CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

KABINETY REISTEN

Ihned k odběru: 7 ks

Řada KABINETT, se opravdu píše KABINETT

Kolekce dobře pitelných kabinetních vín z klasických odrůd v nové řadě Kabinett. Všechna bílá jsou suchá, i když mají zbytkový cukr na vyšší hranici této kategorie. Díky tomu mají plnou chuť, kterou však osvěžuje křupavá (vyšší :-) kyselinka.

Kabinett - Ryzlink vlašský - kabinetní Kabinett - Pinot Gris - kabinetní Kabinett - Pinot Blanc - kabinetní Kabinett - Sauvignon Blanc - kabinetní Kabinett - Chardonnay - kabinetní Kabinett - Riesling - kabinetní
Víno
Katalogové číslo: BOX-5784
Cena za kolekci: 939 Kč nebo 2 926 korků
Zisk korků za balení: 29

OBSAH KRABICE

 • ČR - Reisten - Kabinett - Ryzlink vlašský - kabinetní, 2015
  Vůně má typicky minerální podbarvení s tóny sena a svěžího grepu. Plná a harmonicky vyrovnaná chuť s minerálně-herbálním charakterem. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Reisten - Kabinett - Pinot Gris - kabinetní, 2015
  Svěží a nasládlá vůně pomeranče je podpořena smetanově hebkou aromatikou. V chuti vnímáme elegantní plnost s jemně minerálním odchodem. Suché.
  nehodnoceno (0)
  83  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Reisten - Kabinett - Pinot Blanc - kabinetní, 2015
  Typická odrůdová vůně s jemně minerálním tónem a nádechem citrusových květů. Vyvážená chuť s květnatou dochutí. Velmi svěží zážitek z každého doušku tohoto vína. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Reisten - Kabinett - Sauvignon Blanc - kabinetní, 2015
  Elegantně odrůdová vůně vína s nádechem bezu a zralého angreštu. Plná, kulatá chuť s vyváženým zbytkem cukru a svěží kyselinky. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Reisten - Kabinett - Chardonnay - kabinetní, 2015
  Delikátní aromatika typická pro tuto odrůdu. V decentní vůni naleznete svěží tón jablíčka, lehký tropický záchvěv s typickým dozvukem lískového oříšku. Elegantní harmonie zbytečku cukru a kyselinky dává vínu příjemnou šťavnatost. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Reisten - Kabinett - Riesling - kabinetní, 2015
  Jemná broskev se doplňuje s aromatikou zeleného jablíčka, to vše podtrženo výraznější minerální linkou. Pikantní, ale zároveň šťavnatě plná chuť.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O NAŠÍ KOLEKCI - BEST OF... KABINETT


představujeme Vám novou řadu vín z vinařství Reisten. Jmenuje se KABINETT a, světe div se, obsahuje devět kabinetních vín ročníku 2014. Vyráběl je už nový sklepmistr Zdeněk Musil (ten s náušnicí v jazyku, která mu při pití cinká o skleničku). Jeho cílem bylo vyrobit příjemně pitelná vína na každý den.


O VINAŘSTVÍ REISTEN


Reisten je sofistikované moravské vinařství s vinicemi na vápencovém podloží pod Pálavskými vrchy, které vyrábí vína zejména pro zkušenější konzumenty nebo vysokou gastronomii.

Reisten je středně velké vinařství, které působí na mineralitou oplývajících kopcích Pálavy a mikulovského okolí. Charakter tohoto terroir se projevuje v každé jejich lahvi. Nejtypičtějším vínem z této oblasti je jejich Ryzlink vlašský z vinice Pod Pálavou, která je 36 let stará a díky tomu již kořenový systém révy vinné dosáhl na vápencové bloky pod povrchem. Proto je v tomto víně cítit minerální až kamenitou chuť, dokonce až slanost, která pochází z pálavských vápenců. Je to výborné víno pro gastronomii.

Dalšími stěžejními odrůdami jsou jejich Ryzlinky rýnské, všechny druhy vín burgundské rodiny a Sauvignon Blanc. Nejoblíbenějším a vždy nejdříve vyprodaným vínem je Pinot Blanc (Rulandské bílé) z nejlepší pavlovské trati nazvané U Božích muk. Ryzlinky rýnské zase krásně nazrávají na lahvi. Hodí se pro delší archivaci a vyplatí se na ně počkat.

V Reistenu se nevyrábí mnoho červeného, o to větší důraz je na ně kladen. Dvě červená vína z jejich sklepů patří mezi českou špičku. Jsou jimi Pinot Noir (Rulandské modré) a Merlot. Červená vína jsou na trh uváděna nejdříve po třech letech, kdy zrají a čekají na svůj okamžik v již použitých sudech barrique. Pinot Noir (Rulandské modré) je vyráběn starofrancouzskou metodou a díky ní vzniká krásné sametové víno burgundského typu. Merlot je zase nádherně višňovo-ovocný.

Z modrých odrůd vyrábí Reisten i dvě vína růžová - clarety. Tělnatější Claret, který je kupáží výše uvedených odrůd - Pinot Noir a Merlot, a svěžejší Clarissimo, vznikající z odrůdy Svatovavřinecké. Clarissimo v roce 2010 vyhrálo Test MF Dnes jako nejlepší růžové České republiky.

V pavlovských sklepích Reisten vyrábí cca 90 000 lahví ročně. Hrozny nepochází jen z vlastních vinic, které se rozprostírají na 30 hektarech v obcích Pavlov, Mikulov a Sedlec.

Vína z Reistenu jsou vhodná pro gastronomii. Díky své vysoké mineralitě, vysokému extraktu a výraznějším kyselinkám se dobře kombinují s jídlem. Na své vinné lístky je zařadila řada prestižních restaurací – v Praze je to například restaurace hotelu Four Seasons – Allegro či restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise, v Brně pak restaurace U Kastelána, Borgo Agnese a mnohé další.

Reisten sklízí úspěchy i na mezinárodním poli, za zmínku stojí jistě ocenění časopisu Decanter (vína z prémiové řady Maidenburg - Pinot Blanc 2008 a Riesling 2008) či zlatá medaile z mezinárodní výstavy v San Franciscu.

Aktuální nabídku vín z vinařství Reisten naleznete na www.vino-klub.cz/reisten 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy