PRAHA 1 - | PO - ČT | 9-21 HODIN | PÁ | 9-19 HODIN

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4482) KOLEKCE (3) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Domaine Ferrandiere - Grenache Gris Rosé - IGP Pays d´Oc, 2016, suché, růžové víno
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička 4,33 (6)

Domaine Ferrandiere - Grenache Gris Rosé - IGP Pays d´Oc

VYPRODÁNO

Víno sytě růžové barvy, vůně je čistá a expresivní s tóny červeného ovoce, zejména jahod. Chuť harmonicky navazuje na vůni, charakter vína je delikátně vyvážený.

Toto víno je vyrobeno téměř výhradně z odrůdy Grenache gris (šedé), která by mu, podobně jako např. Rulanda šedá, sama o sobě nevytvořila tak krásnou růžovou barvu vína. Proto se "dobarvuje" zhruba půl procentem růžového vína z odrůdy Grenache noir (černý). Všestranný společník ke studeným masovým mísám, exotickým pokrmům, grilovaným masům či nejrůznějším salátům. Vhodné i jako aperitiv.


O vinařství


Vinařství Ferrandiere je situováno na místě dávné přímořské laguny mezi kraji Corbieres a Minervois, asi 50 km od Středozemního moře. Aby zde eliminovali vysokou hladinu solí (kdo pije vína Ferrandiere, nemusí kupovat minerálky), které se nacházejí v půdním podloží a ničí vegetaci, každoročně na několik týdnů vinice zaplavují. Vzniká tak království pro žáby a množství vodních ptáků. Zatímco většinu francouzských vinic vyplenila na konci 19. století ničivá phylloxera (hmyz, který napadá kořeny vinné révy), vinice v laguně vzkvétaly, protože brouček nepřežil tyto každoroční vynucené „koupele“. Od té doby pokračují v tomto kraji v pěstování neroubované révy – přesněji řečeno – na rozdíl od většiny vinařů neroubují vinnou révu na americké podnože.
Ačkoliv jsou vinice orientovány na úpatí přilehlé pahorkatiny, jsou odolné vůči jarním mrazíkům. Předkové rodu Gau totiž zjistili, že velké množství vody ve vinici působí i jako izolace a významně redukuje poškození révy jarními mrazíky. To je další důvod, proč se jejich keře vinné révy stávají každoročně na začátku jara vodními rostlinami, a to na 40 dnů!

Země původu: Francie, -Languedoc-Roussillon
Katalogové číslo: LGD.280
Výrobce: LANGUEDOC
Kód zboží: LGD.280
Odrůda: Grenache/Garnacha
Barva vína: růžové
Typ: Tiché
Obsah cukru: Suché
Obsah alkoholu: Středně vysoký obsah alkoholu - do 14,5 % obj.
Přívlastek:
Objem: 0,75 l
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045