PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod ( PÁTEK 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2676) KOLEKCE (35) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Mladý vinař - Nestarec

Kolekce prvních vín z malého vinařství mladého vinaře z Moravského Žižkova

Milan Nestarec svá první lahvová vína nabízí od 1. září 2011. Vzhledem ke svému věku a přesvědčení se vrhnul na rebelskou dráhu dělání přirozených vín s mottem: Víno z hroznů a nic víc. Ochutnejte vína bez ozdob a kudrlinek.

Klasika - Blond - Pinot noir - klaret Klasika - Neuburské Antika - Neuburské Antika - Rulandské šedé Antika - Sauvignon
Víno
Katalogové číslo: 377
Cena za kolekci: 1 199 Kč nebo 3 997 korků
Zisk korků za balení: 41

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Nestarec - Klasika - Blond - Pinot noir - klaret, 2010
  Víno, které má melír. Neboli bílé víno z modrých hroznů. Tento klaret z Rulandského modrého vyniká příjemnou květinovou a ovocnou vůni. V ústech je temperamentní, s čerstvou kyselinou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (29)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nestarec - Klasika - Neuburské, 2010
  Toto Neuburské je obzvláště příjemné v jeho mládí. Jeho živá, svěží chuť z něj činí ideální doprovod k nejrůznějším předkrmům. Ve vůni elegantní a jemně aromatické. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (28)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nestarec - Klasika - Rulandské šedé, 2010
  Klasické Rulandské šedé se světle slámovou barvou a atraktivní ovocnou vůní. Na patře dobře strukturované, s jemnou kyselinou a příjemnou kořenitostí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (17)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nestarec - Antika - Neuburské, 2009
  Typické Neuburské, vyznačujující se zlatavou barvou a příjemnou odrůdovou vůní. V ústech dominuje jeho komplexnost a dlouhá perzistence. Jedná se o velmi pitelné víno. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (33)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nestarec - Antika - Rulandské šedé, 2009
  Charakterní víno s typickou vyšší barevností a měděnými odlesky. Jeho komplexní buket je doplněn plností chuti. Harmonické víno s klasickým odrůdovým projevem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (20)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nestarec - Antika - Sauvignon, 2009
  Víno s intenzivní barvou, jemnou vůní a bohatým tělem. Vůně má jemně květinové a bylinné tóny. V chuti je příjemné, silné, s malým zbytkovým cukrem a dlouhým dozníváním. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (24)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 O VINAŘI


Milan Nestarec je mladý vinař (r. 1988) z Moravského Žižkova (ale sklep má ve Velkých Bílovicích). Dříve v Bílovicích i bydlel, takže je vlastně z obou vesnic, stejně tak jako jeho vinice, které se rozprostírají v obou těchto úrodných obcích. Svým povoláním si splnil klukovský sen "být zemědělcem". Obor se mu vzhledem k místě narození naskytl celkem jednoduše. Hospodaří (zatím) na 8 hektarech vinic, na kterých má vysázeno 40.000 hlav révy vinné. Protože se všechny jeho vinice nacházejí v podoblasti Velkopavlovické, soustředí se ze 70% na odrůdy modré (Zweigeltrebe, Frankovka a Rulandské modré) - tato vína ještě nejsou nalahvována, odpočívají. Z bílých pěstuje jen Rulandské šedé a Neuburské, protože se jim daří na těchto těžších půdách. Velmi hrdý je zejména na své Neuburské a všude jej prosazuje. Tato odrůda se složitě opečovává, ale za dobré zacházení se dokáže se odměnit. (Toto slyšíme již od druhého vinaře. Prvním byl Jožka Valihrach).

Milan vystudoval Střední vinařskou ve Valticích a teď dokončuje Vysokou v Lednici. Jako správný mladý rebel říká, že dělat víno ho škola nenaučí. Určitě je jí ale vděčný za otevírání obzorů. Mohu-li soudit a porovnávat tohoto mladého vinaře s ostřílenými harcovníky v naší nabídce, je vidět, že ví, co chce. Svou nabídku nám poprvé poslal v příloze i s fotkama a moderní technologie mu nejsou cizí. Vzhledem ke svému rebelskému přístupu svá vína nezatřiďuje ani neoceňuje podle Vinařského zákona, protože se škatulkami nesouhlasí. Všechna jeho vína jsou tedy jako zemská. Mnohem důležitější je pro něj srdce a emoce. Klade důraz na fakt, že svá vína vyrábí bez přídavných (pomocných) látek. je to prostě jen "Víno z hroznů a nic víc".

O VÍNĚ


Vína Milana Nestarce jsou tradičně netradiční, prostě přirozená. Všechna jsou suchá, neřízená. Dokvasila, když byl čas, kdy už byl všechen cukr kvasnicemi spotřebován, proto jsou suchá. Vína leží dlouhý čas na kvasnicích bez síry. Takže lze říci, že celkový obsah síry ve víně je minimální, asi pětina obsahu, který povoluje norma. Milan se snaží, aby se v jeho vínech zrcadlil terroir, proto tam nechce dodávat jiná dochucovadla.

Vína řadí do dvou řad - KLASIKA a ANTIKA. Vína klasická jsou přímočařejší, lehčí a mají nižší alkohol. Jsou líbivější, proto i etiketa je načančaná jako benátské zrcadlo. Vína z řady Antika leží rok na kvasnicích, které jsou ve víně pořád míchány - této technice se říká batonáž. Víno má bohatší strukturu a méně síry. Je takové robustnější. Potřebuje ale delší čas, aby se odleželo v lahvi a po nalití Vám také doporučuji trpělivé míchání, aby se víno otevřelo a projevilo. Proto jsou vína řady Antika uváděna na trh o rok později - všechna jsou z ročníku 2009. Necharakterističtějším vínem, na které je Milan Nestarec nejvíc hrdy je Antika - Neuburské. Etiketa vín z řady Antika je zase jednoduchá, abyste se mohli soustředit na čistotu vína bez kudrlinek.

VÍNO & JÍDLO


Milan Nestarec rád kombinuje víno s jídlem. A právě taková vína vyrábí. Aby se dobře snoubila s čistou (chemicky nedochucovanou) kuchyní. Vína z řady Klasika se pijí lehčeji, takže je můžete konzumovat samotné nebo k předkrmům a lehčím jídlům. U vín z řady Antika můžete přitvrdit a zkusit vepřové steaky nebo smetanové těstoviny a bude to bašta :-) Už teď se těším na Milanova červená...

PERLIČKA - KULIČKA


Logo Nestarcova vinařství nezobrazuje korunu nebo portál dvěří, jak by se mohlo zdát, ale je zde znázorněno květenství révy. Pestíky opadají a ze zbytku se stane jedna kulička. Detailní výklad na videu: 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 
  Datum   Diskuzní příspěvky Autor
  25.11.2011 13:33  archivace Ladislav Kulhánek
Vypsat vše

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045