PRAHA 1 - | PO - ČT | 9-21 HODIN | PÁ | 9-19 HODIN

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN (17.-21.2. zavřeno)

Odrůdy
VÍNA (4797) KOLEKCE (8) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

.....Best of... VOLAŘÍK - nejmedailovější

Výběr nejmedailovějších vín z vinařství Volařík

V naší dnešní výběrové kolekci BEST OF... VOLAŘÍK - nejmedailovější vám představujeme jeho nová vína z ročníků 2016 a 2017, která společně posbírala (zatím ;) 6 velkých zlatých, 11 zlatých a 1 stříbrnou medaili.

Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Plotny Organic - Hibernal - pozdní sběr - Věstonsko Terroir - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Purmice Veltlínské zelené - pozdní sběr - Věstonsko Pálava - pozdní sběr - U Boží muky Sauvignon - pozdní sběr - Levá klentnická
Víno
Katalogové číslo: BOX-90592
Cena za kolekci: 1 499 Kč nebo 5 143 korků
Zisk korků za balení: 50

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Volařík - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Plotny,
  Valtické vinné trhy - zlatá medaile

  Vůně čerstvě rozemletých ořechů se u Ryzlinku vlašského z vinice Plotny příjemně snoubí s medovo-grepovými tóny. Medovost v chuti doplňuje červený pomeranč a grepová kyselinka. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Organic - Hibernal - pozdní sběr - Věstonsko ,
  prague wine trophy - premium gold

  Hibernal, víno z ekologické produkce Vinařství Volařík, nabízí ve vůni i v chuti černý rybíz v kombinaci s angreštem. Víno s dlouhým minerálním závěrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Terroir - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Purmice,
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Vápenitý rýňák s dovůní po meruňkovém kompotu a křížalách. Chuť je plná, s minerálně meruňkovou dochutí a příjemnou pikantní kyselinkou. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (7)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Věstonsko, 2017
  Grand Prix Vinex - Zlatá medaile

  Typický veltlín z Věstonska nabízí výrazné aroma po čerstvém zeleném pepři s limetkovou kůrou v pozadí. V chuti se prolíná limetka, grep a zelený pepř. Díky pevné aromatice a minerální dochuti potěší tento veltlín každého milovníka vína. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Pálava - pozdní sběr - U Boží muky , 2017
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Pálava z Věstonska v sobě ukrývá aromatiku svěžího ovoce a květin, vyniká mandarinka, liči, fialka a čajová růže. Díky čtyřměsíčnímu ležení v dubovém sudu a vyváženosti zbytkového cukru s kyselinkou je chuť krásně plná, komplexní a harmonická. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Sauvignon - pozdní sběr - Levá klentnická, 2017
  Valtické vinné trhy - zlatá medaile

  Exkluzivní Sauvignon s příjemnou vůní černého rybízu a květu angreštu Vás ohromí vyváženou chutí, v níž dominuje černý rybíz, angrešt a grapefruit. Minerální tóny v závěru vína jsou typické pro vinice v Perné. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O KRABICI


Pořekadlo, které jsem použila už ve svém minulém dopise, bych dnes mohla použít znovu. Sejde z očí, sejde z mysli... Za dobu, co jsme se Volaříkovi plně nevěnovali, stále vyhrával a následně obhajoval, až je z toho slušná sbírka titulů: jako např. Vinař roku 2011 a 2014, Šampion Valtických vinných trhů v letech 2011, 2013, 2014 a aktuálně 2018 nebo ocenění za Nejlepší kolekci vín soutěže Král vín v ročnících 2010, 2011, 2012, 2014, 2015 a 2016.


Samozřejmě to není jen o medailích, které navíc na své lahve často ani nelepí. Na těchto šesti lahvích v kolekci Best of... Volařík - nejmedailovější má například nalepenou medaili jen jednu jedinou, a to na Vlašáku ;-) V první řadě nám vybrané víno musí chutnat. Výsledky na soutěžích jsou jen dalším potvrzením, že jsme si vína vybrali správně a že máme naše chuťové pohárky vykalibrované na (v dobrém slova smyslu) mainstreamovou chuť...


1. Nejmedailovějším vínem této naší nové kolekce je suchý Ryzlink vlašský z trati Plotny. Vlašákové tratě je potřeba u Volaříků řádně rozlišovat, protože jich mají hodně ;-) Jsou vlastně takovým Vlašákovým vinařstvím. Vlašák z Ploten bojoval o titul Šampiona Valtických vinných trhů, který mu však letos vyfouknul jiný Volaříkův Vlašák z viniční trati Levá Klentnická (toho času vyprodaný).

Námi vyvolený Vlašák z Ploten má mimo jiných úspěchů např. i Velkou zlatou medaili z Prague Wine Trophy 2017 a tutéž z Grand Prix Vinex 2018.

2. Dalším úspěšným vínem od Volaříků je oblíbený černorybízový Hibernal, který je vyráběn v rámci ekologické produkce vinařství. Na svém kontě už má Velkou zlatou medaili ze soutěže Prague Wine Trophy 2018.

3. Je až s podivem, kolik už stihnul tento Ryzlink rýnský z viniční trati Purmice vysoutěžit medailí. Celkem pět! Z toho dvě velké zlaté: z Valtických vinných trhů 2018 a z Grand Prix Vinex 2018. Vína v této Volaříkově nejvyšší produktové řadě zvané Terroir jsou totiž vyráběna na delší zrání, proto se v chuti otevírají později. Vzhledem k tomu, že je tento nádherně meruňkový rýňák úspěšný už teď, máte se ještě určitě na co těšit, až v lahvi dozraje. Nepropásněte ho!

4. Na viniční trati Věstoňsko má Volařík monopol. To znamená, že vlastní všechny zdejší vinice. Věstoňsko je převážně osázeno Veltlínem, kterému se zde mimořádně daří. Dělají se odsud vína do řady Klasik i Terroir. Vybraný Veltlín je novým ročníkem z klasické řady. Těšte se na svěží, limetkovo-pepřové tóny, za které si už vysloužil pochvalu i Velkou zlatou medaili ze soutěže Festwine 2018.

5. Co by to bylo za kolekci od Volaříka, kdyby v ní chyběla Pálava. Vybrali jsme vám Pálavu od Božích muk s perfektně vybalancovaným poměrem cukru (7,0 g) a kyselin (7,1 g). Přestože je podle vinařského zákona možné si vybrat, zda víno s touto téměř absolutní rovnováhou cukru a kyselin, zatřídíte jako suché či polosuché, vinař se přiklonil k té druhé možnosti. Této mandarinkové Pálavě lehký cukru v chuti svědčí, když je navíc tak krásně vyvážen pěknou kyselinkou. Podtrženo, sečteno - tato Pálava už získala zlatou medaili z Prague Wine Trophy a krásné hvězdičkové ohodnocení od vás ;-) Je prostě Boží. A už ani muk!

6. Další úspěšnou vlaštovkou z nového ročníku 2017 je tento Sauvignon z úspěšné viniční trati Levá Klentnická (vzešel odsud Šampion Valtických vinných trhů 2018). Tento Sauvignon vás potěší klasickým odrůdovým aroma (černý rybíz, angrešt) doladěným podobně laděnou chutí, podtrženou výraznou minerální linkou, která většině novozélandských Sauvignonů tak žalostně chybí. Vína z Pálavy jsou prostě vína z Pálavy... Co dodat? Jo přece, ty medaile! Tento Sauvignon už má 3 zlaté. Z Valtických vinných trhů, Festwine a Grand Prix Vinex.

O VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK


Vinařství Volařík bylo založeno v roce 2007. V Mikulovské vinařské podoblasti obhospodařuje 80 ha vlastních vinic, 75,8 hektarů vinic je v režimu integrované produkce a 4,2 hektary jsou v režimu ekologického zemědělství.


Vinařství Volařík svá vína nabízí ve třech produktových řadách. V první řadě Classic (černá etiketa) jsou klasická odrůdová vína, v nové řadě Organic (černá etiketa se zeleným prožkem) jsou od roku 2014 prezentovány tři interspecifické odrůdy Hibernal, Johanniter a Saphira, které jsou pěstovány v bio režimu ve viniční trati Věstoňsko v Perné. V nejvyšší řadě zvané Terroir (bílá etiketa), jsou uváděna vína z nejprestižnějších viničních tratí vždy s nejtypičtějším a nejvhodnějším odrůdovým reprezentantem z dané tratě (jako např. Ryzlink vlašský ze Železné, Rulanda bílá z Purmice, Veltlínské z Věstoňska...).


Vína z těchto prvotřídních viničních tratí sbírají pro Vinařství Volařík četná domácí i zahraniční ocenění. Z nejvýznamnějších met nelze nezmínit vyhraný i obhájený titul Vinaře roku 2011 a 2014, titul Šampiona Valtických vinných trhů v letech 2011, 2013 a 2014 a ocenění za Nejlepší kolekci soutěže Král vín v ročnících 2010, 2011, 2012, 2014, 2015 a 2016.

VOLAŘÍKOVA VÍNA


Vína od Volaříka v sobě mají minerální plnost a krásnou ovocnou vyzrálost. Je to dáno tím, že hrozny pěstují v rámci integrované nebo ekologické produkce (šetrně k přírodě), s nízkým zatížením keřů (max 2 kg hroznů na hlavu) a zpracování ve sklepě je díky moderním technologiím také velmi šetrné. Takže toho ve víně zbyde k vychutnávání opravdu hodně!Všechna dostupná vína z Vinařství Volařík najdete zde:
www.vino-klub.cz/volarik

 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045