CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2682) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... ZLOMEK & VÁVRA

Ochutnejte vína z rodinného vinařství z Boršic u Blatnice

V kolekci naleznete novinky z ročníku 2011.

Muškát moravský - jakostní Ryzlink rýnský - pozdní sběr Rulandské šedé - pozdní sběr Rulandské bílé - výběr z hroznů Chardonnay - pozdní sběr Cuvée Kristýna rosé - Svatovavřinecké + Frankovka
Víno
Katalogové číslo: 391
Cena za kolekci: 1 090 Kč nebo 3 633 korků
Zisk korků za balení: 31

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Zlomek & Vávra - Muškát moravský - jakostní, 2011
  Víno Bojnice 2012 - stříbrná medaile

  Ve víně je bohatá výrazná muškátová vůně doprovázející ovocnými tóny, chuť příjemná, lehčí s nižším obsahem kyselin.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (38)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Ryzlink rýnský - pozdní sběr, 2011
  Ve vůni najdete angreštové aroma , chuť je plná, extraktivní doprovázena minerálními tóny. Víno doporučujeme k sladkovodním rybám nebo drůbeži na grilu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (33)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Rulandské šedé - pozdní sběr, 2011
  Víno Bojnice 2012 - bronzová medaile

  Ve víně najdete příjemné ovocně nadýchané aroma s medově nasládlým tónem, chuť je plná, hebká, extraktivní s jemnými tóny pomeranče. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (50)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Rulandské bílé - výběr z hroznů, 2011
  Víno Bojnice 2012 - bronzová medaile Festwein 2012 - zlatá medaile Vinařské Litoměřice 2012 - stříbrná medaile

  Ve víně je intenzivní vůně s ojedinělým nádechem tropického ovoce a banánů, v chuti můžeme cítit výraznou nasládlou chuť tropického ovoce, papaje.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (54)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Chardonnay - pozdní sběr, 2011
  Ve víně je jemně kořenitá vůně s tóny akátového medu a lískových oříšků, v chuti je víno plné a harmonické, příjemnou strukturu doplňuje vyvážená kombinace zbytkového cukru a kyselin. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (49)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Cuvée Kristýna rosé - Svatovavřinecké + Frankovka, 2011
  Festwein 2012 - bronzová medaile

  Vůně je jemná, kořenitá s nádechem muškátu a exotického ovoce. Chuť je plná, velmi příjemná s exotickými tóny a elegantní dochutí. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (31)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

BEST OF... ZLOMEK & VÁVRA


V této kolekci najdete novinky ročníku 2011 ze sklepa boršického vinařství Zlomek & Vávra. Prezentovali jsme je společně TOP 100 firmám v ČR na Žofíně, tak jsem Vám z nich vybrala TOP 6 vín. Všechna vína jsem si předem prochutnala a vybrala si je, ale kolekci bych klidně mohla sestavit jen podle toho, co se nejrychleji vypilo. Hlas lidu :-)

Nejdřív nám došla suchá Rulanda šedá, pak vlajková loď Rulanda bílá a hned potom suchý Ryzlink rýnský. Tyto favority samozřejmě naleznete ve zvýhodněné BEST OF... kolekci. Musím Vás ale upozornit i na skvělého svěžího a ovocného Müllera, kterého jsme do kolekce nenominovali, protože je to taková nedoceňovaná odrůda. Pokud ale hledáte skvělé vínko na prázdninové popíjení, je to můj tajný tip. Já jsem ho popíjela v průběhu celé degustace :-)

Do kolekce jsme ale zařadili rafinovaný Muškát, který má sice ještě trošku zastřenou vůni (je mladý :-), ale v chuti má neuvěřitelně krásné tóny čerstvě natrhaných hroznů. To je přesně to, co já na této odrůdě zbožňuju. Ve víně chutná tak, jako na keři. Navíc není sladký, takže bude příjemným společníkem k pěknému posezení. S klukama jsme se přeli o tom, zda ho pít na začátku nebo na konci degustace, tak nám klidně napište Váš názor. Já bych ho dávala aperitivně, protože je suchý a kořenitý. Aromatikou ale sedí víc na závěr degustace. Tak uvidíte...

Pro podobné příležitosti využijte i růžové cuvée Kristýna, pojmenované podle nejstarší dcery Libora Zlomka, tak si dovedete představit, že tam dali to nejlepší. Vyzrálejší Svatovavřinecké rosé, dokonce až ve výběru z hroznů, se suchou Frankovkou, spolu vytvořili osvěžující polosuché jahůdkové víno. Chodili pro něj zejména mladé dámy, i když ne tak mladé jako samotná Kristýnka, ta má zatím 10 let. Její cuvée je ideálním pitím k bazénu, hodně ho vychlaďte a večer už Vám nic nepokazí...

Na závěr jsme vybrali královskou odrůdu Chardonnay. Není postaveno na primární aromatice, tzn. že není prvoplánové, je spíše tělnatější, a tak se dobře pije k jídlu, dokonce i k masitějším pokrmům.

Sečteno a podtrženo, tohle je aktuální BEST OF... ZLOMEK & VÁVRA za 1090 Kč.

Navíc můžete získat lahev ZDARMA, a to: Chardonnay 2009 výběr z cibéb v hodnotě 429 Kč.
Tu přidáme k 1., 11., 21. atd. objednávce, která bude obsahovat alespoň jednu kolekci BEST OF... ZLOMEK & VÁVRA při objednání do úterý 26. 6. 2012.

PRÁZDNINOVÁ SOUTĚŽ - VYFOŤTE SE SE ZLOMKEM A VÁVROU


Vyhlašujeme prázdninovou soutěž se Zlomkem a Vávrou. Vemte si Zlomka a Vávru na dovolenou a vyfoťte se s ním nebo s nimi osobně nebo jen lahve s krajinkou a napište nám, odkud to je. My všechny fotky nahrajeme do alba na našem facebooku nazvaného ZaV NA PRÁZDNINÁCH 2012. Vyhraje ta fotka, která bude mít nejvíc palců. Soutěž potvrvá do 1. 9. 2012, tzn. do této doby můžete posílat fotografie a dávat jim palce.

Vítěz získá karton Rulandských bílých, což je vlajková loď z Boršic. 2x Rulandské bílé 2011 pozdní sběr, 3x Rulandské bílé 2011 výběr z hroznů a 1x Rulandské bílé 2007 pozdní sběr, což je památná lahev, které je už jen 13 ks a stojí 959 Kč. Byla to druhá nejlepší Rulanda na Valtických vinných trzích, TOP víno Slovácka a získala asi 7 dalších medailí.


O VINAŘSTVÍ ZLOMEK & VÁVRA


Je vinařství v jihovýchodní části Slovácké podoblasti v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. V malebné krajině Moravského Slovácka okresu Uherské Hradiště se zaměřuje na výrobu špičkových vín. Jejich vysokou kvalitu obhajuje na řadě prestižních výstav. Šetrné zpracování hroznů z redukované sklizně technologií řízeného kvašení dává jejich vínům osobitý charakter.

Důležitá součást výroby vína je práce na vinici. Část vín pochází z vlastních vinic, kde se díky skvělému podnebí nejvíce daří Rulandskému bílému, Müller Thurgau a Muškátu moravskému. Část hroznů nakupují od kamarádů, kteří jsou vynikající vinohradníci, dělají přebírky a nepřetěžují keře. Šetrné zpracované hrozny jsou technologií řízeného kvašení dále školeny při stálé teplotě, což dodává vínům osobitý charakter a jedinečnost. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy