PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (3344) KOLEKCE (16) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

MIKROSVÍN - Tradiční řada 2015

NOVINKA: To nejlepší z nových vín z Tradiční řady

Na ty nejváženější a nejslavnější se prostě čeká... Podobné je to i s víny, která jsou vybrána do Tradiční, tedy nejvyšší, řady vín z vinařství MIKROSVÍN. Vína z ročníku 2015 jsou aromatičtější a extraktivnější, takže jsou připravena k vychutnávání dříve než obvykle.

Traditional Line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Goldhamer Traditional line - Veltlínské zelené - výběr z hroznů - Daniel Traditional line - Rulandské bílé - pozdní sběr - Purmice Traditional line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Za Cihelnou Traditional Line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Železná Traditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná
Víno
Katalogové číslo: BOX-6482
Cena za kolekci: 1 699 Kč nebo 5 338 korků
Zisk korků za balení: 53

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Goldhamer, 2017
  Ve vůni se projevují tóny zralých hrušek, pálavských bylin, nádech grepu a jemně botrytická linka na pozadí. Chuť je kořenitá a energická, s limetkovou kyselinkou. Dlouhá dochuť je podpořena minerální slaností. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (27)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Veltlínské zelené - výběr z hroznů - Daniel, 2015
  Valtické vinné trhy - zlatá medaile

  Víno syté zlaté barvy. Vůně je minerální a kamenitá, jemně podpořená bílým pepřem a plátkem manga. V chuti široké a jemně pikantní s náznaky kávy a patrnou mineralitou. Závěr je příjemně kořenitý. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (23)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Rulandské bílé - pozdní sběr - Purmice, 2014
  Prague wine trophy - stříbrná medaile

  V atraktivní vůni se rozvíjí aroma bílých květů a bílého ovoce. Tento poutavý buket doplňuje typická chlebovinka. Chuť má bohatou strukturu, je plná a harmonická, se šťavnatou kyselinkou. V dochuti jsou tóny pomerančové kůry.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (15)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Za Cihelnou, 2015
  Národní soutěž vín - zlatá medaile - Mikulovská

  Optimálně vyzrálé hrozny dávají vzniknout vínu s vynikajícím potenciálem. Vůně je velmi komplexní a rozmanitá. Ucítíte citrusové ovoce s lehkým květinovým nádechem. V pikantní chuti jsou jasně zřetelné zralé meruňky. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (9)
  91  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Železná, 2017
  Vůně je intenzivní s tóny bílého grepu, sušených bylin a na pozadí s minerálně-vápenitým projevem. Chuť je šťavnatá a bohatá. Pikantní citrusovou kyselinku vyvažuje lehký zbytkový cukr. Dochuť je minerální a má velmi dlouhé doznívání. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (42)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná, 2015
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno sytější zlatavé barvy s velmi dobrou viskozitou. Vůně je vápenitá s projevem prašné cesty a růžového grepu. Chuť je velmi bohatá a delikátní s citrusovou šťavnatostí a lehce botrytickou linkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (30)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Co v kolekci ochutnáte?1/ Výběrový, nektarinko-mangový Veltlín z Liščího vrchu, který je Šampionem Prague Wine Trophy (PWT). Určitě vám nemusím připomínat, že ročník 2015 Veltlínům extrémně sednul.

2/ Šampiona Ryzlinků vlašských podle PWT vám už určitě nemusím více představovat. Je nádherně grepově- minerální. Prostě Vlašák, jak má být...

3/ Viniční trať Purmice jsme několikrát vyhlásili tratí roku. Pochází z ní nejlepší Rulandy bílé, jako třeba tahle, s tóny bílých květů a pomerančové kůry. Ve své Ódě na Rulandu bílou jsem vám už svou slabost prozradila ;-)

4/ Kolekci uzavírá nádherně šťavnatý a jemně kořenitý výběrový Rýňák. Skvěle obstojí i vedle moselských exemplářů!

O VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV


Vinařství Mikrosvín svá vína pěstuje v terroir Pálava. Vína pak zrají v jednom ze tří sklepů v Dolních Dunajovicích. Mikrosvín uznává šetrné zacházení ve vinici, omezuje používání chemických prostředků a co nejméně zasahuje do přirozených procesů při výrobě vína. Svou produkci limituje množstvím 200.000 L bílého vína a 50.000 L červeného vína. Soustředí se na výrobu přívlastkových vín.

K tomu, aby mohla vyhrávat nesčetné množství cen, přispívají i úžasné viniční polohy, které vlastní. Mezi nimi jsou mimo jiné tyto tratě: Liščí vrch v Březí, Daniel v Dobrém poli, Za cihelnou v Mikulově a jedna z nejvýznamnějších světových a z nejdražších českých viničních tratí - Železná, která leží v katastru obce Perná. Zde se pěstují jejich nejslavnější Ryzlinky vlašské - ten z roku 2002 byl vyhlášen jedním z 1000 nejlepších vín světa. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045