CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO - PO - PÁ - 15 hod - 21 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2322) KOLEKCE (72) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

MIKROSVÍN - Tradiční řada 2015

NOVINKA: To nejlepší z nových vín z Tradiční řady

Na ty nejváženější a nejslavnější se prostě čeká... Podobné je to i s víny, která jsou vybrána do Tradiční, tedy nejvyšší, řady vín z vinařství MIKROSVÍN. Vína z ročníku 2015 jsou aromatičtější a extraktivnější, takže jsou připravena k vychutnávání dříve než obvykle.

Traditional line - Veltlínské zelené - výběr z hroznů - DanielTraditional line - Rulandské bílé - pozdní sběr - PurmiceTraditional line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Za CihelnouTraditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Liščí vrchTraditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - ŽeleznáTraditional line - Cabernet Sauvignon - pozdní sběr - Goldhamer
Víno
Katalogové číslo: BOX-6483
Cena za kolekci: 1 849 Kč nebo 5 793 korků
Zisk korků za balení: 57

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Veltlínské zelené - výběr z hroznů - Daniel, 2015
  Valtické vinné trhy - zlatá medaile

  Víno syté zlaté barvy. Vůně je minerální a kamenitá, jemně podpořená bílým pepřem a plátkem manga. V chuti široké a jemně pikantní s náznaky kávy a patrnou mineralitou. Závěr je příjemně kořenitý. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Rulandské bílé - pozdní sběr - Purmice, 2015
  Prague wine trophy - stříbrná medaile

  V atraktivní vůni se rozvíjí aroma bílých květů a bílého ovoce. Tento poutavý buket doplňuje typická chlebovinka. Chuť má bohatou strukturu, je plná a harmonická, se šťavnatou kyselinkou. V dochuti jsou tóny pomerančové kůry.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Za Cihelnou, 2015
  Salón vín ČR Národní soutěž vín - zlatá medaile - Mikulovská Prague Wine Trophy - Regional Champion

  Optimálně vyzrálé hrozny dávají vzniknout vínu s vynikajícím potenciálem. Vůně je velmi komplexní a rozmanitá. Ucítíte citrusové ovoce s lehkým květinovým nádechem. V pikantní chuti jsou jasně zřetelné zralé meruňky. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
  91  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Liščí vrch, 2015
  Prague wine trophy - Prague Wine Champion 2016

  Světle žlutá barva. Velmi příjemná kořenitá vůně je podpořena tóny bílého grepu. Chuť je minerální a široká, podepřená citrusovou kyselinkou a tóny zralých cibéb. Dochuť je lehce slaná a ukazuje na skvělý potenciál dunajovických kopců. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (37)
  91  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná, 2015
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno sytější zlatavé barvy s velmi dobrou viskozitou. Vůně je vápenitá s projevem prašné cesty a růžového grepu. Chuť je velmi bohatá a delikátní s citrusovou šťavnatostí a lehce botrytickou linkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (19)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Cabernet Sauvignon - pozdní sběr - Goldhamer, 2015
  Víno granátové barvy a velmi příjemné a nazrálé vůně. Již při prvním doušku v chuti můžeme najít drobné bobulové ovoce, černé třešně a čokoládu. Závěr dochuti je podtržen příjemným kořenitým tónem. Plná a dlouhá sametová struktura vína je krásně doplněna
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Co v kolekci ochutnáte?1/ Výběrový, nektarinko-mangový Veltlín z Liščího vrchu, který je Šampionem Prague Wine Trophy (PWT). Určitě vám nemusím připomínat, že ročník 2015 Veltlínům extrémně sednul.

2/ Šampiona Ryzlinků vlašských podle PWT vám už určitě nemusím více představovat. Je nádherně grepově- minerální. Prostě Vlašák, jak má být...

3/ Viniční trať Purmice jsme několikrát vyhlásili tratí roku. Pochází z ní nejlepší Rulandy bílé, jako třeba tahle, s tóny bílých květů a pomerančové kůry. Ve své Ódě na Rulandu bílou jsem vám už svou slabost prozradila ;-)

4/ Kolekci uzavírá nádherně šťavnatý a jemně kořenitý výběrový Rýňák. Skvěle obstojí i vedle moselských exemplářů!

O VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV


Vinařství Mikrosvín svá vína pěstuje v terroir Pálava. Vína pak zrají v jednom ze tří sklepů v Dolních Dunajovicích. Mikrosvín uznává šetrné zacházení ve vinici, omezuje používání chemických prostředků a co nejméně zasahuje do přirozených procesů při výrobě vína. Svou produkci limituje množstvím 200.000 L bílého vína a 50.000 L červeného vína. Soustředí se na výrobu přívlastkových vín.

K tomu, aby mohla vyhrávat nesčetné množství cen, přispívají i úžasné viniční polohy, které vlastní. Mezi nimi jsou mimo jiné tyto tratě: Liščí vrch v Březí, Daniel v Dobrém poli, Za cihelnou v Mikulově a jedna z nejvýznamnějších světových a z nejdražších českých viničních tratí - Železná, která leží v katastru obce Perná. Zde se pěstují jejich nejslavnější Ryzlinky vlašské - ten z roku 2002 byl vyhlášen jedním z 1000 nejlepších vín světa. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

HURÁ, SLÁVA.... MY SLAVÍME... VY ŠETŘÍTE