CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Jihofrancouzská červená

Výběr toho nejlepšího z červených jihofrancouzských vín

Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc (šroub) Domaine Serrelongue - Carigno - AOC Cotes du Roussillon Villages Domaine Ferrandiere - Prestige Rouge - IGP Pays d'Oc KLUB-VÍNO - Cuvée 636 Borie de Maurel - Esprit d'Automne - AOC Minervois Domaine Serrelongue - Saveur de Vigne - AOC Côtes du Roussillon Villages
Víno
Katalogové číslo: BOX-560912
Cena za kolekci: 1 699 Kč nebo 5 313 korků
Zisk korků za balení: 53

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc (šroub), 2016
  Ojedinělé víno snoubí plnost a hloubku Grenache s jemností noblesního Cabernetu. Barva je výrazně červená s fialkovými odlesky, vůně odráží tóny tmavých bobulí s dominancí černé jeřabiny a černého bezu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Serrelongue - Carigno - AOC Cotes du Roussillon Villages, 2015
  Nástup v chuti komplexní, výrazný, třísloviny jsou ale velmi příjemné. Odrůda Carignan dává vínu kořenitě-bylinkový základ, Syrah ovocitost a Mourvedre měkkost a eleganci. U tohoto vína oceníte jeho finesu a zároveň komplexní a bohatou strukturu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Prestige Rouge - IGP Pays d'Oc, 2015
  Harmonické snoubení aromat 4 odrůd připomíná akcenty ostružin a červeného ovoce (višně, třešně), které přecházejí do subtilně hebkých taninů s dotekem kávy a čokolády. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - KLUB-VÍNO - Cuvée 636, 2015

  Elegantní červené víno temně rubínové barvy. Ve vůni jsou tóny ostružinového džemu, višní a hořké čokolády. Chuť je sametově hladká a lahodně ovocná s tóny višní, černého rybízu, čokolády, jalovce a eukalyptu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (52)
  87  
  (objem: 0,75 l)
   
 • FRA - Borie de Maurel - Esprit d'Automne - AOC Minervois, 2014
  Svěží, šťavnaté víno, u nějž lehký minerální nástup vystřídá bohatá ovocnost (čerstvé červené ovoce). Měkká struktura předurčuje toto víno k dlouhému pití. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Serrelongue - Saveur de Vigne - AOC Côtes du Roussillon Villages, 2015
  Hluboké, elegantní a koncentrované víno,
  v buketu dominují tóny tmavého bobulového ovoce s podtóny syrového kakaa. Strukturu doplňují pevné, ale poddajné třísloviny.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Domaine Serrelongue - Carigno - AOC Cotes du Roussillon Villages


Nástup v chuti komplexní, výrazný, třísloviny jsou ale velmi příjemné. Odrůda Carignan dává vínu kořenitě-bylinkový základ, Syrah ovocitost a Mourvedre měkkost a eleganci. U tohoto vína oceníte jeho finesu a zároveň komplexní a bohatou strukturu. Suché.
Po otevření lahve doporučujeme víno odvětrat alespoň dvě hodiny, v opačném případě vás mohou zaskočit animální tóny ve vůni. Někdo to naopak vyhledává, protože ví, jak se taková vínka vyvíjejí po několika letech.

Vinice je situována v krásné vesničce Tresserre. Ze svahů je krásný výhled na pohoří Alberes. Vinař Pierre Escudié pokračuje v rodinné tradici jako zástupce již osmé generace. Půdní základna 50 ha vinic je převážně tvořena jíly, pískovcem a štěrkem .

Borie de Maurel - Esprit d'Automne - AOC Minervois


Víno s nutností dekantace, prvotní výraz je velmi agresivní. V čase nabývá objemu. Je to černorybízové, velmi silné a koncentrované víno, kde se mísí tóny kompotovaných moruší, čerstvého rybízu, eucalyptu a jahod. Snoubí se dobře s červeným masem, hovězí kotletou nebo jehněčím masem.

Od založení v roce 1993 se Thierry Tastu výrazně zaměřil na kvalitu, aby udržel při životě rodinné sídlo. Dle rady enologa Marca Duberneta se věnoval pečlivé vinifikaci. S tímto svým prestižním cuvée již získal podruhé nejvyšší ocenění. Stejně jako u předchozího „Moural de Salomon 2006“ je zde velmi přítomný Syrah (55%). Vinifikace kombinuje tři techniky: macerace celého zrna, předfermentace za studena a tradiční kvašení.


Domaine Ferrandiere - Prestige Rouge - IGP Pays d'Oc


Harmonické snoubení aromat 4 odrůd připomíná akcenty ostružin a červeného ovoce (višně, třešně), které přecházejí do subtilně hebkých taninů s dotekem kávy a čokolády. Suché.
Moderní víno bylo stvořeno proto, aby doprovázelo grilovaná masa, kohouta na víně a ovocný nebo čokoládový dort. Vinař doporučuje dekantaci. Odrůdové složení: Cabernet Sauvignon, Syrah, Grenache, Carignan


Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc


Ojedinělé víno snoubí plnost a hloubku Grenache s jemností noblesního Cabernetu. Barva je výrazně červená s fialkovými odlesky, vůně odráží tóny tmavých bobulí s dominancí černé jeřabiny a černého bezu.
Chuť harmonicky navazuje na vůni, ve svěžím závěru lze objevit dotek černého pepře. Ideálně doprovází výrazná kořenitá masa nebo sýrové pokrmy. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy