CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Francouzské Grenache

Ochutnejte nejlepší světové Grenache a oslavte s námi Mezinárodní den odrůdy Grenache (Grenache day) - 15. 9. 2017

Grenache je čtvrtou nejrozšířenější světovou červenou odrůdou. Hodí se do horkých, suchých a návětrných oblastí, zraje dlouho, ale zato dobře a nemá ostré třísloviny. Těšte se na plná, ovocná a sametová vínka :-)

Domaine Ferrandiere - Grenache Gris Rosé - IGP Pays d´Oc Borie de Maurel - Charivari - BIO Chateau St. Cosme - Little James Basket Press Rouge Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc (šroub) Domaine Lafond Roc-Epine - Cotes du Rhone - AOC Cotes du Rhone Chateau du Trignon - Sablet rouge
Víno
Katalogové číslo: BOX-4413
Cena za kolekci: 1 499 Kč nebo 4 646 korků
Zisk korků za balení: 47

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Domaine Ferrandiere - Grenache Gris Rosé - IGP Pays d´Oc, 2016
  Víno sytě růžové barvy, vůně je čistá a expresivní s tóny červeného ovoce, zejména jahod. Chuť harmonicky navazuje na vůni, charakter vína je delikátně vyvážený.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Borie de Maurel - Charivari - BIO, 2016
  Vínečko do kavárny či bistra, do výletní restaurace i do té nejzapadlejší hospůdky, zkrátka víno na dlouhý večer, na nepřetržité popíjení a osvěžení. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Chateau St. Cosme - Little James Basket Press Rouge,
  Toto víno rok od roku jemnější, strukturovanější a ukazuje variaci odrůdy Grenache, která se může chovat jako chameloen. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc (šroub), 2016
  Ojedinělé víno snoubí plnost a hloubku Grenache s jemností noblesního Cabernetu. Barva je výrazně červená s fialkovými odlesky, vůně odráží tóny tmavých bobulí s dominancí černé jeřabiny a černého bezu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Lafond Roc-Epine - Cotes du Rhone - AOC Cotes du Rhone, 2015
  Víno tmavé rubínové barvy s načervenalými až fialovými odlesky. Odrůda Grenache promítá do aroma tóny po malinách, zralých višních a černém rybízu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Chateau du Trignon - Sablet rouge, 2014
  Hluboká fialově- červená barva.Ve vůni i chuti jsou cítit tóny lékořice, nádech bobkového listu a jemného koření. Je hladké na patře a má krásně zakomponované, harmonické taniny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

GRENACHE - GARNACHA - CANNONAU


U příležitosti Mezinárodního dne odrůdy GRENACHE, který letos připadl na pátek 15.9.2017, se jí podíváme na zoubek, přesněji řečeno na kořínek. Je to totiž jedna z nejdůležitějších a nejrozšířenějších odrůd na světě. Ve Francii, kde se jí říká Grenache, a je zde třetí nejvýznamnější odrůdou, ve Španělsku se jí říká Garnacha a na žebříčku odrůd je stejně vysoko jako ve Francii, i když je na ústupu, protože jí z trůnu sesazuje v Rioje se rozmáhající Tempranillo. Ve Španělsku je nejrozšířenější v oblasti Priorat (cca 100 km od Barcelony), kde se pěstuje na 40% vinic. Stabilní pověst má v Itálii, zejména na Sardinii, kde se jí říká Cannonau a zde patří mezi dvě nejrozšířenější místní odrůdy.

Tato odrůda, která se hodí do horkých, suchých a návětrných oblastí, pochází ze Španělska, z oblasti Aragonie, která v minulosti ovládala i oblast italského ostrova Sardinie a jihofrancouzské oblasti Roussilon. Proto je tato odrůda v těchto končinách a zemích dodnes velmi rozšířená.

O KRABICI:
1. Kolekci otvíráme růžovým gastro vínem, které je vyrobeno převážně z Grenache gris, jež by však sama nestačila na vyrobení této krásné růžové barvy, proto se víno tradičně "dobarvuje" kapkou modré odrůdy Grenache noir, o kterou jde v tomto Mezinárodním dni především. Grenache gris rosé podávejte ke studeným masovým mísám, ke grilovanému masu či k salátům.

2. Charivari = mladá Grenache noir 2015 vyrobená z bio hroznů jako bio víno. Vinař a filozof Michel Escandu o ní říká, že je ideální pro vlahé večery, kdy je vzduch lehký jako dívčí sukýnky. Výjimečné víno, které i Francouz doporučuje k samostatnému pití bez nutnosti zajišťovat k ní gastronomický doprovod. Tak toho využijte, příležitostí se najde jistě mnoho!

3. Little James je neročníková 100% Grenache noir, která byla vyrobena metodou Solera. Ta spočívá v tom, že dochází k míchání jednotlivých ročníků (v tomto případě ročník 2013) s předchozím ročníkem 2012, který obsahuje mix starších ročníků, 1999 – 2012. Díky tomu je toto víno rok od roku jemnější, strukturovanější a ukazuje variace odrůdy Grenache, která se může chovat jako chameleon.

4. Studijně jsme do kolekce zařadili i náš oblíbený Marselan, které coby kříženec v sobě snoubí plnost a hloubku Grenache s jemností noblesního Cabernetu. Ročník 2015 byl vynikajícím ročníkem v mnoha vinařských oblastech Evropy, v Languedocu jej dokonce považují za výjimečný. Přezdívají mu ročník Languedocu.

5. Výjimečný je tedy i tento Marselan 2015. Je hustý! To ucítíte už na jazyku. Svou krémovitou strukturou nám v ústech evokoval pocit, jako když jíte panna cottu, která se vám postupně rozplývá na jazyku. V jeho plné chuti odhalíte tóny zralých borůvek a ostružin. Fajnovou strukturu mu dělají i pěkně zralé třísloviny, díky kterým si drží formu až do konce a není rozplizle marmeládovitý. V dochuti svůj dojem završí tónem vysoceprocentní hořké čokolády, který vás nabádá k dalšímu napití. Na jazyku ho budete nakonec žmoulat tak dlouho, až ho budete mít jako od borůvek ;-)

Grenache noir kraluje i v základním Cotes du Rhone od skvělého a úspěšného vinaře Pascala Lafonda. Odrůda Grenache mu do vůně promítá tóny malin, zralých višních a černého rybízu. Tot čerstvé a šťavnaté ovoce převládá také v chuti, která je obohacena o svěží kyselinku a měkké, ale znatelné třísloviny. Je to skvělé víno k červeným masům a jemným plísňovým sýrům.

6. Údolí řeky Rhony je francouzská vinařská oblast s nejdelší tradicí. Můžeme je podle rozdílných klimatických a geomorfologických podmínek rozdělit na severní a jižní část. 95 % vína se ale vyprodukuje na jihu, a to zejména v apelaci Cotes du Rhone, která je dokonce největší francouzskou apelací na výrobu červených vín vůbec. 95 obcí z této apelace je zařazeno do vyšší apelační úrovně - Cotes du Rhone Villages, z nichž může 18 vesnic na etiketu připojit i svůj název, jako např. Sablet.

Sablet je Veroniky oblíbené víno vyrobené z odrůd Grenache a Mourvedre. Má hlubokou fialově- červenou barvu a ve vůni i chuti jsou cítit tóny lékořice, nádech bobkového listu a jemného koření. Je hladké na patře a má krásně zakomponované, harmonické taniny. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy