PRAHA 1 - po tel. dohodě - 724 239 045

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - po tel. dohodě - 606 671 881

Odrůdy
VÍNA (4436) KOLEKCE (8) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... VOLAŘÍK - Vinař roku 2011

Výběr nejlepších vín ročníku 2011 od Vinaře roku 2011

Volaříka čeká poslední týden ve funkci Vinaře roku 2011. Byl (nejen medailově) nabitý rok, který je už téměř všechen v lahvích (chybí jen Vlašák ze Železné). Ochutnejte a posuďte sami, zda by si obhajobu titulu i s novým ročníkem vín zasloužil.

Veltlínské zelené - pozdní sběr - Věstoňsko Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Pravá klentnická, šarže 1146 Ryzlink rýnský - pozdní sběr - U Boží muky Terroir - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Kotelná Chardonnay - výběr z hroznů - Liščí vrch Rulandské bílé - výběr z hroznů - Plotny
Víno
Katalogové číslo: 264
Cena za kolekci: 1 299 Kč nebo 4 330 korků
Zisk korků za balení: 38

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Volařík - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Věstoňsko, 2011
  Viniční trať Věstoňsko obdařila víno vysokou mineralitou, ve vůni dominuje neobvyklý citrusový tón se slaností. Chuť je lehká, minerální, zakončená příjemnou kyselinkou.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (87)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Pravá klentnická, šarže 1146, 2011
  Minerálně limetkový vlašák si již své místo na trhu našel a je velice oblíben u většiny milovníků vína. Chuť je plná, s projevem limetky a slaného podtónu po vápencovém podloží. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (71)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - U Boží muky, 2011
  Weinparade Poysdorf - zlatá medaile

  Ryzlink rýnský ročníku 2011 se projevuje ve vůni až neuvěřitelně bohatou aromatikou, mísí se žlutá broskev a meruňka s grepovým podtónem. Chuť je opět plná, příjemně broskvová s kombinací citrusového ovoce a minerálu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (108)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Terroir - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Kotelná, 2011
  Klasický minerální vlašák ve Volaříkově podání. Chuť je plná, exktraktivní. V chuti i ve vůni ucítíte zkorodované železo, což je typické právě pro viniční trať Kotelná (obec Perná).
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (34)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Chardonnay - výběr z hroznů - Liščí vrch, 2011
  Barva vína je zelenožlutá až nazlátlá, vůně intenzivní, kořenitá, ovocná až banánová s kombinací lískových oříšků. Chuť je plná, dlouho doznívající, jemně kořenitá s elegantní kyselinou zakončenou zbytkovým cukrem.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (151)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Rulandské bílé - výběr z hroznů - Plotny, 2011
  Výrazná limetková vůně, doplněná o tóny manga a ananasu s fíkovou dovůní. Chuť je pevná, s příjemným projevem zbytkového cukru a decentním zakončením dravé kyselinky. Polosladké. !POZOR! Již pouze omezené množství lahví vína! Doporučujeme se dotázat na d
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (28)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

NÁŠ VÝBĚR:


V této výběrové kolekci ochutnáte aktuálně nejlepší novinky ročníku 2011 z mikulovského sklepa vinařství Volařík. Jsou to klasické odrůdy, kterým se na mikulovsku obzvláště daří, a to zejména, když rostou na těch nejvyhlášenějších viničních tratích. Díky tomu již sklidily několikeré domácí i zahraniční medaile.

Veltlínské zelené


Veltlínské zelené je velmi rozšířenou (i na Slovensku), i když zatím ještě nedoceněnou odrůdou. Viniční trať Věstoňsko obdařila víno vysokou mineralitou, ve vůni dominuje neobvyklý citrusový tón se slaností. Chuť je lehká, minerální, zakončená příjemnou kyselinkou.

Ryzlink vlašský


Ryzlink vlašský patří mezi Volaříkovy klíčové odrůdy, proto je v této kolekci zastoupen hned dvakrát (a celkově v nabídce dokonce 12x ). Oba jsou suché a pochází z obce Perná, kde rostou na vápencovém podloží Pálavských vrchů. Liší se však svou viniční tratí, což bude velmi zajímavé pro porovnání. První je z trati nazvané Pravá klentnická (na kopci směrem na obec Klentnice - cyklisti si jistě vybaví jeden z nejhorších kopců v oblasti) a druhý pochází z trati nazvané Kotelná.

Oba mají plnou minerální chuť díky vápenci, na kterém rostou. Ten z Pravé klentnické je víc svěží a citrusový, ten z Kotelné se vyznačuje až kovovou chutí, připomínající zkorodované železo, což je pro vína z Kotelné typické. Tento má pevnější strukturu a jistě i delší archivační potenciál. A protože je nádherným odrůdovým zástupcem z této tratě, vybrali jej u Volaříků do nejvyšší řady nazvané Terroir. Už teď se těším na Vlašák ze Železné, který je posledním vínem k lahvování (ještě odpočívá) a který půjde také rovnou do řady Terroir.

Ryzlink rýnský


Boží Rýňák aneb Ryzlink rýnský z tratě U Božích muk už Vám jistě nemusím představovat. Je to jedno z mých aktuálně nejoblíbenějších vín. Přestože je suchý, působí sladce, ale to jen proto, že v něm ucítíte, v chuti i vůni, zralé meruňky až meruňkový džem. Ovocné aroma je tak intenzivní, protože nechali hrozny přemrznout, čímž se z nich odpařila voda a zkoncentroval extrakt. Tak krásně se pije, je to takové zdravé "mlsání". Není proto divu, že má v současné době na kontě už (zatím) 5 medailí.

Chardonnay


Chardonnay z Liščího vrchu (obec Březí) je druhým nejúspěšnějším vínem tohoto výběru. Už má na kontě 3 medaile a 1 extra ocenění. Je to čtvrté nejlepší Chardonnay vůbec ze všech přihlášených na Valtické vinné trhy 2012. Je hodně plné, banánovo-oříškové. Plnou chuť mimo jiné způsobuje vyšší obsah zbytkového cukru, který je příjemně harmonizován vyšším obsahem šťavnaté kyselinky.

Rulandské bílé


Tohle víno Vám doporučuji, pokud máte rádi exotické ovoce a pokud jste zvědaví na fíkovou dovůni. Ta se Filipovi obzvláště vydařila. Loňská Rulanda bílá byla skoro ihned vyprodána, tak jsem zvědavá, jak dlouho v nabídce vydrží tato.

O VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK:


Vinařství Volařík na trhu působí teprve krátce, leč navazuje na dlouhatánskou rodinou tradici. Vinařině se věnoval už dědeček Leopold hned po 2. světové válce. Zkušeností tedy mají mnoho. Díky tomu, že svá vína pěstují na nejlepších viničních tratích mikulovské podoblasti a díky zkušenému sklepmistrovi Filipovi (který své poznatky sbíral nejen v rodinném vinařství, ale i v Německu), dokazují vína od Volaříka, že stojí za ochutnání.

VOLAŘÍKOVY MEDAILE:


Pozná se to nejen množstvím medailí, které naštěstí na své lahve nelepí (etikety by pod zlatými samolepkami nebyly ani vidět), ale i rostoucím zájmem zákazníků. Ten reflektujeme a přinášíme Vám kolekci bílých vín od Volaříka. Zaujaly nás hlavně Ryzlinky vlašské, které pochází ze známých viničních tratí kolem Dolních Dunajovic a Perné.

VOLAŘÍKOVA VÍNA:


Vína od Volaříka v sobě mají minerální plnost a krásnou ovocnou vyzrálost. Je to dáno tím, že hrozny pěstují v rámci integrované produkce (šetrně k přírodě), s nízkým zatížením keřů (max 2 kg hroznů na hlavu) a zpracování ve sklepě je díky moderním technologiím také velmi šetrné. Takže toho ve víně zbyde k vychutnávání opravdu hodně!

SVŮJ VÝBĚR VOLAŘÍKA:


- si tradičně můžete sestavit na www.vino-klub.cz/volarik 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045