 2009, 2010 a 2013. 

Na oslavu Volaříkova 2. titulu jsme sestavili tuto kolekci:

VOLAŘÍK - VINAŘ ROKU 2014 za 1299 Kč

Na co se můžete těšit?

Veltlín, Vlašák a Chardonnay se přímo zasloužily o získání druhého titulu Vinař roku. Klasický pepřový Veltlín pochází z trati, na které má Volařík monopol - Věstoňsko, obec Perná. Doménou mikulovského podloží a Volaříkova sklepa zvlášť jsou Ryzlinky vlašské. Vybraný Vlašák z Purmice je hodně suchý, hodně minerální a hodně plný, protože ho sbírali až na Mikuláše!!! Tóny tropického ovoce působí obvykle u odrůdy Chardonnay nudně až tuctově, ale v kombinaci s pálavskou slaností, vyšším zbytkovým cukrem a obrovským podílem kyselinky (8,8 gramů !!!) vzniklo toto šťavnaté a elegantní víno.

V kolekci samozřejmě nemůže chybět nejlepší Müller na světě, který je takovým skrytým pokladem vinařství Volařík. Díky všem, kdo Müllery z principu odmítáte, aspoň zbyde víc pro nás ;-) Staré keře (dlouhé kořeny a přirozená redukce) a dlouhé zrání na keři (až do konce listopadu) v na minerály nabitém podloží, jsou klíčem k vynikající surovině, ze které se snad nedá vyrobit špatné víno ;-)

Rýňák není, co do parametrů, klasickým reprezentantem Volaříkovy nabídky. Vzhledem k vysoké kyselince ročníku 2013 mu sluší vyšší zbytkový cukr, který ji krásně harmonizuje a plní pusu charakteristickými meruňkovo-lipovými tóny. Nedejte tedy na tabulky, ale na chuť ;-)

V našem výběru nemůže chybět ani Pálava. Vybrali jsme možná netradičně polosuchou šarži, která však potěší oblíbenými mandarinkovo-mangovými tóny, tzn. není tolik tramínově kořenitá, jako ostatní. (Vzpomeňte, jak Vám chutnala suchá Pálava z Pavlova ;-)

 

Krásný víkend s krásnými víny Vám přeje,


Vaše Veronika z Víno-klubu


K odběru tohoto informačního e-mailu jste se přihlásili na stránkách www.vino-klub.cz nebo jste nám dali svolení při některé z našich marketingových akcí. Pomocí něj Vás informujeme o novinkách a zajímavých akcích v našem internetovém obchodě.

Respektujeme zákony a Vaše soukromí a proto pokud nechcete nadále tyto informace dostávat, můžete se jednoduše z odběru odhlásit.

Pokud máte problém se čtením tohoto mailu, klikněte zde