PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Jihofrancouzská červená

Výběr toho nejlepšího z červených jihofrancouzských vín

Alma Cersius - Cabernet Sauvignon - IGP Pays d´Oc Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc (šroub) Clos Bagatelle - A L´Origine - AOC Saint Chinian Domaine Serrelongue - Carigno - AOC Cotes du Roussillon Villages Cave du Mont Tauch - Vieilles Vignes - AOP Fitou Abbaye Sylva Plana - Les Novices - AOP Faugeres
Víno
Katalogové číslo: BOX-56294
Cena za kolekci: 1 459 Kč nebo 4 576 korků
Zisk korků za balení: 44

OBSAH KRABICE

 • FRA - Alma Cersius - Cabernet Sauvignon - IGP Pays d´Oc, 2017
  Červené víno s vůní grilovaných červených paprik, sladkého koření a lékořice. V chuti tóny podhoubí, lanýžů, sušených švestek a čokolády. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc (šroub), 2018
  Ojedinělé víno snoubí plnost a hloubku Grenache s jemností noblesního Cabernetu. Barva je výrazně červená s fialkovými odlesky, vůně odráží tóny tmavých bobulí s dominancí černé jeřabiny a černého bezu. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Clos Bagatelle - A L´Origine - AOC Saint Chinian, 2017
  Víno jiskrné rubínově červené barvy s buketem po čerstvém ovoci a dotekem koření a bylin, typických pro jihofrancouzskou krajinu zvanou „garrigue“. Chuť je plná a objemná. Mladé víno pro všechny, kteří chtějí zůstávat stále mladí…
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Serrelongue - Carigno - AOC Cotes du Roussillon Villages, 2018
  Nástup v chuti komplexní, výrazný, třísloviny jsou ale velmi příjemné. Odrůda Carignan dává vínu kořenitě-bylinkový základ, Syrah ovocitost a Mourvedre měkkost a eleganci. U tohoto vína oceníte jeho finesu a zároveň komplexní a bohatou strukturu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Cave du Mont Tauch - Vieilles Vignes - AOP Fitou, 2016
  Typický zástupce Fitou, středně plné, výrazně ovocité víno s ideální svěžestí. Třísloviny jsou hedvábné, sušší, projevují se až po několika desítkách vteřin.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Abbaye Sylva Plana - Les Novices - AOP Faugeres, 2016
  Víno s bohatou ovocně-kořenitou aromatikou a stále ještě výraznou a pevnou strukturou. Buket po čerstvém červeném bobulovém ovoci doprovází dlouhá a šťavnatá dochuť.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Poznejte lahodnou svěžest jižní Francie (lahodně svěží = leitmotiv celé kolekce)


Téměř před každou degustací jihofrancouzských vín se setkáváme s předsudkem, že bílá vína z prosluněného jihu nejsou tolik zajímavá jako tamnější červená. Přesvěčte se o opaku! Jihofrancouzská bílá vína mají ideální poměr zbytkového cukru a kyseliny vinné. Většina vín z našeho výběru má cukr kolem jednoho gramu na litr a kyselinky kolem čtyř gramů. Tato skutečnost ve spojení s plným tělem daným nízkými výnosy na hektar má blahodárný vliv na naše chuťové pohárky (to je ta již zmíněná lahodná svěžest) a v neposlední řadě i na naše zdraví (nižší kyseliny snižují riziko překyselení organismu).

Ocení je lidé, kterým řízná kyselinka moravských nebo německých bílých vín nedělá dobře na žaludek. Díky nižšímu obsahu kyselinky působí vína lahodněji a sladčeji, i když mají jen mezi 2 - 4 g zbytkového cukru. Většinu vybraných vín mohou s radostí konzumovat i diabetici nebo dietáři ;-)

1/ Domaine Felines Jourdan - Picpoul de Pinet - odrůda: Piquepoul


O tomto "středomořském ryzlinku", jak jsme ho přektřili na našem prvním výletu do Languedocu, jsme toho už napsali spousty. Byl to náš největší objev a šampion celého zájezdu.

Vzhledem k jeho obrovské koncentraci na něj ale musíte pomalu! Dokud je vínko mladé (tj. minimálně do června tohoto roku), je kvůli zjemnění plné struktury nutná jeho dekantace a popíjení výhradně jako doprovod k jídlu. Od léta si jej budete možné vychutnat jen tak na terase pod stínem starého stromu nebo pergoly. Vsaďte se, že když u toho zavřete oči, ucítíte na své tváři středomořský větřík a uslyšíte zpěvu racků...

Co k Picpoulu jíst? Jelikož je to víno z vinic, které končí jen pár metrů od středomořského pobřeží, nejlépe se snoubí s ústřicemi, které se loví v sádkách vzdálených jen pár metrů od posledního řádku Piquepoulu… (Zažili jsme a můžeme vžele doporučit. Nejlépe bylo zakápnout ústřici limetkou, protože ve víně jsme rozeznávaly podobně svěží tóny citrusů). Dále se hodí k mořským plodům, rybám pečeným a grilovaným, s citrónovou nebo limetkovou omáčkou. Picpoul se také velmi dobře páruje s chřestem, jehož sezóna se nezadržitelně blíží.

O odrůdě Piquepoul


Dle této místní tradiční odrůdy je pojmenován celý vinařský kraj rozkládající se na 1200 hektarech, které katastrálně patří jen pod 5 vesnic a které obdělává 22 vinařství a 4 družstva. Přestože je tato oblast po odrůdě pojmenována, spelling jejich jmen se liší. U francouzských vinařů budete mít velké oko, když si zapamatujete, že odrůda je PIQUEPOUL a oblast je PICPOUL. Neustále nám to kladli na srdce. A abyste si název odrůdy lépe zapamatovali, mám pro Vás vodítko. Toto krkolomné slovo vychází z poznatků učiněných ve 14. století, kdy mezi řádky vinice chodily slepice, a protože jim hrozny chutnaly, klovaly do nich, a to i na zemi. Pique = sbírat, poul (le poulet) = kuře.

Správný Picpoul z odrůdy Piquepoul má i svůj chráněný tvar lahve, která připomíná římský sloup, jež byly hojně nalézány ve vinicích. Picpoul prostě poznáte i po slepu v ledničce či ve sklepě.

2/ Domaine de la Ferrandiere - Sauvignon blanc - odrůda Sauvignon blanc


Sauvignon z Ferrandiere Vám už také představovat nemusíme. Drží se na špici nejprodávanějších zahraničních bílých vín už několik let po sobě, i když nostalgicky vzpomínáme na ročník 2009. Podle jeho stvořitele - zkušeného vinaře Jacquese Gau - je nejnovější Sauvignon, ročníku 2014, nejsvěžejší a nejplnější za posledních deset let! (Kombinace svěží vůně a plné chuti je pro francouzské Sauvignony typická). Bude se tedy v lahvi dále rozvíjet. Máte se opravdu na co těšit. Ještě o něm určitě hodně uslyšíme, i když nevím, jak dlouho si ho budeme moci užívat...

O vinařství Domaine de la Ferrandiere


Vinařství Domaine de la Ferrandiere je situováno v unikátním terroiru pradávné přímořské laguny mezi kraji Corbieres a Minervois, 40 km od Středozemního moře. Půda obsahuje vysoké množství solí a je velice různorodá, vyžaduje proto specifické kultivační metody. Kvůli snižování obsahu soli v půdě jsou vinice vždy na začátku jara na 40 dní zaplavovány. Zatímco většinu francouzských vinic vyplenila na konci 19. století ničivá phylloxera (hmyz, který napadá kořeny vinné révy), vinice na dně laguny odolaly, protože mšice nepřežila pravidelné zaplavování. Tato unikátní technika umožňuje pěstovat vinnou révu, která není naroubována na americké podnože. Kromě jiného, zkušenosti ukázaly, že obrovské množství vody poskytuje vinicím termální ochranu, která redukuje možné poškození révy zapříčiněné jarními mrazíky.

3/Château du Trignon - Viognier


Víno jemné zlatavé barvy má rafinovanou vůni akácie, mandle a medu a také broskve. Suché.
Přibližně 20% prošlo školením v dubových sudech. Vynikající kombinace s ustřicemi, humrem, ale i s drůbeží, např. s husou.

4/ Chateau du Trignon - Marsanne


Víno je jemné zlatavé barvy, má rafinovanou vůni akácie, mandle a medu a také broskve. Přibližně 20% prošlo školením v dubových sudech.

5/ Domaine de la Ferrandiere - Chardonnay - IGP Pays d'Oc


Elegantní víno zářivě zlaté barvy se zelenými odlesky a harmonickou vůní i chutí po citrusových plodech. Po delším otevření nebo dekantaci se objevují máslové tóny podobně jako u Chablis.
K pokrmům z rybího a drůbežího masa a k plísňovým sýrům, především pak čerstvým kozím sýrům.

6/Château des Cres Ricards - Marsanne-Roussanne 2014 - IGP Pays d‘Oc


Víno zářivě žluté barvy s elegantní, svěží, výraznou vůní s květinovými a ovocitými tóny. Chuť navazuje na vůni a v dlouhém závěru odhaluje tóny vanilky a meruněk.
Ideální jako aperitiv, k mořským plodům, rybám, drůbeži… Odrůdové složení: Marsanne, Roussanne 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045