PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod ( PÁTEK 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2676) KOLEKCE (35) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Maison Brotte - Cotes du Rhone Villages Laudun Rouge Ch. de Bord, 2009, suché, červené víno
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 4,8 (5)

Maison Brotte - Cotes du Rhone Villages Laudun Rouge Ch. de Bord

VYPRODÁNO

Víno hluboké rubínové barvy. Bouquet připomíná malé černé ovoce, křoviska „garrigue“, koření a kůži. Bohatá, dobře strukturovaná a elegantní chuť, hebké třísloviny, velmi dlouhý závěr. Odrůdové složení: Grenache, Syrah

Víno hluboké rubínové barvy. Bouquet připomíná malé černé ovoce, křoviska „garrigue“, koření a kůži. Bohatá, dobře strukturovaná a elegantní chuť, hebké třísloviny, velmi dlouhý závěr. Dobrý potenciál zrání, alespoň 10 let. Odrůdové složení: Grenache, Syrah


Dne 27.1. 2010 jsme vám Chateau de Bord - Cotes du Rhone Villages Laudun Rouge představili jako VÍNO-DNE ve Vínovinách a na facebooku takto:
I dnes pokračujeme v seriálu „Dodavatelé doporučují“ a na stole máme francouzského šviháka z Provence – a jak čteme z etikety, konkrétně z oblasti Côtes du Rhône Villages, a ještě konkrétněji z obce Laudun.
Původně se názvem Côtes du Rhône Villages označovaly čtyři obce (Laudun byla jedna z nich), od roku 1947 se jejich počet ustálil na 16. A jestliže víno pochází jen z jedné vesnice této oblasti (jako v našem případě), přidává se k označení i její název.
V této oblasti se vyrábějí jemná svěží a kořenitá červená vína. Zdejší krajina je typicky středozemská, rostou zde nízké dřeviny, aromatické polokeře a byliny (této rostlinné formaci se říká garrique) a všechny tyto vůně se pak odrážejí v aromatu místních vín.
Rouge 2006 z Château de Bord je cuvée dvou odrůd, odrůdy Grenache, která je pro jižní Rhônu velmi typická, a odrůdy Syrah. Barva je sytá rubínová, ve vůni můžete rozeznat malé černé ovoce (borůvky, ostružiny, černý rybíz), koření, kůži a již zmíněné aroma garrigue.
Chuť charakterizují slova bohatá, dobře strukturovaná, elegantní, s hebkými tříslovinami a velmi dlouhým závěrem. Toto víno má velmi dobrý potenciál lahvového zrání, minimálně 10 let.
Rouge 2006 z Château de Bord je ideální víno pro mrazivé zimní večery, a pokud ještě nevíte, kam letos pojedete na dovolenou, zkuste plánovat nad sklenkou tohoto krásného vína. :-)
Côtes du Rhône Villages Laudun Rouge 2006 běžně nabízíme za 355 korun, v rámci VÍNA-DNE jen za 311 Kč (zvýhodněná cena platí do 28. ledna do 15 hodin).

Země původu: Francie, -Cotes du Rhone/Údolí Rhony
Katalogové číslo: 8293
Výrobce: PREMIER WINES
Kód zboží: 8293
Odrůda: Cuvée
Barva vína: červené
Typ: Tiché
Obsah cukru: Suché
Obsah alkoholu:
Přívlastek:
Objem: 0,75 l
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045