PRAHA 1  | PO - PÁ  | 9 hod - 20 hod 

CHÝNĚ   | PO - ČT| 8 hod - 16 hod, POZOR PÁTEK - ZAVŘENO! 

BRNO - | PO - PÁ  | 15 hod - 21 hod, POZOR  - 11. 2. - 15. 2. -  ZAVŘENO!  

Odrůdy
VÍNA (2699) KOLEKCE (59) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

.....Mezinárodní den PINOTAGE

Ochutnejte nejlepší Pinotage a oslavte s námi Mezinárodní den odrůdy Pinotage - 13. 10. 2018

MEZINÁRODNÍ DEN PINOTAGE - kolekce šesti vín za 1799 Kč místo za běžných 1949 Kč. V této kolekci najdete kromě červených i růžové zpracování Pinotage, které mám obzvláště ráda, oblíbenou čokokávičkovou Pinotage pro mladé, ale i velmi seriózní vzorky, které zrály v drahých dubových sudech. Lahve k oslavě si samozřejmě můžete koupit i jednotlivě.

Stellenrust - Pinotage Pinotage Stellenrust - STELL rosé (Pinotage) Stellenrust - STELL red (Shiraz/Pinotage) Carpe Diem - Pinotage Stellenrust - Cornerstone Pinotage
Víno
Katalogové číslo: BOX-773
Cena za kolekci: 1 799 Kč nebo 6 033 korků
Zisk korků za balení: 61

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • JAR - Stellenrust - Pinotage, 2016
  prague wine trophy - premium gold

  Toto víno nabízí chuť malin, zralých broskví, černých třešní podpořené jemnými dubovými nuancemi. Na patře vynikne vyzrálost hroznů s přetrvávajícím dovětkem.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (10)
  91  
  (objem: 0,75 l)
   
 • JAR - Pinotage, 2016
  Víno s vůní hořké čokolády, kávy a pečených švestek. V chuti je plnost zralého bobulovitého ovoce, hořké čokolády s mátovými podtóny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • JAR - Stellenrust - STELL rosé (Pinotage), 2017
  Prague wine trophy - stříbrná medaile

  Jahodové sufflé v celé své kráse. Toto víno ve vůni je bohaté na letní ovoce, kde převažují maliny, třešně, zralé broskve a meruňky. Tyto vůně se na patře transformují na intenzivní jemnou dochuť.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (7)
  85  
  (objem: 0,75 l)
   
 • JAR - Stellenrust - STELL red (Shiraz/Pinotage), 2016
  Kořenitá vůně doplněná chutí tmavých bobulí. Na patře jemné, luxusní, šťavnaté s elegantními taniny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • JAR - Carpe Diem - Pinotage, 2016
  Komplexní vůně malin, třešní, borůvek a tužkových hoblinek se sladkostí vanilky a karamelu. Aroma přechází na patro s tóny sladkého černého ovoce a koření. Velmi hladké zralé třísloviny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • JAR - Stellenrust - Cornerstone Pinotage, 2013
  Prague Wine Trophy - Champion

  Toto víno nabízí chuť malin, zralých broskví, černých třešní s jemnými tóny dubu s delikátním sladkokyselým dovětkem. Skvělý doprovod pikantních jídel, jako jsou thajské zelené kari nebo tradiční Cape Malay bobotie.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
  90  
  (objem: 0,75 l)
   
 

O KOLEKCIV naší kolekci ochutnáte vína z jednoho z nejstarších a největších rodinných vinařství v Jižní Africe: STELLENRUST a také vína z našeho oblíbeného vinařství DIEMERSFONTEIN, které se na odrůdu Pinotage soustředí a díky tomu za ni také sbírá spoustu domácích i mezinárodních ocenění. Diemersfontein dokonce vyrábí odrůdu Pinotage ve dvou verzích - čokokávičkovou pro mladé, kteří s pitím vína třeba teprve začínají, nebo kteří mají rádi její výrazný čokoládovo-kouřový štych, a pro porovnání, co tato odrůda umí, u nich můžete ochutnat i seriózní verzi Carpe Diem, která je určena spíše znalcům klasických a fajnových vín.

Pokud se jihoafrických vín dosud bojíte, tak vězte, že jsou dokonalým kompromisem mezi tradičním evropským a extravagantním novosvětským (USA, Nový Zéland) stylem. Na jedné straně mají intenzivní novosvětskou vůni a nadupaný obsah (plnost) a na druhé straně pak krásně vyladěnou starosvětskou (evropskou) eleganci.

O VÍNECHStellenrust Pinotage 2016

- klasický příklad červeného vína, které zrálo 12 měsíců v sudech z francouzského dubu. Toto víno nabízí chuť malin, zralých broskví, černých třešní podpořené jemnými dubovými nuancemi. Na patře vynikne vyzrálost hroznů s přetrvávajícím dovětkem. Skvělý poměr ceny a kvality!

Diemersfontein Pinotage 2016

- oblíbená čoko-kávičková Pinotage pro mladé. Víno s vůní hořké čokolády, kávy a pečených švestek. V chuti je plnost zralého bobulovitého ovoce, hořké čokolády s mátovými podtóny.

Stellenrust STELL rosé 2017

- rosé ze 100% Pinotage. Jahodové sufflé v celé své kráse. Toto víno ve vůni je bohaté na letní ovoce, kde převažují maliny, třešně, zralé broskve a meruňky. Tyto vůně se na patře transformují na intenzivní jemnou dochuť.

Stellenrust STELL red 2016

- ukázka kupáže Pinotage se Shirazem. Kořenitá vůně doplněná chutí tmavých bobulí. Na patře jemné, luxusní, šťavnaté s elegantními taniny. Červené víno na každý den.

Diemersfontein CARPE DIEM Pinotage 2016

- víno pro milovníky plných červených vín. Komplexní vůně malin, třešní, borůvek a tužkových hoblinek se sladkostí vanilky a karamelu. Aroma přechází na patro s tóny sladkého černého ovoce a koření. Velmi hladké zralé třísloviny.

Stellenrust CORNERSTONE Pinotage 2013

- nejkvalitnější víno, jako tato Cornerstone Pinotage, pochází z keříčkové vinice (tzv. bush vine - viz foto níže). Toto víno nabízí chuť malin, zralých broskví, černých třešní s jemnými tóny dubu s delikátním sladkokyselým dovětkem. Zraje v sudech z francouzského dubu 18 - 22 měsíců.

CO JE TO BUSH VINE?Výhodou keříčkovité vinice je vyšší vlhkost uvnitř keře, pomalejší, zato dokonalejší zrání, ochrana před spálením slunečními paprsky a přirozeně redukovaná sklizeň koncentrovanějších hroznů.

O ODRŮDĚ PINOTAGEOdrůda Pinotage vznikla v roce 1925 křížením odrůd Pinot Noir a Cincault, kterému se v Jižní Africe říká Hermitage. Jméno Pinotage tedy vzniklo z spojením názvů jeho rodičovských odrůd PINOt noir a hermiTAGE. Ke komerčnímu pěstování došlo až v roce 1943. Vzhledem k tomu, že se mnoho vinařů snažilo vytěžit z její popularity maximum, pěstovala se často na kvantitu, čím utrpěla její kvalita, ale hlavně pověst. Od roku 1995 se jí snaží významná jihoafrická vinařství oživit a hrdě ji prezentovat jako červenou vlajkovou jihoafrickou odrůdu. Když se povede, ucítíte v ní černé a červené bobulovité ovoce, koření, kůži i čokoládu. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

LÁSKA Z VÍNOKLUBU = 14% sleva na vše!

Vina Real - Rioja Crianza, 2015

PRIMITIVA