PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2867) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... WeinParade 2012

Kolekce nejlepších vín od našich nejúspěšnějších vinařů na největší regionální soutěži vín v Rakousku - WeinParade 2012.

Naleznete zde dvě zmíněná pohárová vína, další dvě vína jsou zlatomedailová, ale od pohárových vinařů, a ta jsou doplněná zlatým a mým nejoblíbenějším Rýňákem od Volaříka (Boží muka) a zlatým Sauvignonem od Bindera.

Ryzlink rýnský - pozdní sběr - U Boží muky Elegance - Sauvignon - pozdní sběr Pálava - výběr z hroznů Rulandské šedé - výběr z hroznů - šarže 12/11 Bouquet - Chardonnay - pozdní sběr Cabernet Sauvignon rosé - výběr z hroznů
Víno
Katalogové číslo: 427
Cena za kolekci: 1 399 Kč nebo 4 680 korků
Zisk korků za balení: 57

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Volařík - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - U Boží muky, 2011
  Weinparade Poysdorf - zlatá medaile

  Ryzlink rýnský ročníku 2011 se projevuje ve vůni až neuvěřitelně bohatou aromatikou, mísí se žlutá broskev a meruňka s grepovým podtónem. Chuť je opět plná, příjemně broskvová s kombinací citrusového ovoce a minerálu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (108)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Binder - Elegance - Sauvignon - pozdní sběr, 2011
  Weinparade Poysdorf - zlatá medaile

  Víno zelenkavé barvy s famózní vůní kvetoucího bezu v kombinaci s limetkovo-grepovou kůrou umocněnou rybízovými tóny v závěru. Chuť je velmi široká. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (20)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Šilinek Jiří - Pálava - výběr z hroznů, 2011
  Víno s rozkvetlou aromatikou, připomínající pomelo a jemnou chutí mandarinky. Vývážené plné chuťi. Má velmi čisté až medové tóny, kořeněné s minerální dochutí. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (137)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Hanzel - Rulandské šedé - výběr z hroznů - šarže 12/11, 2011
  Hruškově ovocné aroma tohoto výjimečného vína je v chuti komponováno z kandované pomerančové kůry, tónů citrusů a čerstvého banánu. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (27)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Réva Rakvice - Bouquet - Chardonnay - pozdní sběr, 2011
  Mohutné víno s výraznou vůní zralého banánu a dalšího exotického ovoce. Chuť přebírá všechny prvky buketu do velmi dlouhé medové dochuti.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (47)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Cabernet Sauvignon rosé - výběr z hroznů, 2011
  Světle růžová barva vás zaujme na první pohled. Ve vůni jsou výrazné tóny malin a jahod. Jde o velmi pitelné víno se svěží ovocnou chutí a příjemnou kyselinkou. V chuti je patrný zbytkový cukr a příjemná dochuť smetany. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (25)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

WEINPARADE POYSDORF 2012


Kolekce nejlepších vín od našich nejúspěšnějších vinařů na největší regionální soutěži vín v Rakousku - WeinParade 2012. Tato zahraniční soutěž se mezi našimi vinaři těší velké oblibě, protože je každoročně pořádána v městečku Poysdorf, které je od našich jižních hranic coby kamenem dohodil. Vinaři ví, kam zajet a kde předat vzorky, umí si hlídat termíny a přihlášky. I proto se této soutěže letos účastnilo 46 moravských vinařství s celkem 313 vzorky vín.

O to víc nás těší, že naši vinaři vybojovali v silné rakouské konkurenci i nejvyšší ocenění za nejlépe hodnocená vína - tzv.

Bacchův pohár

.

Gratulujeme tedy:

Vinařství Šilinek - za Pálavu 2011 výběr z hroznů
Vinařství Hanzel - za Rulandské šedé 2011 výběr z hroznů (náš nováček)
Vinařství Réva Rakvice - za Ryzlink rýnský 2009 ledové (ještě není na lahvi)
Vinařství Krist - za Chardonnay 2011 výběr z hroznů (ještě není na lahvi a už je i Šampionem slovenské mezinárodní soutěže MUVINA)

KOLEKCE: BEST OF... WEINPARADE 2012


V naší kolekci BEST OF... WEINPARADE 2012 naleznete první dvě zmíněná pohárová vína, další dvě vína jsou zlatomedailová, ale od pohárových vinařů: Chardonnay 2011 pozdní sběr z Révy Rakvice a Cabernet Sauvignon rosé od Krista a ta jsou doplněná zlatým a mým nejoblíbenějším Rýňákem od Volaříka (Boží muka) a zlatým Sauvignonem od Bindera, který na svém kontě má mimo jiné i stříbrnou medaili z Concours Mondial du Sauvignon 2012 z Bruselu.

Dvě vína jsou sušší (Binder a Volařík), i když tak nepůsobí, protože jsou hodně extraktivní a ovocná, a čtyři zbývající jsou spíše do sladka, ale mají zas svěží kyselinku, takže se nejedná o rozpuštěný cukr, ale o krásně ovocné a šťavnaté pochutnání. Už jsem to asi psala, ale ten Volaříkův Ryzlink je výjimečný tím, že ho nechali přemrznout, čímž se zkoncentroval (působí sladčeji a ovocněji), i když má jen 2,2 g zbytkového cukru. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045