PRAHA 1 -  | PO - PÁ  | 9 hod - 21 hod 

CHÝNĚ -   | PO - PÁ| 8 hod - 16 hod 

BRNO - | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod 

Odrůdy
VÍNA (2671) KOLEKCE (54) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

BEST OF... Vinařství pánů z Lipé

Zakladatelem tohoto mladého vinařství je vystudovaný historik Lukáš Lukáš, který se ve vinařské branži pohybuje už pěkných pár let, a ve svém vinařství skloubil lásku k vínu s několikaletým podrobným výzkumem historie šlechtického rodu pánů z Lipé.

Rod pánů z Lipé je šlechtický rod, který vzešel z mocného rodu Ronovců. Původně jim patřila velká část severních Čech, ale ve čtrnáctém století se přesunuli na jižní Moravu, kde vlastnili několik významných vinařských obcí. Za zmínku stojí Čejkovice nebo Velké Pavlovice. Na královském dvoře zastávali páni z Lipé významné postavení a vykonávali důležité úřednické funkce jako např. podkomoří nebo maršálek.

Briliant - Sylvánské zelené - pozdní sběr - Stará hora Briliant - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Panenský kopec Briliant - Rulanské šedé - pozdní sběr - Panenský kopec Briliant - Chardonnay - pozdní sběr - Panenský kopec Briliant - Tramín - výběr z hroznů - Sonberk Briliant - Frankovka - pozdní sběr - Panenský kopec
Víno
Katalogové číslo: BOX-926
Cena za kolekci: 1 449 Kč nebo 5 883 korků
Zisk korků za balení: 55

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Vinařství pánů z Lipé - Briliant - Sylvánské zelené - pozdní sběr - Stará hora, 2016
  Víno je jiskrné, v barvě světle zelenožluté. Vyniká decentní vůní s tóny bílých květin. V chuti vyznívá pikantní kyselinka s lehkými herbálními tóny podtrženými jemnou mineralitou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (7)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Vinařství pánů z Lipé - Briliant - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Panenský kopec, 2016
  S jiskřivými odlesky šťavnatého žlutého melounu se prolíná ovocitá vůně s meruňkově citrusovými podtóny. Také v chuti jsou patrné ovocné, výrazněji meruňkové akordy podtržené pikantní kyselinkou s dotekem jemné minerality. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Vinařství pánů z Lipé - Briliant - Rulanské šedé - pozdní sběr - Panenský kopec, 2016
  Teplé barevné tóny starého zlata jsou ve vůni podtrženy lehce ovocitými tóny s náznakem strouhaných hrušek až křížal. Chuť je příjemně plná a harmonická, ovocný charakter pak v dochuti dotváří lehké doteky hruškového kompotu. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Vinařství pánů z Lipé - Briliant - Chardonnay - pozdní sběr - Panenský kopec, 2016
  Jemné barevné tóny lipového květu příjemně navazuje vůně, v níž v počátku nacházíme směs tropického ovoce, v závěru pak vnímáme lehké tóny ananasu až banánů. Chuť je ovocná a osobitá s lehkými banánovými podtóny, v dochuti ananasový kompot. Polosuché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Vinařství pánů z Lipé - Briliant - Tramín - výběr z hroznů - Sonberk, 2016
  Ve slámově žluté barvě jsou patrné zlatavé odlesky. Charakteristická osobitá vůně s intenzivními tóny fialek je podpořena výraznou, kořenitou a pikantní chutí, v závěrečné fázi pak podkreslená lehkým skořicovým cukrem. Polosuché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Vinařství pánů z Lipé - Briliant - Frankovka - pozdní sběr - Panenský kopec, 2015
  Tmavší barevné tóny zralých višní jsou patrné již v prvních odlescích. Vůně ovoce se harmonicky snoubí s charakteristickým aroma nazrálé višně až hořké čokolády. V chuti ovocné tóny peckovin, hořká čokoláda se závěrečným dotekem perníkového koření. Suché
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O KRABICIKolekci zahájíme svěžím Sylvánem, který bude chutnat hlavně milovníkům suchých vín. Na 7 g/l kyselin má jen 2,5 gramů zbytkového cukru. Ovocné tóny jsou vyvažovány pikantní šťavnatou kyselinkou, a víno tak bude ideálním společníkem na dlouhé večerní popíjení.

Ryzlink rýnský poznáte podle krásné vůně sušených meruněk. Meruňky se promítají i do chuti, kde mají spíše nazrálý charakter a společně s lipovými tóny utváří dojem šťavnatého ovocného Ryzlinku.

O Rulandském šedém se říká, že 'má právo nevonět.' Tento šeďák je v tomto ohledu spíše výjimkou. V jemné vůni objevíte tóny hrušek a angreštu.

Polosuché Chardonnay vám krásně zaplní pusu. Jedná se o opulentní víno, v jehož chuti objevíte tropické ovoce (nezralý banán, mango nebo třeba ananas).

Tramín s tóny fialek se bude skvěle párovat s kachními nebo husími játry. Do jeho chuti se krásně promítají herbální tóny lékořice, které přechází do sladšího skořicového závěru.

Červená Frankovka je krásně hebká, hodit se bude především ke grilovaným specialitám. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018