PRAHA 1 -  | PO - PÁ  | 9 hod - 21 hod 

CHÝNĚ -   | PO - PÁ| 8 hod - 16 hod 

BRNO - | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod 

Odrůdy
VÍNA (2626) KOLEKCE (59) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Kristovy medaile - 19 medailí v krabici

Chcete ochutnat jedno z 1000 nejlepších vín světa?

Tak neváhejte a vyzkoušejte tuto kolekci, kterou jsme si nechali osobně sestavit mladým a sympatickým vinařem - Tomášem Kristem z Milotic. Poznejte jeho nejoblíbenější, nejmedailovější a nejšťavnatější vína!

Rulandské bílé - výběr z hroznů Sauvignon - pozdní sběr Pálava - výběr z hroznů Muškát moravský - pozdní sběr Frankovka - pozdní sběr Modrý Portugal - výběr z hroznů
Víno
Katalogové číslo: 233.1
Cena za kolekci: 1 290 Kč nebo 4 300 korků
Zisk korků za balení: 34

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Krist - Rulandské bílé - výběr z hroznů, 2007
  Jedno z 1000 nejlepších vín světa | Víno svítivě žluté barvy s koncentrovanou vůní medu, kvěů lípy a rozinek. To stejné oceníte i v chuti. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (108)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Sauvignon - pozdní sběr, 2008
  Světle zlatavá barva se zelenými odlesky. Svěží vůně čerstvých citrusů a travnatých tónů vás zaujme hned při prvním přivonění. Chuť je příjemně vyrovnaná a šťavnatá. Primární tóny angreštů a citrusů, které jsou lahodné i v dochuti. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (112)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Pálava - výběr z hroznů, 2007
  V chuti najdeme krásně kořeněné víno s nádherným tramínovým podtextem.Chuť je medově lahodná s příjemným zbytkovým cukrem. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (125)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Muškát moravský - pozdní sběr, 2008
  Ve víně se prolíná lehce muškátový nádech, přecházející do ovocných tónů – pomerančů, mandarinek a exotiky. Víno je suché, lehce ovocité chuti s pikantní kyselinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (70)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Frankovka - pozdní sběr, 2008
  Víno rubínové barvy s okrovými tóny. Vůně je velmi otevřená, jemně dřevitá a harmonická. Chuť je výrazná s projevy ovoce a s jemnou tříslovinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (64)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Modrý Portugal - výběr z hroznů, 2008
  Víno krásně hluboké barvy s inkoustovými odlesky. Vůně je komplexní a velmi elegantní s tóny višní a rybízu. Chuť je velmi mohutná s ovocnou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (108)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

MEDAILE PODLE KRISTA

Rulandské bílé 2007 výběr z hroznů - jedno z 1000 nejlepších vín světa!!!


Toto víno označuje Tomáš jako svého "miláčka". Rulanda bílá je jeho oblíbená, navíc když patří mezi nejlepší koně z jeho stáje. Přestože ji po prvním kole zatřiďování inspekce sestupnila (to se výjimečným vínům, které vybočují z řady, může stát), v druhém kole ji uznala a zatřídila mezi výběry z hroznů. Následně ji Tomáš odeslal do Francie na soutěž Vinalies Internationales 2009, odkud přivezla ZLATO. Tato výstava je považována za nejvýznamnější soutěž světa, proto se automaticky bere, že zlatomedailisti patří mezi 1000 nejlepších vín světa! Je to navíc Tomášova srdeční záležitost, proto věřím, že osloví i Vás :)

Sauvignon 2008 pozdní sběr - medailový generál


Málokdy ho má a málokdy se povede tak dobře, proto si ho teď užívá o to víc a lepí na něj všech 6 medailí, které za svůj krátký život tento nový Sauvignon posbíral. Nejdůležitější (a zároveň největší) plackou je Stříbrná medaile z putovní výstavy Concours Mondialle Bruxelles 2009.

Pálava 2007 výběr z hroznů - nejprodávanější víno a nejoblíbenější odrůda


Stejně jako u nás, i Kristovy nejvíce mizí tato oblíbená aromatická odrůda (kříženec Müllera a Tramínu). Když má navíc zlato, stříbro a diplom, není se o čem bavit. Musíte ochutnat sami!

Muškát moravský 2008 pozdní sběr - chutná i Italům


Na Muškát je Tomáš také pyšný, protože se prý takto dobrý nepovede každý rok. Tento Muškát jsme prosalvili už po jeho nalahvování, protože jsme ho uvedli v kolekci Světoví medailisté. Zabodoval totiž už na soutěži International Wine Competition 2009 v San Franciscu, kde získal bronz. Když jsem teď procházela lahve zjistila jsem, že tuto medaili (výjimečně) Tomáš na lahve nelepí :))

Frankovka 2008 pozdní sběr - z 58 let staré vinice


Další z medailových "ruských generálů". Krásná rubínová a minerální, ale celkově harmonická. Keře do hroznů nalily sílu ze samotného jádra země :) již jako mladé víno sbírala Frankovka své Vavříny - na Vinum Juvenale 2008, kde byla nejlepším vínem ve své kategorii.

Modrý Portugal 2008 výběr z hroznů - tohle je velká vzácnost!!!


U Portugalu se takováto cukernatost hroznů málokdy povede. Je to proto, že běžně se sklízí 4 - 5 tun z hektaru, nu v této vinici sběrači nasbírali pouze 1 tunu krásně vyzrálých hroznů. Tomáš říkal, že v této vinici byli spíše na výletě a sem tam zavadili o hrozen :) Příroda zde úrodu sama zredukovala, abychom si pak mohli pochutnat na intenzivních višních a rybízu v neprůhledném lahodném moku :)

BUDETE-LI MÍT KRISTOVÝCH MEDAILÍ MÁLO, PŘIKUPTE SI...


další medaile v kolekci Best of... Krist za 1290 Kč. Je tam mimo jiné nejlepší bílé víno mezinárodní výstavy Terravino 2009 Izrael, asi největší předloňský úspěch (na konci roku 2008) :)


 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018