CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Naše bílé odrůdy

Ihned k odběru: 8 ks

Nejoblíbenější domácí bílá vína

Vinařství má u nás dlouholetou tradici a na výsledky snahy moravských vinařů můžeme být právem hrdí – dokazuje to i výběr českých přívlastkových bílých vín.

White line - Müller Thurgau Exkluzivně ve Víno-klubu: Veltlínské zelené Sauvignon - pozdní sběr EGO No. 70 - Chardonnay - výběr z hroznů Flower line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr Pinot Blanc - VOC Mikulov - Valtická
Víno
Katalogové číslo: BOX-00195
Cena za kolekci: 1 199 Kč nebo 3 788 korků
Zisk korků za balení: 37

OBSAH KRABICE

 • ČR - Zlomek & Vávra - White line - Müller Thurgau, 2015
  Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Hort - Exkluzivně ve Víno-klubu: Veltlínské zelené, 2016
  Víno má nažloutlou barvu s výraznou vůní bělomasé broskve. Chuť je šťavnatě ovocná, tělo vína je pevné s výraznou minerální dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (17)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mokruša - Sauvignon - pozdní sběr, 2016
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Osvěžující víno s aromatickou planých zelených broskví a dozrávajících angreštů. Chuť je šťavnatá, pobízivá s pikantností křupavé nektarinky a dotekem černého rybízu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - EGO No. 70 - Chardonnay - výběr z hroznů, 2016
  Salón vín ČR Prague Wine Trophy - Zlatá medaile Národní soutěž vín - zlatá medaile - Slovácká

  Víno barvy lipového květu. Ve vůni rozmanité, s tóny zralého žlutého ovoce, propolisu a s jemnými náznaky rozinek. V chuti čisté a šťavnaté s tóny lískových oříšku a příjemným ovocným dozníváním. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (14)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr, 2015
  prague wine trophy - premium gold

  Víno světle žluté barvy se zelenkavými odlesky. Vůně je svěží a podmanivá s tóny květin a limetky. Chuť je šťavnatá s dlouhou dochutí. Najdete zde svěží bílé ovoce a citrusy. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (22)
  91  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Reisten - Pinot Blanc - VOC Mikulov - Valtická, 2014
  Elegantní aroma, ve kterém se mísí vůně prachu, citrusů, broskve a lékořicové kořenitosti. Výrazná plná chuť je harmonická, šťavnatá, s osobitým minerálním charakterem a citrusovou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

ROZMANITÁ MORAVA


Díky specifickým geografickým podmínkám a čtyřem ročním obdobím může i naše malá země produkovat odrůdově typická vina. Například italská vína chutnají hodně podobně, kdežto v našem prostředí dosahujeme díky kyselince typické různorodosti jednotlivých odrůd. Vína Moravy jsou obecně velmi svěží, aromatická, kořenitá, to je mimo jiné dané skladbou pěstovaných odrůd. Půdy jsou většinou hluboké a úrodné. Zrání hroznů na Moravě je pomalejší což také napomáhá ke tvorbě a uchování aromatických látek.

NÁŠ VÝBĚR VÍN S PŘÍVLASTKEM


Mezi nejznámější odrůdu, které se pěstují a s oblibou pijí v Čechách, patří Müller Thurgau, Ryzlink vlašský se širokou škálou vůní a chutí a Veltlínské zelené (s výraznou chutí navozující dojem lučního medu). V našem výběru představujeme ještě voňavý Muškát moravský, Ryzlink rýnský a Rulandské bílé v ročníku 2008. Kvalita našich vín se neustálé zlepšuje a naši vinaři získávají ocenění nejen na tuzemských, ale i na mezinárodních soutěžích.

NEJOBLÍBĚNĚJŠÍ U NÁS


Podle průzkumu jsou nejoblíbenějšími domácími odrůdami Müller Thurgau (viz vedlejší odstavec), následovaný Veltlínským zeleným (takzvaný „Bělošpičák, který se používá rovněž na výrobu šumivých vín) a Muškátem moravským. Ten vzniknul šlechtěním odrůd Muškát Ottonel a Prachtraube je lehké víno s muškátovou vůní, které se hodí k aromatické asijské kuchyni a kupodivu i ke sladkým dezertům. Velmi oblíbenými odrůdami jsou Ryzlinky - vlašské i rýnské, Neuburské a Rulandské bílé.

KRÁLOVSKÝ MÜLLER THURGAU


Müller charakterizuje zelenožlutá barva, muškátově ovocná vůně s tóny grepu či broskve. Je to středně plné, harmonické a příjemně pitelné víno, nenáročného a svěžího charakteru. V našem výběru naleznete Müller Thurgau z řady Slunečné hodiny vinařství Réva Rakvice. Toto víno patří k řadě vysoce kvalitních jakostních odrůdových a přívlastkových vín, která dosáhla lahvové zralosti ve sklepě pod Pálavou. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy