CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Jihofrancouzská vína - mix

Výběr toho nejlepšího z jihofrancouzských vín - 2 bílá a 4 červená

Domaine Félines Jourdan - Picpoul de Pinet - AOP Picpoul de Pinet Domaine Ferrandiere - Viognier - IGP Pays d'Oc Borie de Maurel - Esprit d'Automne - AOC Minervois Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc (šroub) Domaine Serrelongue - Carigno - AOC Cotes du Roussillon Villages Château du Trignon - Côtes du Rhône
Víno
Katalogové číslo: BOX-56199
Cena za kolekci: 1 449 Kč nebo 4 526 korků
Zisk korků za balení: 45

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

  • FRA - Domaine Félines Jourdan - Picpoul de Pinet - AOP Picpoul de Pinet, 2016
    Víno průzračné žluté barvy s nazelenalými odlesky můžeme bez nadsázky nazvat „středomořským ryzlinkem“. Překvapuje svou suchou, osvěžující chutí podkreslenou tóny květin, citrusů a bylinek. Suché.
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (4)
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • FRA - Domaine Ferrandiere - Viognier - IGP Pays d'Oc, 2015
    Víno slámově žluté barvy, v chuti i vůni intenzivní a komplexní. Jde o jednu z nejovocnějších odrůd (angrešt, ananas, meruňky, broskve). Suché.
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • FRA - Borie de Maurel - Esprit d'Automne - AOC Minervois, 2014
    Svěží, šťavnaté víno, u nějž lehký minerální nástup vystřídá bohatá ovocnost (čerstvé červené ovoce). Měkká struktura předurčuje toto víno k dlouhému pití. Suché.
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • FRA - Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc (šroub), 2016
    Ojedinělé víno snoubí plnost a hloubku Grenache s jemností noblesního Cabernetu. Barva je výrazně červená s fialkovými odlesky, vůně odráží tóny tmavých bobulí s dominancí černé jeřabiny a černého bezu. Suché.
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • FRA - Domaine Serrelongue - Carigno - AOC Cotes du Roussillon Villages, 2015
    Nástup v chuti komplexní, výrazný, třísloviny jsou ale velmi příjemné. Odrůda Carignan dává vínu kořenitě-bylinkový základ, Syrah ovocitost a Mourvedre měkkost a eleganci. U tohoto vína oceníte jeho finesu a zároveň komplexní a bohatou strukturu. Suché.
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • FRA - Château du Trignon - Côtes du Rhône, 2014
    Víno lehké červené barvy s buketem červeného ovoce, je jemné a lehké s ovocnou šťavnatou chutí a výraznou zakulacenou tříslovinou. Suché.
    nehodnoceno (0)
     
    (objem: 0,75 l) 
     
 

Domaine Félines Jourdan - Picpoul de Pinet - AOP Picpoul de Pinet


Víno průzračné žluté barvy s nazelenalými odlesky můžeme bez nadsázky nazvat „středomořským ryzlinkem“. Překvapuje svou suchou, osvěžující chutí podkreslenou tóny květin, citrusů a bylinek.
Objem a dlouhá perzistence jsou zahaleny do jemné a měkké struktury. Nejlépe se snoubí s ústřicemi, vhodně doprovází také mořské plody, ryby s limetkovou omáčkou, čerstvé sýry a chřest. Dokud je vínko mladé, je kvůli zjemnění jeho struktury nutná dekantace a popíjení k jídlu, od léta si jej vychutnáte také jako aperitiv.

O odrůdě Piquepoul


V Pays d'Oc, jižní části Francie okupované Římany, byla odrůda Piquepoul zařazen mezi nejlepší odrůdy již v 16.století! Dle této místní tradiční odrůdy je pojmenován celý vinařský kraj rozkládající se na 1200 hektarech, které katastrálně patří jen pod 5 vesnic a které obdělává 22 vinařství a 4 družstva. Přestože je tato oblast po odrůdě pojmenována, spelling jejich jmen se liší. U francouzských vinařů budete mít velké oko, když si zapamatujete, že odrůda je PIQUEPOUL a oblast je PICPOUL. Neustále nám to kladli na srdce. A abyste si název odrůdy lépe zapamatovali, mám pro Vás vodítko. Toto krkolomné slovo vychází z poznatků učiněných ve 14. století, kdy mezi řádky vinice chodily slepice, a protože jim hrozny chutnaly, klovaly do nich, a to i na zemi. Pique = sbírat, poul (le poulet) = kuře.

Správný Picpoul z odrůdy Piquepoul má i svůj chráněný tvar lahve, která připomíná římský sloup, jež byly hojně nalézány ve vinicích. Picpoul prostě poznáte i po slepu v ledničce či ve sklepě.

Domaine de la Ferrandiere - Viognier - IGP Pays d'Oc


Víno slámově žluté barvy, v chuti i vůni intenzivní a komplexní. Jde o jednu z nejovocnějších odrůd (angrešt, ananas, meruňky, broskve). Lze degustovat jako aperitiv nebo mezi jídly. Jako jedno z mála vín se snoubí se saláty se zálivkou vinaigrette.

Borie de Maurel - Esprit d'Automne - AOC Minervois


Svěží, šťavnaté víno, u nějž lehký minerální nástup vystřídá bohatá ovocnost (čerstvé červené ovoce). Měkká struktura předurčuje toto víno k dlouhému pití.

Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc


Ojedinělé víno snoubí plnost a hloubku Grenache s jemností noblesního Cabernetu. Barva je výrazně červená s fialkovými odlesky, vůně odráží tóny tmavých bobulí s dominancí černé jeřabiny a černého bezu.
Chuť harmonicky navazuje na vůni, ve svěžím závěru lze objevit dotek černého pepře. Ideálně doprovází výrazná kořenitá masa nebo sýrové pokrmy.


Domaine Serrelongue - Carigno - AOC Cotes du Roussillon Villages


Nástup v chuti komplexní, výrazný, třísloviny jsou ale velmi příjemné. Odrůda Carignan dává vínu kořenitě-bylinkový základ, Syrah ovocitost a Mourvedre měkkost a eleganci. U tohoto vína oceníte jeho finesu a zároveň komplexní a bohatou strukturu.
Po otevření lahve doporučujeme víno odvětrat alespoň dvě hodiny, v opačném případě vás mohou zaskočit animální tóny ve vůni. Někdo to naopak vyhledává, protože ví, jak se taková vínka vyvíjejí po několika letech. Odrůdy: Carignan, Syrah, Mourvedre


Château du Trignon - Côtes du Rhône


Víno lehké červené barvy s buketem červeného ovoce, je jemné a lehké s ovocnou šťavnatou chutí a výraznou zakulacenou tříslovinou.
Vhodné ke grilovaným masům a jemným kozím sýrům. Mírně chlazené lze kombinovat i s rybími pokrmy. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy