PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2867) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Královská krabice

Vína, která pijí královny, princové, prezidenti a vůbec celá honorace

Tuto kolekci uvádíme u příležitosti 84. narozenin britské královny Alžběty II.

Frankovka Frankovka - pozdní sběr Tramín červený - výběr z hroznů Paves červený - barrique - Frankovka/Cabernet Sauvignon/Neronet Maidenburg - Sauvignon blanc - pozdní sběr Ryzlink vlašský - kabinet - Pod Pálavou
Víno
Katalogové číslo: 260
Cena za kolekci: 1 884 Kč nebo 6 280 korků
Zisk korků za balení: 56

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Valihrach - Frankovka, 1996
  Úžasně plné víno, které pil princ Charles na své návštěvě ČR před 10 lety.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Valihrach - Frankovka - pozdní sběr, 2006
  Úžasná sametová Frankovka, kterou si princ Charles vyžádal proto, že si pamatoval dobrou zkušenost s Jožkovou Frankovkou 1996, kterou pil při předchozí návštěvě.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (24)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Valihrach - Tramín červený - výběr z hroznů, 2006
  Krásné, odrůdově typické víno, ve kterém naleznete zaprášenou růži v medu i kořenitost, podpořenou vyváženým zbytkovým cukrem. Polosuché. | Stříbrná medaile Premios Zarcillo - Španělsko 2009
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (50)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • - Paves červený - barrique - Frankovka/Cabernet Sauvignon/Neronet, 2007
  Červené cuvée složené z odrůd Frankovka, Cabernet Sauvignon a Neronet. Je lahodný, plný a příjemně pitelný. Zaujme Vás výjimečnou vůní bobulového ovoce a plností, kterou si odneslo ze zrání v barikových sudech. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (18)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Reisten - Maidenburg - Sauvignon blanc - pozdní sběr, 2008
  Bohatá, košatá vůně ananasu a černého rybízu, se v mohutné chuti s vyváženým poměrem kyseliny a zbytkového cukru, rozvine ve vše, co naznačí buket a pevně usadí na patře, pokračuje dlouhou, až olejnatou dochutí, která je vskutku vyjímečná. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (39)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Reisten - Ryzlink vlašský - kabinet - Pod Pálavou, 2008
  Intenzivní květinové aroma s lehkou medovou notou, mohutná mineralita která je charakteristická pro vinici Pod Pálavou, je zárukou pozitivního zrání v láhvi. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (23)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

U příležitosti krásných 84. narozenin anglické královny Alžběty II. uvádíme kolekci vín nazvanou KRÁLOVSKÁ KRABICE, která je plná exkluzivních vín, na kterých si pochutnávala nejen královna, ale i králové, princové a prezidenti.



Konkrétně:

PAVES je nejvyšší vinařskou poctou na Slovensku


Anglická královna Alžběta II. a španělský král Juan Carlos při svých prvních návštěvách Slovenska ochutnávali slavné červenée cuvée od pana Pavelky z Pezinku. Pan Pavelka je průkopníkem tohoto způsobu výroby vína (míchání více odrůd vín a hledání harmonie). Jeho slavné cuvée Paves je vyrobeno z odrůd Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon a Neronet v poměru, který je výrobním tajemstvím :-) Královna Alžběta II. i král Juan Carlos pili Paves 2006 a George Bush a Vladimir Putin na svém summitu zase Paves 2003. Paves byl podáván i při inauguraci prezidenta Gašparoviče. My Vám v této kolekci nabízíme krasavce ročníku 2007, který teď vyšel ze sklepa a těší se na nové návštěvy na nejvyšší úrovni.

VÍNA OD VINAŘE ROKU 2009 Jožky Valihracha zachutnala princi Charlesovi


Jožka Valihrach - úřadující Vinař roku - kápnul do chuťové noty princi Charlesovi. Ten při své návštěvě Prahy v roce 2000 ochutnal Jožkovu Frankovku 1996 a při své následující návštěvě, na kterou vzal i svou ženu Camillu, si Jožkovo víno vyžádal. Zajímalo ho srovnání Frankovky 1996 s Frankovou 2006. Na cestu dostal ještě Tramín červený 2006 výběr z hroznů, který se pyšní stříbrnou medailí ze španělského Zarcilla. Jožka si naštěstí pár exemplářů obou jinak neprodejných Frankovek nechal a my jsme ho přemluvili, takže je exkluzivně budete moct ochutnat i Vy!!!

Více se o Charlesově ochutnávání Jožkových Frankovek dočtete na našich VÍNOVINÁCH - http://www.vinoviny.cz/2010/04/britska-kralovna-alzbeta-ii-ma-dnes-84.html

Když bílá, tak z Reistenu


Princ Charles při své návštěvě Prahy ochutnal i slavný Maidenburg - Sauvignon pozdní sběr 2008 (máme poslední lahve na trhu) a klasický minerální pavlovský VLAŠÁK 2008, obě bílá z Reistenu. Tato vína jsou srozumitelná i pro diplomaty hovořící různými jazyky. Servírovala se s úspěchem i při zasedáních Mezinárodního měnového fondu a summitu NATO v Praze.

KRÁLOVSKÁ KRABICE - SPECIÁLNÍ CENA!!!


KRÁLOVSKÁ KRABICE by Vás normálně vyšla na 2041 Kč, kdybyste ovšem někdy sehnali všechna vína... My Vám ji nabízíme za symbolických královských 1884 Kč, právě u příležitosti 84. narozenin královny Alžběty II.
Připijte na zdraví královny a zazpívejte si s námi: "God save the Queen...."

Hledáte-li jiný královský dar, napadá mě v této souvislosti ještě nejluxusnější moravské víno EDELSPITZ 1884, který právě zraje 553. den v sudu a těší se na své nové majitele. Můžete vybírat mezi zbylými číslovanými lahvemi, nejnižší dostupné číslo je 97/500.

Mějte se královsky a pijte královská vína!





 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045