PRAHA 1 -  | PO - PÁ  | 9 hod - 21 hod 

CHÝNĚ -   | PO - PÁ| 8 hod - 16 hod 

BRNO - | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod 

Odrůdy
VÍNA (2671) KOLEKCE (54) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Cesta kolem světa - bílá

Nejlepší bílá vína z celého světa

Staňte se na chvíli objevitelem a poznejte poklady, které se skrývají ve výběru vín nazvaném „Cesta kolem světa“ – ve výjimečné selekci toho nejlepšího ze světového vinařství.

Fink - Wachau Grüner Veltliner - Altweingarten Richard Schmitt - Riesling Classic - trocken Nicola Bergaglio - Gavi del Comune di Gavi DOCG Endless River - Sauvignon Blanc - Marlborough Chenin Blanc Domaine Fourrey - Petit-Chablis
Víno
Katalogové číslo: BOX-02391992
Cena za kolekci: 1 679 Kč nebo 5 208 korků
Zisk korků za balení: 52

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • RAK - Fink - Wachau Grüner Veltliner - Altweingarten, 2017
  v chuti je plný, svěží a šťavnatý s tóny žlutého ovoce (hruška, mango) a bylinek, v dochuti s krásnou, odrůdově typickou, pepřovou linkou.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NĚM - Richard Schmitt - Riesling Classic - trocken, 2017
  Tomuto jsme říkali meruňkový. Je ještě mladý a suchý, ale na patře Vám krásně vyrýsuje sušené meruňkové tóny. V chuti nám trochu připomíná bonbony Lipo. Pro lepší zapamatování jeho meruňkových tónů použijte pomůcku - má i meruňkovou záklopku korku. Suché
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (14)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Nicola Bergaglio - Gavi del Comune di Gavi DOCG, 2016
  Nejznámější piemontské bílé suché víno. Slámově žlutá barva, charakteristická a jemná vůně, chuť příjemná, suchá, svěží, harmonická a dlouze minerální. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NZ - Endless River - Sauvignon Blanc - Marlborough, 2018
  Bílé víno s intenzivní a svěží vůní se zelenými tóny citronové trávy, zelených fíků, limetek, bílých broskví a zeleného čaje gunpowder. V chuti má tóny zralého žlutého ovoce - karamby, mochyně a broskve. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (4)
  90  
  (objem: 0,75 l)
   
 • JAR - Chenin Blanc, 2017
  Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Fourrey - Petit-Chablis, 2016
  Víno světlé slámově zelenkavé barvy, velmi svěží a čisté. Ve vůni se střídají citrusové plody s minerálními tóny a s lehkými květinovými vůněmi. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Objevte nejreprezentativější bílá vína z celého světa


Procestujte s námi nejlepší vinařské kraje a ochutnejte bílé skvosty, které je ve světě proslavily.

NOVÝ ZÉLAND


Zde kraluje odrůda Sauvignon blanc, jehož typická intenzivní svěží černorybízová vůně i chuť se těší obrovské oblibě po celém světě. Nejvýznamnější oblastí je Marlborough na Jižním ostrově. Velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí zaručují hojnost aromatických látek, podnebí i půda jsou ideální. Místní Sauvignony jsou charakteristické svojí svěžestí, mistrně vyváženou kyselinkou s ovocnou složkou, kde dominuje angrešt, zelená paprika, tropické ovoce, broskve a kiwi. Sauvignony z Nového Zélandu dnes získávají po právu mnohá ocenění na světových výstavách.

Zajímavostí je, že Sauvignony z Nového Zélandu byly prvními víny, které byly prodávány v lahvích se šrubovými uzávěry. V současné době si můžete povšimnout, že i nejdražší vína z Marlborough jsou plněna pod šroubový uzávěr. Není to tedy známka toho, že by chtěl vinař ušetřit. Chce ve víně zachovat žádoucí a intenzivní aromatické látky, které by mohly ohrozit a potřít případné vady korku. Záleží na víně, ale můžete ho s úspěchem i cca pět let archivovat, pokud to vydržíte ;-)


NĚMECKO


V německých vinařstvích vznikají nejlepší Ryzlinky rýnské na světě, a to nejen v místě jejich původu v Porýní, ale i ve Pfalzu, Rýnskohessensku, ale hlavně v údolí klikaté řeky Mosely. Na strmých vinicích s břidlicovým podložím vyzrají krásně elegantní, ovocné a minerálně svěží Ryzlinky rýnské, které mají obrovský potenciál k archivaci, při které se ve víně vyvíjí rafinované a odrůdově typické kouřovo-petrolejové tóny.


ITÁLIE


V rozlehlém, rozmanitém a teplém podnebí Itálie se bílá vinná ikona hledá hůře. Pokud se nechceme odbít (nebo opít???) komerčně vyráběnou a spíše ovocnou Rulandou šedou tedy módním Pinot grigio (Friuli promine), máme těchto pár možností: toskánskou Vernaccia di San Gimignano, Vermentino ze Sardinie, Sauvignon z Friuli, Tramín z Alto Adige, Verdicchio z Marché, Soave z Benátska a konečně, tramtadadá, suché, minerální Gavi z lanýžemi provoněného Piemontu, kde mu stíní asi nejslavnější červené na světě - Barolo.JAR


Chenin blanc pochází z francouzské oblasti v údolí řeky Loiry, odkud se rozšířila do novosvětských vinařských oblastí. Nejpopulárnější je v Jižní Africe, i když až donedávna byla zapomenuta jako dobrý druh stolního vína. Od 70. let se vinaři začali soustředit na kvalitu a typičnost z hlediska místa původu. Chenin z JAR je ovocnější v porovnání s těmi francouzskými.

 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018