PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2867) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Hort, KLUB-VÍNO - Cuvée 366, 2012, suché, červené víno
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička 4,41 (74)

KLUB-VÍNO - Cuvée 366

VYPRODÁNO

Elegantní a ovocné červené víno s tóny drobných lesních černých plodů. Má zralé třísloviny a špetičku kořenitosti v závěru. Suché.

Na naše první červené KLUB-VÍNO jsme si vybrali "surovinu" od Jirky Horta, který se už před několika lety rozhodl, že si svá červená bude vyrábět ve Francii. Spolupracuje tam s francouzským vinařem Tierrym Tastym z Corbieres - jedné z nejlepších apelací Languedocu. Zajímavostí je, že teplota vína, které si převáží z Francie do Čech, se po dlouhé cestě zvýší jen o jeden stupeň Celsia.

Zpět ke KLUB-VÍNU. Našim cílem bylo vyrobit plné víno, ovocně sametové chuti s kořenitějšími a teplejšími tříslovinami. Spíš takový elegantnější a pitelnější Rhona-styl. Jirka nás při míchání skvěle vedl, abychom nemíchali jabka s hruškama a udrželi výrobní cenu vína v únosných mezích.

Ochutnali jsme celkem 10 druhů vín z tanků i ze sudů, a to i v různých kupážích odrůd, ze kterých jsme pak v odměrných válcích namíchali 7 verzí našeho cuvée. Mým největším zážitkem bylo zjištění, jak moc může ovlivnit finální chuť vína, když tam přidáte jen o procento víc výrazného vína, než jeho celková struktura unese. Se 2 % doplňujícího vína byl výsledek téměř nepitelný, protože se ve víně obě chutě popraly. Ovšem pouhé 1 % celek příjemně dokořenilo tak, jak jsme si na začátku naplánovali.

Proč se naše KLUB-VÍNO jmenuje CUVÉE 366?

Inu, mohlo se jmenovat TANK 16, ze kterého pochází 80% "základ" vína. To nám ale přišlo vtipné jenom chvíli po výsledném míchání a zřejmě na to měl vliv alkohol obsažený v naší krvi.

Název CUVÉE 366 vychází z podílů jednotlivých složek KLUB-VÍNA, jehož recepturu jsme si tím dobře zapamatovali:

300 ml z tanku 16
60 ml z tanku 25
6 ml z tanku 10


Celkem 366 ml -> Cuvée 366.

Přišlo nám to příhodné i kvůli tomu, že příští rok je přestupný, má tedy 366 dní, a my jsme si dali za cíl vyrobit červené víno na každý den ;-)

V limitované edici KLUB-VÍNO bylo vyrobeno 1501 lahví. Každá má číslovaný korek. Své číslo se tak dozvíte až po otevření lahve. Jestli najdete č. 1, dejte nám vědět ;-)

Chtěli bychom moc poděkovat Jirkovi Hortovi za to, že nám zprostředkoval tento životní zážitek, že s námi měl nekonečnou trpělivost s laděním všech detailů, ale hlavně za finální výsledek, na který jsme moc pyšní.

Na zdraví!

ANALYTIKA:

13,5 % alkoholu, 0,5 g/l zbytkového cukru, 4,9 g/l kyselin

Země původu: Francie, -Morava
Katalogové číslo: VKH-000
Výrobce: HORT
Kód zboží: VKH-000
Odrůda: Cuvée
Barva vína: červené
Typ: Tiché
Obsah cukru: Suché
Obsah alkoholu: Středně vysoký obsah alkoholu - do 14,5 % obj.
Přívlastek:
Objem: 0,75 l
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045