PRAHA 1 - po tel. dohodě - 724 239 045

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - po tel. dohodě - 606 671 881

Odrůdy
VÍNA (4375) KOLEKCE (13) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Italská autochtonní - bílá

Nejlepší vína bílých italských autochtonních odrůd

Autochtonní odrůda je stará původní odrůda. V Itálii jich mají tolik, protože zde bylo hodně rozdrobených panství. Jména odrůd často odkazují na místo původu - Gavi di Gavi, Greco di Tufo apod. Objevte je s námi!

Nicola Bergaglio - Minaia Gavi del Comune di Gavi DOCG Velenosi - Villa Angela Pecorino Offida DOCG Mastroberardino - Greco di Tufo DOCG Mastroberardino - Radici - Fiano di Avelino DOCG Santadi - Villa Solais - Vermentino di Sardegna DOC Velenosi - Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico DOC
Víno
Katalogové číslo: BOX-5658
Cena za kolekci: 2 399 Kč nebo 7 589 korků
Zisk korků za balení: 74

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ITA - Nicola Bergaglio - Minaia Gavi del Comune di Gavi DOCG, 2018
  Víno má slámově žlutou barvu. Vůně je jemná, svěží, s nádechem citrusových plodů a tropického ovoce. Chuť je velmi přesvědčivá, rafinovaná a uhlazená. V dochuti toto víno je lehounce nahořklé. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Velenosi - Villa Angela Pecorino Offida DOCG, 2018
  Ve vůni jemné květinové tóny, citrusové aroma a široké spektrum dalších ovocných tónů, zejména broskve. Komplexní a působivý čichový dojem. Svěží a lahodná chuť potvrzuje dojem z vůně. Osvěžující, nekomplikovaná chuť s jemnými ovocnými tóny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Mastroberardino - Greco di Tufo DOCG, 2018
  Víno má slámově žlutou barvu, vůně nabízí tóny meruňky, broskve a hrušky. Chuť je jemná, s elegantní kyselinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Mastroberardino - Radici - Fiano di Avelino DOCG, 2018
  Barva tohoto bílého vína je typicky slámově žlutá. Ve vůni vykazuje množství aromat – hrušku, ananas, akát, pražené ořechy a med. V ústech potěší perfektní kyselinkou a jemností, s podtóny mandlí a ořechů. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Santadi - Villa Solais - Vermentino di Sardegna DOC, 2018
  Jedno z nejrozšířenějších sardinských vín. Vůně tohoto vína připomíná květy. Chuť je svěží, lehce navinulá s lehounce nahořklou dochutí. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Velenosi - Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico DOC, 2018
  Víno je mimořádné kvality, svěží, avšak plné, harmonické, zakulacené. Barva slámově žlutá s jiskrnými zelenavými odlesky.Vůně je jemná, avšak stálá a neopomenutelná, příjemně svěží, s podtóny zeleného jablka, medu, koření. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Itálie je specifická v tom, že se zde pěstuje široká škála starých (původních) odrůd, kterým se odborně říká autochtonní odrůdy. Historicky je to z toho důvodu, že zde bylo hodně rozdrobených panství a v každém si pěstovaly vlastní odrůdy. Aby se v tom dalo vyznat, tak se místa původu odrůd rovnou integrovaly do názvů vín. Názvy vín se proto často shodují s názvem oblasti původu (např. Gavi, které je vyrobené z odrůdy Cortese), nebo v sobě kombinují název odrůdy a místa původu, aby bylo jasno nebo aspoň jasněji :-) (např. Vermentino di Sardegna).

Z nepřeberného množství bílých italských autochtonů jsme vám do této kolekce vybrali: Gavi di Gavi (odrůda Cortese z oblasti Piemonte), Pecorino (Pecorino z Marché), Greco di Tufo (Greco z Kampánie), Fiano di Avelino (Fiano z Kampánie), Vermentino di Sardegna (Vermentino ze Sardínie) a konečně Verdicchio dei Castelli di Jesi (Verdicchio z Marché).

Gavi di Gavi DOCG, 2018 - odrůda: 100% Cortese

Piemontskému Gavi z vyhlášené viniční trati Minaia jsme věnovali celý minulý newsletter. Toto krásně čisté a minerální Gavi od Nicoly Bergaglia bylo 3x po sobě vyhlášeno Nejlepším Gavi podle konsorcia DOCG Gavi a 8x po sobě získalo nejvyšší ohodnocení v italské ročence vín Gambero Rosso. Gavi je víno mimořádně čisté, bez jakýchkoliv doprovodných vůní a podtónů. Je to tím, že odrůda Cortese má velmi řídké hrozny, kterými snadno proudí vzduch a hrozen tak zůstává dokonale čistý a zdravý. Gavi je díky své plnosti, mineralitě, neutralitě, čistotě a svěžesti úplně nejlepším vínem k jídlu.

Pecorino Offida DOCG, 2018 - odrůda: 100% Pecorino

K oblíbené odrůdě Pecorino z oblasti Marché doporučujeme podávat stejnojmenný sýr! Jméno vína i sýru v překladu znamená ovčí. Podle legendy chodili kolem vinic pasáčci ovcí, kterým tvar hroznu (kuličky drží hodně při sobě) připomínal ovčí hlavičku. Legenda se už ale nezmiňuje o tom, kolik vína předtím museli vypít, aby se jim takhle vzbouřila fantazie ;-)

Greco di Tufo DOCG, 2018 - odrůda: 100% Greco
a Fiano di Avelino DOCG, 2018 odrůda: 100% Fiano

Fiano na apeninský poloostrov dovezli antičtí Římané, a proto se mu říkalo Latino. Je to opak dříve přivezené odrůdy Greco, původem z Řecka. Obě odrůdy v Kampánii opečovává uznávané vinařství Mastroberardino. Fiano chutná víc ženám, Greco můžum.

Vermentino di Sardegna DOC, 2018 - odrůda: 85% Vermentino, 15% Nuragus

Na překrásné a vyhřáté Sardinii vás nejlépe osvěží místní nejrozšířenější odrůda Vermentino. Vůně tohoto vína připomíná květy. Chuť je svěží, lehce navinulá s lehounce nahořklou dochutí. Může se podávat jako aperitiv, k rybím předkrmům a k rybím hlavním chodům nebo k bílému masu. Užijete si ho i jen tak na posezení ;-)

Verdicchio dei Castelli di Jesi DOC, 2018 - odrůda 85% Verdicchio, 15 % další bílé odrůdy povolené pro apelaci

Verdicchio z jedné z nejlepších vinic v srdci klasické DOC oblasti Castelli di Jesi (apelace Marché). Svěží, avšak plné, harmonické, zakulacené. Víno mimořádné kvality s univerzálním využitím. Hodí se k předkrmům, všem rybím a zeleninovým jídlům a samozřejmě i k bílému masu. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045