PRAHA 1 - | PO - ČT | 9-21 HODIN | PÁ | 9-19 HODIN

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN (17.-21.2. zavřeno)

Odrůdy
VÍNA (4799) KOLEKCE (9) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Champagne Bruno Paillard - Grand Cru Réserve Privée Blanc de Blanc, suché, bílé víno
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička 4 (1)

Champagne Bruno Paillard  - Grand Cru Réserve Privée Blanc de Blanc

VYPRODÁNO

Má světle zlatou barvu se zelenými odstíny, velmi jemné bublinky a lehkou, sametovou pěnu. Nos zachytí aroma citrusových plodů, jako je citron a grapefruit, s nádechem bílých květin. Na patře je nádherně komplexní, zpočátku evokující citrus. Suché.

Šampaňské z produkce vinařství Bruno Paillard nesoucí označení Blanc de Blancs je vyrobeno z hroznů odrůdy Chardonnay vypěstovaných v oblasti Côtes des Blancs. Při výrobě tohoto vína Bruno Paillard používá kvašení stanovené pro Champagne „Crémant“, které se uplatňovalo hlavně v dřívějších dobách. Když tiché víno nalahvujeme pro druhotné kvašení v láhvi, přidáme méně cukru a droždí, než je běžné u většiny šampaňských, a výsledkem je tudíž pomalejší proces kvašení produkující nízký tlak, přibližně 3,5 kg (místo běžných 5 až 6) – proto má víno slabší a jemnější perlení a nechává smetanový dojem na patře.

Champagne Bruno Paillard

Champagne House Bruno Paillard založil majitel téhož jména až v roce 1975 a je prozatím nejmladším z producentů šampaňského v tomto výlučném vinařském kraji. Jejich roční produkční kapacita je nyní půl milionu láhví výhradně typu „brut“. Vyrábí tři druhy „non-vintage“ šampaňského a nabízí také několik starších ročníků, z nichž některé jsou velmi vzácné. Zhruba tři čtvrtiny produkce se vyváží do evropských zemí a USA (celkem do 23 zemí) a od roku 2003 také do České republiky. Veškerá produkce je dodávána pouze do gastronomie, vinoték a sběratelům vína. Bruno Paillard jako jeden z mála producentů v Champagne označuje každou láhev datem tzv. dégorgement. To je okamžik, kdy se z láhve po několikaleté fermentaci odstraňuje usazený sediment, přidává se dosážní likér a láhev se definitivně uzavírá korkovým uzávěrem. Doporučuje se pak ke spotřebě v době od tří měsíců do pěti let, za předpokladu správného skladování, jaké platí pro šampaňské.

Země původu: Francie, -Champagne
Katalogové číslo: NEU.772
Výrobce: PREMIER WINES
Kód zboží: NEU.772
Odrůda: Champagne
Barva vína: bílé
Typ: Perlivé/ Šumivé
Obsah cukru: Suché
Obsah alkoholu: Standardní obsah alkoholu - do 12,5 % obj.
Přívlastek: Grand Cru
Objem: 0,75 l
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045