PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN (3. - 10.7. ZAVŘENO)

Odrůdy
VÍNA (4316) KOLEKCE (24) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

KOŠER VÍNA

Výběr jedinečných košer vín z Golanských výšin

Izraelské vinařství z Golanských výšin nesoucí stejný název - Golan Heights Winery - je známé po celém světě. Nechce se ani věřit, že bylo založeno teprve v roce 1983. Už dvakrát bylo vyhlášeno nejlepším vinařstvím světa a získalo 15 ocenění za nejlepší víno na světě. Ochutnejte sami!

Golan Heights Winery - Hermon White Golan Heights Winery - Gamla Riesling Golan Heights Winery - Gamla Chardonnay Golan Heights Winery - Hermon Red Golan Heights Winery - Mount Hermon - Cabernet Sauvignon Galil Mountain Winery - Merlot
Víno
Katalogové číslo: BOX-61394
Cena za kolekci: 2 069 Kč nebo 6 414 korků
Zisk korků za balení: 64

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • IZR - Golan Heights Winery - Hermon White, 2017
  Světle slámově žluté. Vyvážená kombinace tónů tropického ovoce, melounu, citrusových plodů, broskve a zeleného jablka. Komplexní chuť. Víno je středně plné. Čisté a jasné v závěru, textuře a chuti. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • IZR - Golan Heights Winery - Gamla Riesling, 2017
  Svěží bílé víno s tóny citrusů, meruněk a papáji. Chuť je šťavnatá, ovocná, se svěží kyselinkou a lehkou mineralitou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • IZR - Golan Heights Winery - Gamla Chardonnay, 2017
  Světle žlutá, slámová barva. Ovocné tóny citronu, hrušky a banánu vyvážené atraktivním dubem a vanilkou. Středně plné víno s osvěžujícím a dlouhým závěrem. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • IZR - Golan Heights Winery - Hermon Red, 2017
  Víno temně červenofialové barvy s jasným ovocným charakterem (maliny, ostružiny, třešně) doplněným tóny čokolády, bylinek a pomerančové kůry. Chuť je široká, sametová a harmonická. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • IZR - Golan Heights Winery - Mount Hermon - Cabernet Sauvignon, 2017
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • IZR - Galil Mountain Winery - Merlot, 2017
  Jiskřivá červená barva, aroma ostružin, citrusových květů, čerstvých bobulí a švěstkové marmelády. Víno se středním až plným tělem a příjemným závěrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

GOLAN HEIGHTS WINERY


Izraelské vinařství z Golanských výšin nesoucí stejný název - Golan Heights Winery - je známé po celém světě. Nechce se ani věřit, že bylo založeno teprve v roce 1983, i když s odkazem na starověkou tradici pěstování vína nejen pro náboženské účely. Víno bylo před mnoha tisíci lety podáváno jako běžný a "bezpečný" nápoj dokonce i dětem!

Náskok světových vinařských velmocí Golan Heights Winery rychle dohnalo a je hybnou silou celého izraelského vinařského odvětví. Za svou krátkou historii bylo 2x vyhlášeno nejlepším vinařstvím světa. Jednou v USA a jednou dokonce v Itálii, čehož si Izraelci speciálně považují, protože to pro ně bylo velkým zadostiučiněním, když zvítězili nad Italy, kteří se coby Římané naučili víno znát a vyrábět právě v Izraeli.

Zajímavostí také je, že na ploše 20 x 65 km mají 400 vinic s různorodými klimatickými podmínkami, takže mohou pěstovat tolik rozdílných odrůd. Podloží je zde převáženě sopečné, pro vinice ideální. Díky vysoké nadmořské výšce vinic mají zdejší vína příjemnou kyselinku a aroma.

Košer vína Všechna vína, která vinařství vyrábí jsou košer, což znamená, že od lisované šťávy s nimi může pracovat jen věřící a praktikující žid. Ani jeden z 5 sklepmistrů, mezi kterými jsou 2 ženy, není věřící, takže se vína nikdy nesmí dotknout a jenom zadávají úkoly ostatním. Že jim to jde společně moc dobře, můžete ochutnat v této naší kolekci.

Do kolekce jsem vybrala 3 bílá a 3 červená ze 3 různých řad - Hermon, Gamla a Yarden.

Řada Hermon nese jméno podle nejvyšší hory Golanských výšin. Vína jsou určena na každodenní konzumaci a obě nás na naší degustaci mile překvapila neuvěřitelným poměrem cena/výkon. Bílý Hermon je velmi svěží víno s tóny broskví a citrusových plodů.


Gamla v hebrejštině znamená velbloud a jméno této řady je odvozeno od pohoří, které svým tvarem připomíná velbloudí hrby. Do kolekce jsem vybrala moc pěkný Sauvignon.

Červená vína pouští na trh až uleženější a hladší. Merlot 2014, nádherné sametové červené s tóny malin a rybízu.

Jméno Yarden odkazuje na řeku Jordán, která, coby důležitý zdroj vláhy, Golanskými výšinami protéká. Yarden je nejvyšší řada vín. Jsou to vína spíše na sváteční pití a určitě je pijte ke vhodným pokrmům. Červená vína z této řady se nedekantují, stačí je jen 2 - 3 hod před konzumací odšpuntovat. Do výběrové kolekce jsme zařadili bílé Chardonnay a jeho červený protějšek Cabernet Sauvignon.


Cabernet Sauvignon je hvězda vinařství. Z každé soutěže, kam jej vyšlou, přiveze medaili. Je nádherně rybízový, s krásně zakomponovanými tóny dřeva. Pokud se chcete naučit, jak chutná správný Cabernet Sauvignon, musíte ochutnat toto vynikající červené. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045