PRAHA 1 -  | PO - PÁ  | 9 hod - 21 hod 

CHÝNĚ -   | PO - PÁ| 8 hod - 16 hod 

BRNO - | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod 

Odrůdy
VÍNA (2671) KOLEKCE (54) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

FRANKOVKA všech barev

Kompletní paleta barev a stylů vín z modré odrůdy Frankovka.

Chytrý Honza Stávek z Modrých hor se tedy soustředí na Frankovku. Díky své nové Bílé Frankovce nyní dotvořil celou paletu barev a stylů vín z modré odrůdy Frankovka. V kategorii tichých vín z ní tedy vyrábí bílé, růžová a několik druhů červených vín, růžový sekt a nealkoholickou Fonkovku, což je hroznový mošt z Frankovky.

Bílá Frankovka - pozdní sběr Rosé Trkmanska (Frankovka) - VOC Modré hory Rosé Čtvrté - pozdní sběr Karmazín - Frankovka + Svatovavřinecké + Modrý Portugal Frankovka - VOC Modré Hory Frankovka Reserva - výběr z hroznů
Víno
Katalogové číslo: BOX-668
Cena za kolekci: 1 749 Kč nebo 5 480 korků
Zisk korků za balení: 55

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Stávek - Bílá Frankovka - pozdní sběr, 2017
  Jarovín rosé - zlatá medaile

  Vůně je velmi intenzivní, po bílém a žlutém ovoci, především broskvi, melounu, liči, angreštu a karambole. Chuť pak nabízí koktejl z letního a tropického ovoce, ananasu, pomela, bílého rybízu. Dochuť je pikantně šťavnatá. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (32)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Rosé Trkmanska (Frankovka) - VOC Modré hory, 2016
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Ve vůni se vedle aroma květů šípku objevují charakteristické tóny třešnové dužiny a také zralé zahradní maliny. Chuť je velmi suchá a osvěžující, s příjemnou pikantní kyselinkou a kořenitým doznívajícím závěrem, typickým pro odrůdu Frankovka. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Rosé Čtvrté - pozdní sběr, 2016
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Ve vůni můžete cítit červený rybíz spolu s kompotovanou jahodou. Chuť je pikantně kořenitá, s hravou kyselinkou, připomíná červený grep a třešňovou pecku. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (16)
  88  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Stávek - Karmazín - Frankovka + Svatovavřinecké + Modrý Portugal, 2015
  Atraktivní, jemná, rubínová barva, vůně zralého peckového ovoce a především podrcených tmavých třešní je doplněná zajímavou zemitostí a tónem dubového dřeva. Po ochutnání ve víně naleznete patřičnou neočesanost až bodrost, kterou zvýrazní vyšší obsah sl
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Frankovka - VOC Modré Hory , 2015
  Salón vín ČR Salón vín ČR - stříbrná medaile

  Intenzivní rubínová barva dokazuje vynikající vyzrálost hroznů. Vůně vína je jemná, nese aroma peckového ovoce – třešní, višní, rybízu a také stop čokolády. Chuť přináší stopy pecek či mandlí s prvky vařeného ovoce a kořenitými nuancemi skořice a máty. S
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Frankovka Reserva - výběr z hroznů, 2014
  Vůně vína je jemná, nese aroma peckového ovoce – třešní, višní, rybízu a také stop čokolády. Chuť přináší stopy pecek či mandlí s prvky vařeného ovoce a kořenitými nuancemi skořice a máty. Dlouhou dochuť vína doplňuje aroma dubového dřeva. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

FRANKOVKA U NÁS DOMA


V našich končinách má Frankovka velký potenciál, pokud se nepěstuje na kvantitu, ale na kvalitu. V porovnání s ostatními modrými odrůdami se vyznačuje vyšší kyselinkou a dozrává později, proto se úroda musí redukovat a nechat jí čas na vinici, v sudu i v lahvi. Jen pak se můžete těšit na tóny višní, ostružin a sametově kořenitou chuť. V mladších exemplářích můžete nalézt jemně zelené tóny pepře a hořké čokolády. Podle Radkovy teorie můžete ve starších exemplářích Frankovky cítit frankfurtskou polévku (Radkův etymologický můstek) – konkrétně červené papriky (tj. kořenitá pikantnost) a uzené klobásky (tj. kouřové tóny ze zrání v sudu).
diplom :-))))

Všechna Stávkova vína, včetně některých skoro doprodaných, najdete na adrese: www.vino-klub.cz/stavek

JAK JSME SE POZNALI S HONZOU STÁVKEM


Honza Stávek z Němčiček je velmi sympatický mladý muž s obrovským úsměvem na tváři a jiskrou v oku. Pro vinařinu je absolutně zapálený a kromě svého domácího vinařství se stará o rozkvět ostatních vinařů v okolí skrze sdružení VOC Modré hory, kterého je předsedou.

Poprvé jsme se poznali tak, že nám udělal piknik a představení svých vín ve vinici, za kterou navíc zapadalo sluníčko. Tehdy jsem mu řekla, že mým favoritem z jeho portfolia je jednoznačně ROSÉ RŮŽENÝ (tehdy ročník 2011). Odpověděl mi: "i Vašemu tatínkovi včera moc chutnal." :-) 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018