PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod
(zkrácená otevírací doba každý pátek 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 16 hod 

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod  

Odrůdy
VÍNA (2585) KOLEKCE (51) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

KOLEKCE SYLVÁNŮ

Sylvánu je jako šafránu, takže natrefit na dobrý Sylván je jako vyhrát jackpot! No, a mít pohromadě 6 dobrých Sylvánů do kolekce, to je jako vyhrát cestu na Mars...

Já si tuto KOLEKCI SYLVÁNŮ připravuju už dlouho. Bohužel až tak dlouho, že se mi mezitím dva Sylvány doprodali a zatím přibyl jen jeden nový z ročníku 2017. To jen na vysvětlenou, abyste pochopili ten povzdech s tím Marsem. V této nové kolekci tedy ochutnáte "už jen" 5 stoprocentních Sylvánů, které doplní 1 slavné sylvánové cuvée.

Flower line - Sylvánské zelené - pozdní sběr Briliant - Sylvánské zelené - pozdní sběr - Stará hora Sylvánské zelené Domaine GILG - Sylvaner - Vin d´Alsace Jesus - Sylvánské zelené - pozdní sběr EGO - Veltlínské zelené + Sylvánské zelené - pozdní sběr - Levá Klentnická
Víno
Katalogové číslo: BOX-6671
Cena za kolekci: 1 549 Kč nebo 4 743 korků
Zisk korků za balení: 47

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Sylvánské zelené - pozdní sběr, 2016
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Zlatavé víno se žlutými odlesky. Vůně je dlouhá a květnatá, najdete zde tóny žlutého ovoce a koření. Chuť je šťavnatá a výrazně ovocná. Dochuť je dlouhá a perzistentní se sladkým nádechem bílého rybízu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (20)
  88  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Vinařství pánů z Lipé - Briliant - Sylvánské zelené - pozdní sběr - Stará hora, 2016
  Víno je jiskrné, v barvě světle zelenožluté. Vyniká decentní vůní s tóny bílých květin. V chuti vyznívá pikantní kyselinka s lehkými herbálními tóny podtrženými jemnou mineralitou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (7)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Školní statek Mělník - Sylvánské zelené , 2017
  Salon vín ČR 2019 - zlatá medaile

  Svěží bílé víno s jemnými bylinkovými a kořenitými tóny. V chuti je krásně šťavnatý, protože výraznější mělnickou kyselinku vyvažuje maličko vyšší zbytkový cukr. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine GILG - Sylvaner - Vin d´Alsace, 2016
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Minerální suché bílé víno s vůní citrusů, hluchavek a bílých květů. V chuti je svěží, šťavnaté, s tóny limetek a čerstvě posečené trávy. Jemné a elegantní s lehce slanou, čistou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (15)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Jesus - Sylvánské zelené - pozdní sběr, 2017
  Diamant Monaco

  Víno má jemnou vůni bílých květů, která s časem (od otevření lahve nebo ve sklenici) nabývá na intenzitě. Ve svěží chuti má šťavnatý tón zelených rynglí. Pokud jste Sylvánům dosud nepřišli na chuť, zkuste tento a uvidíte. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - EGO - Veltlínské zelené + Sylvánské zelené - pozdní sběr - Levá Klentnická, 2016
  Král vín - Bronzová medaile

  Víno zlatožluté barvy. Vůně se projevuje tóny zralého žlutého ovoce, s podtóny čerstvé trávy a dovůní mletých mandlí. Chuť je čistá a šťavnatá, s pálavskou kyselinkou. Projevuje se pikantními tóny bílého pepře a citrusů, s jemně slanou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O KRABICIPěstovat Sylván na vinici je strašně pracné. Má totiž bujné letorosty. Lidí, co se chtějí věnovat zemědělství, je také čím dál míň. Proto se odrůda Sylvánské zelené z našich vinic pomalu, ale jistě, vytrácí. Ve stávající výsadbě je ho v celé ČR už jen necelé 0,5 %. A přitom se z něj dá vyrobit skvělé víno s všestranným využitím. Sylván je jedinou odrůdou, kterou i sami Francouzi doporučují pít jen tak (bez jídla!!!), jen pro potěšení, pochutnání či osvěžení, i když určitě krásně doplní jemné pokrmy s drůbežím a králičím masem. Je také vynikajícím vínem ke chřestu, jehož sezóna právě vrcholí.

Skoro se všemi Sylvány v kolekci už jste se u nás někdy v minulosti setkali, tak tu zmíním jen tu nejčerstvější novinku - Sylván 2017 od Krista!

Tomáš Krist, jehož pražskou ochutnávku máme naplánovánu na středu 30.5. - více info zde, zařadil tento svůj Sylván do své nejvyšší kolekce zvané Jesus. Do této kolekce zařazuje vždy jen jedno víno z ročníku a jen když je úplně nejlepší. O zařazení Sylvánu 2017 byl rozhodnutý od začátku, už když se mu rozvoněl v tanku. O kvalitách tohoto vína není přesvědčený jen on sám. Potvrdila mu je mimo jiných i dámská porota sommelierek v Monaku, kde mu udělily diamatovou medaili. Já jsem si ho vzala domů na ochutnání a popis dokonce 2x a vždycky jsme ho vypili dřív, než jsem si stihla dodělat poznámky :-)

Je to moc příjemné víno. Má jemnou vůni bílých květů, která s časem (od otevření lahve nebo ve sklenici) nabývá na intenzitě. Ve svěží chuti má šťavnatý tón zelených rynglí, které miluju, proto bych to víno nejraději snědla i se skleničkou. Měli jsme ho doma v lednici pod korkem (ne vyvakuované) otevřené vždy přibližně týden a stále se rozvíjelo. Je to určitě zástupce voňavějšího spektra Sylvánů. Pokud jste Sylvánům dosud nepřišli na chuť, zkuste tento a uvidíte.

Tento Sylván pochází z prvních dvou vinic, co si Tomáš Krist vysadil, i když ho od tohoto kroku staří a zkušení vinaři odrazovali. Správné rozhodnutí mu potvrdilo hned víno z panenské sklizně tohoto Sylvánu v ročníku 2005. Bylo zařazeno mezi 100 nejlepších vín do Salonu vín ČR a stalo se v tom roce vůbec nejprodávanějším vínem.

V KOLEKCI SYLVÁNŮ nyní máte možnost ochutnat aktuální ročník Kristova Sylvánu 2017 Jesus a porovnat jej třeba se Sylvány z ročníku 2016 z domova i ze světa. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018