s Pálavou 2017 pozdní sběr, tak mezi sladkými Pálavami -> s Pálavou 2017 výběr z hroznů, kterou dnes na trh uvádíme v exkluzivní předpremiéře!" lang="cs" />

PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod
(zkrácená otevírací doba každý pátek 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 16 hod 

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod  

Odrůdy
VÍNA (2585) KOLEKCE (51) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

KRÁL PÁLAV = ŠILINEK (3 lahve)

V této kolekci KRÁL PÁLAV = Šilinek, kde kromě dvou výše zmíněných Pálav ochutnáte ještě loňského zlatého medailistu VVT - nejlepší v kategorii sladkých Pálav -> Pálava 2016 výběr z hroznů.

Jak říká můj bratránek, Jirka Šilinek ml.: "Co je těžší, než vyhrát?" ... "Přece obhájit!" A to se povedlo! Nejlepší Pálavy z Pálavy dělá tandem Jirka Šilinek st. a Jirka Šilinek ml. Potvrdily jim to výsledky mezinárodní soutěže Valtické vinné trhy (VVT). Zlato obhájili jak mezi suchými Pálavami -> s Pálavou 2017 pozdní sběr, tak mezi sladkými Pálavami -> s Pálavou 2017 výběr z hroznů, kterou dnes na trh uvádíme v exkluzivní předpremiéře!

Pálava - pozdní sběr Pálava - výběr z hroznů Pálava - výběr z hroznů
Víno
Katalogové číslo: BOX-6741
Cena za kolekci: 749 Kč nebo 3 032 korků
Zisk korků za balení: 30

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Šilinek Jiří - Pálava - pozdní sběr, 2017
  Valtické vinné trhy - zlatá medaile

  Vůně mísy velkých celých mandarinek je doplněna lehce kořenitými tony. Plná bohátá chuť mixu tropického ovoce vám po polknutí se vám připomenou velké okvětní plátky růží. Pán, co tu právě sedí se mnou, říká, ať tam napíšu: "to potěší." Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Šilinek Jiří - Pálava - výběr z hroznů , 2017
  Valtické vinné trhy - zlatá medaile

  EXKLUZIVITA: Víno s rozkvetlou aromatikou, připomínající pomelo a jemnou chutí mandarinky. Vyvážené plné chuti. Má velmi čisté až medové tóny, kořeněné s minerální dochutí. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Šilinek Jiří - Pálava - výběr z hroznů , 2016
  Valtické vinné trhy - zlatá medaile

  Víno s rozkvetlou aromatikou, připomínající pomelo a jemnou chutí mandarinky. Vyvážené plné chuti. Má velmi čisté až medové tóny, kořeněné s minerální dochutí. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Všechny tyto Pálavy navíc pochází z genetické vinice, kterou strejda vlastní a ze které se nyní berou očka na množení všech dalších sazeniček této odrůdy. Naše loňské pasování na dosud nekorunovaného Krále Pálav, (to se musí napravit!), dále potvrdili i autoři nového cestopisného seriálu ČT - Krajinou vína, kdy se celý první díl o odrůdě Pálava točil v úterý 5.6. u Šilinků! Tož na zdraví, strejdo!


PÁLAVA


Pálava je jednou z našich nejoblíbenějších odrůd a suvenýrem z výletu na jižní Moravu. Odrůda vznikla křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Víno z ní se vyznačuje zlatožlutou barvou a hutnou, olejovitou chutí. Ve vůni ucítíte aromatické látky Tramínu – růže, vanilku a muškát. Intenzivní aroma často podtrhuje vyšší obsah zbytkového cukru. Slaďoučkou a voňavou (jako i suchou a voňavou) Pálavu můžete z Pálavy přivézt komukoliv – chutná jemným ženám i drsným mužům.

Aromatický Tramín červený má tu nevýhodu, že má nízké kyseliny a bez vyššího obsahu cukru je víno chuťově nevýrazné. Müller Thurgau sice oplývá kyselinkou, která chuť vína osvěžuje, ale na druhou stranu je Müller velmi náchylný k chorobám.

"Malý úvod do velké genetiky"


Pálava v sobě nese to lepší z obou svých rodičů (ideální situace, kterou si všichni přejeme, že?). Je odolnější vůči chorobám vinné révy než maminka Müllerka a zároveň si po tatínkovi zachovává tramínovou aromatiku. Skvělé víno odrůdy Pálava si proto vychutnáte ve všech variantách – od suché po sladkou. Suchá Pálava je samozřejmě vzácnější, ale není nemožné se s ní setkat. Aktuálně máme v nabídce suchou Pálavu od Jožky Valihracha v pozdním sběru ročníku 2007. Pálava se potatila i co do vzhledu – má stejnou načervenalou barvu hroznů jako Tramín, kterému se říká „červený“ právě kvůli charakteristickému odstínu slupek hroznů.

Příjemným aspektem spojení těchto dvou odrůd z pohledu vinařů také je, že plodnost
Hledáním odolnější aromatické odrůdy s příjemnou kyselinkou se kromě našich enologů zabývali i u sousedů. Slovenskou obdobou Pálavy je odrůda Děvín, jenž je křížencem Tramínu a Veltlínského červenobílého.

O VINAŘSTVÍ ŠILINEK


Vinařství Šilinek je středně velká firma, která byla oficiálně založena roku 1991 a která se od té doby neustále rozvíjí. Vinařská tradice se v této rodině přenáší již po několik generací, v současné chvíli její otěže drží otec a syn - oba Jirkové. Hospodaří na 8 ha vlastních vinic, jež jsou rozesety na nejlepších viničních tratích na úpatí kopce Pálavy - dominanty, která nejen určuje ráz krajiny, ale i charakter počasí a půdy.

Díky vápencovému složení tohoto nádherného kopce leží obec Pavlov téměř ve srážkovém stínu. Pálava působí jako akumulační kamna, která se sluníčkem rozehřejí, a následně odhání mraky. Vápenec, který se vyskytuje v půdě, zase dává vyniknout minerálním tónům ve víně, jimiž se zejména proslavila odrůda - Ryzlink vlašský, kterému se říká "Pavlovský vlašák". V okolí mu není obdoby.

Další zajímavou a výjimečnou odrůdou, typickou pro tento kraj, je odrůda Pálava. Je to aromatické víno, kříženec Tramínu červeného a Mülleru Thurgau. Pálava se podobá Tramínu, i když jí chybí kořenitost. Její vůně je obohacena o vanilku. Výhodou je, že dává větší a pravidelnější úrodu než Tramín. Pěstuje se pouze na 0,6 % plochy vinic, proto je velmi vzácná a vyhledávaná jako suvenýr návštěvníků Pavlova a okolí.

Vinařství Šilinek Jiří se zaměřuje na moderní metody a technologie zpracování hroznů tak, aby zde dosahovali maximálně kvalitní a odrůdově i oblastně typická vína. Vyznávají šetrné metody obhospodařovávání vinic a podobně jako vinařství Reisten jsou zapsáni v systému pro Integrovanou produkci hroznů a vína. Snaží se vyrábět vína s minimálním obsahem oxidu siřičitého. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018