PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN (3. - 10.7. ZAVŘENO)

Odrůdy
VÍNA (4316) KOLEKCE (24) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

KPZ - krabice poslední záchrany

Vína, která zachrání rodinnou pohodu

Už se vám jistě stalo, že jste doma byli v situaci, kdy jste zrovna neměli po ruce adekvátní lahev vína. My jsme na rozsáhlém vzorku všech zaměstnanců Víno-klubu vyzkoumali a identifikovali nejčastější modelové situace, kdy v domácnostech dochází ke kritickému nedostatku vína. Čtěte níže...

Standard Line - Ryzlink vlašský - jakostní Weingut Viemorgenhof - Riesling Mosel Spätlese Trocken Graham´s - Ruby - portské Cuvée Love - pozdní sběr Šilink - perlivé víno - brut - 0,75 l Due Palme - Don Cosimo - Primitivo - Salento IGP
Víno
Katalogové číslo: BOX-57998
Cena za kolekci: 1 299 Kč nebo 4 067 korků
Zisk korků za balení: 41

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Standard Line - Ryzlink vlašský - jakostní, 2018
  Víno barvy poledního slunce Vás jistě oslní. Jako ve velkých Ryzlincích vlašských i zde můžete najít typické pálavské rysy. Ve vůni najdete oříšky ve spojení s medem. V chuti potom najdete štavnatost mladého vína s lehkou minerální strukturou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NĚM - Weingut Viemorgenhof - Riesling Mosel Spätlese Trocken, 2017
  Plnější, citrusově- minerální ryzlink s jemným náznakem střelného prachu a výraznou šťavnatou kyselinou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • POR - Graham´s - Ruby - portské,
  Portské s plným tělem a hlubokou rubínovou barvou a intenzivní bouquet.. Graham’s Ruby je portské pro každodenní pití. Rubínová barva se snoubí s vůněmi zralého červeného ovoce, ostružin a borůvek. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (52)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Cuvée Love - pozdní sběr, 2017
  Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Šilinek Jiří - Šilink - perlivé víno - brut - 0,75 l,
  Bílé perlivé víno. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (79)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Due Palme - Don Cosimo - Primitivo - Salento IGP, 2017
  Toto harmonické víno vyniká rudou barvou, v chuti je cítit zralé červené ovoce a lehce je cítit koření. Víno je elegantní, sametové, s lehkou příjemnou kyselinkou a harmonickým tříslem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

KPZ - krabice poslední záchrany


Určitě se Vám již stalo, že jste se doma ocitli v situaci, kdy jste zrovna neměli po ruce adekvátní lahev vína. My jsme na rozsáhlém (!) vzorku všech zaměstnanců Víno-klubu vyzkoumali a identifikovali nejčastější modelové situace, kdy v domácnostech dochází ke kritickému nedostatku vína.

Naším řešením je mít po ruce KPZ - Krabici poslední záchrany - takovou plnoletou sestru skautsko-pionýrské KáPéZetky, ve které najdete šest speciálně vybraných vín pro následující nečekané situace:

Situace 1/ Nečekaná, vína ne-znalá, návštěva. (typický zástupce: tchýně; právě plnoletý nový přítel dcery; instalatér, na něhož se zřítil váš bojler)

- zde chcete nabídnout lehké, levné, bílé, suché víno, přitom by mělo chutnat o několik tříd lépe, než na kterou je Vaše návštěva pravděpodobně zvyklá…Volíme jednoznačně Ryzlink vlašský ročníku 2016 z vinařství Mikrosvín, který splňuje výše uvedené parametry včetně skvělého poměru ceny a výkonu.

Situace 2/ Nečekaná, vína-znalá, návštěva. Vy sami svou znalostí vína potřebujete na tuto návštěvu zapůsobit (typický zástupce: váš šéf; mladík žádající o ruku dcery; zbohatlý spolužák)

Na návštěvu uděláte dojem i svými geografickými znalostmi, pokud se zmíníte, že na Mosele bývají Rýňáky typicky trochu sladší a ve Pfalzu zase sušší. 

Situace 3/ Na usmířenou. V našem zkoumání jsme dospěli k závěru, že nejčastější nečekané domácí popíjení vína bývá na usmířenou (typické příklady: zapomenuté výročí svatby, seznámení, narozenin; pozdní příchod domů; rychlý odchod z domu)

- tuto lahev budete pít ve dvou, proto je třeba, aby víno mělo dost alkoholu, aby došlo k žádoucímu ovínění... A taky aby ve víně bylo trochu cukru, protože cukr má blahodárné účinky na nervy.

- vybrali jsme Vám proto Portské, které nemusíte vypít hned na posezení. Vydrží Vám otevřené i delší dobu, takže se můžete usmiřovat dle libosti.

Situace 4/ Na splín. Pokud se vám nepodařilo využít předchozí lahev na usmířenou, budete asi brzy potřebovat lahev na přicházející splín. Tuto lahev budete pít určitě sami a určitě ji nakonec dopijete. Proto je ze zdravotních důvodů nutné, aby měla málo alkoholu a snadno se pila.
  
Situace 5/ Na oslavu. Máte-li to štěstí, že Vám výročí svatby po ránu připomene tchýně SMSkou, stačí abyste vytáhli bublinky. (Pozor, opakujeme: při zapomenutém výročí se otevírá lahev na usmířenou!) Lahev bublinek z vinařství Šilinek mějte z preventivních důvodů vždy vychlazenou.

Situace 6/ Kdy se hodí červené: červené víno působí obecně slavnostněji než bílé, proto nám lahev červeného pokryje mnoho dalších důvodů k pití vína:

1. hodí se jako další lahev po vypití všech výše zmíněných
2. hodí se i v případě, když Vás sousedi přes plot pozvou nečekaně na grilovačku (nakoupili moc masa...)
3. určitě se hodí i na rozloučenou (ať se loučíte ve dvou nebo jste na loučení zůstali sami. V tomto případě zkuste nejdříve otevřít lahev na splín. Pokud bude loučení náročné, bude se ale stejně muset přepít i červeným...)

K těmto situacím si otevřete italské Primitivo, které má plnou, sametově ovocnou chuť s tóny třešní, koření a čokolády.

Pokud budete mít těchto šest vín po ruce, zaručeně vás žádná návštěva nepřekvapí! 



 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045