PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2864) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

ITALSKÁ ABECEDA - červená

A B C D E F v italských červených vínech

V této kolekci ochutnáte odrůdy Monica, Sangiovese, Primitivo, Nerello Mascalese a Barberu Pinerolese.

Santadi - Antigua - Monica di Sardegna rosso DOC Tenuta di Capezzana - Barco Reale di Carmignano DOC Agricoltori del Chianti Geografico - Contessa di Radda - Chianti Classico DOCG Due Palme - Don Cosimo - Primitivo - Salento IGP Terre Nere - Etna Rosso DOC Azienda Agricola BEA - Foravia Barbera Pinerolesse DOC
Víno
Katalogové číslo: BOX-911
Cena za kolekci: 2 449 Kč nebo 7 650 korků
Zisk korků za balení: 8

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ITA - Santadi - Antigua - Monica di Sardegna rosso DOC, 2017
  Hutné červené víno z typické sardinské odrůdy Monica. Toto jiskrné rubínově červené víno má velmi intenzívní eterickou vůni, příjemnou suchou chuť s charakteristickou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Tenuta di Capezzana - Barco Reale di Carmignano DOC, 2016
  Chuť je plná, sametová, nasládlá, na mladé víno překvapivě vyvážená. Dlouhotrvající ovocná dochuť. Ihned nás upoutá výrazná ovocná vůně. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Agricoltori del Chianti Geografico - Contessa di Radda - Chianti Classico DOCG, 2015
  Barva rubínově červená se mění se stárnutím na granátovou. Vůně je příjemně vinná s náznakem fialek. Harmonická chuť je typicky suchá s lehkou přítomností neagresivních tříslovin. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Due Palme - Don Cosimo - Primitivo - Salento IGP, 2017
  Toto harmonické víno vyniká rudou barvou, v chuti je cítit zralé červené ovoce a lehce je cítit koření. Víno je elegantní, sametové, s lehkou příjemnou kyselinkou a harmonickým tříslem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Terre Nere - Etna Rosso DOC, 2014
  Typické víno z Etny, i když ve své základní podobě, avšak velmi přesvědčivé. Ve vůni trošku kouře, v chuti trošku višní, krásná dlouhá dochuť, která na konci trošku, ale příjemně dře.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Azienda Agricola BEA - Foravia Barbera Pinerolesse DOC, 2015
  Chut´je krásně ovocná, harmonická, s jemně měkkou tříslovinou. Velmi kvalitní a příjemné červené víno. Krásná Barbera z Pinerola, kvašení i zrání probíhá v nerezových tancích. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

A jako Antigua

- je hutné červené víno z typické sardinské odrůdy Monica di Sardegna. Má velmi intenzívní éterickou vůni a příjemnou suchou chuť. Obvykle se pije k sardinskému pikantnímu ovčímu sýru caciotta sarda, ale samozřejmě se hodí i k jiným pikantním sýrům, a také k drůbežím specialitám. Vy si jí můžete schovat na 21. května, kdy má Monika svátek, nebo s ní oslavit Moničiny narozeniny!
Ocenění: Gambero Rosso 2 skleničky + hvězdička

B jako Barco

- tedy Barco Reale di Carmignano DOC, což je "mladší bratr" asi nejméně známé toskánské apelace Carmignano DOCG. Vína z apelace Barco Reale DOC pochází z mladších vinic a zrají v sudu maximálně 12 měsíců v porovnání s víny z Carmignano DOCG. Zajímavostí obou těchto toskánských apelací je povolená výjimka v míchání odrůdy Sangiovese s Cabernetem Sauvignonem! (přičemž v jiných apelacích by se jednalo jen o IGT vína). Toto luxusní Barco Reale di Carmignano se skládá ze 70% Sangiovese, 20% Cabernetu a 10% Canaiola.
Ocenění: Gambero Rosso 2 skleničky

C jako Contessa

- Contessa di Radda - Chianti Classico DOCG - je typické Chianti pocházející z městečka Radda in Chianti. Odrůdově je složené z 90% Sangiovese doplněné 10% odrůdy Canaiolo. Ve vůni má lehký náznak fialek, v chuti je neagresivní s jemnými tříslovinami.
Ocenění: Gambero Rosso 2 skleničky, Veronelli 89 bodů, Luca Maroni 89 bodů

D jako Don Cosimo

- Primitivo Salento IGP z vinice Don Cosimo. Primitivo je veleoblíbená odrůda z Puglie, jejíž původ zatím není zcela objasněn, potvrzeno ale je, že je podle DNA totožná s kalifornskou národní odrůdou Zinfandel. Primitivo není primitivní, ale "primo" v názvu je odvozeno od toho, že její hrozny dozrávají v oblasti jako první. Následně se z nich vyrábí tolik oblíbená plná a kořenitá červená vína s tóny zralého ovoce.

E jako Etna Rosso

- červené z Etny z vinařství Terre Nere právě dnes! ochutnává Radkův tatínek. To nemůže být náhoda!!! :))) Etna Rosso je červené víno vyrobené převážně (tj. z 95%) z odrůdy Nerello Mascalese a 5% odrůdy Nerello Cappuccio, které pochází z nejvýše položených vinic na Starém kontinentu (700 - 900 m.n.m.). Kontrastní počasí v těchto výškách - horké dny a chladné noci - dělá tato vína mimořádně jemná a elegantní.
Ocenění: Gambero Rosso 2 skleničky, Veronelli 90 bodů, Wine Spectator 90 bodů (9. víno podle hodnoty)

F jako Foravia

- Barbera Pinerolese DOC. Městečko Pinerolo přímo pod Alpami je na hranici, kde lze ještě s úspěchem pěstovat víno. Francesco Romano má stavební firmu, avšak vinaření je jeho velkým hobby, které si realizuje na pouhém 1 hektaru vinic! Toto je jeho lahodná, harmonická a delikátně ovocná Barbera z velmi limitované produkce!!! 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045