PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod
(zkrácená otevírací doba každý pátek 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 16 hod 

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod  

Odrůdy
VÍNA (2585) KOLEKCE (51) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... TRPĚLKA & OULEHLA

Včetně suché Pálavy

Vinařství TRPĚLKA & OULEHLA působí v regionu slavného dolnokounického kláštera ROSA COELI, kde se vinařilo již od 12. století.

Trpělka a Oulehla - Sauvignon - pozdní sběr Trpělka a Oulehla - Pálava Trpělka a Oulehla - Chardonnay - výběr z hroznů Trpělka a Oulehla - Rulandské modré rosé - klaret - pozdní sběr Trpělka a Oulehla - Modrý Portugal Trpělka a Oulehla - Frankovka
Víno
Katalogové číslo: BOX-1633
Cena za kolekci: 1 079 Kč nebo 3 345 korků
Zisk korků za balení: 33

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Trpělka a Oulehla - Sauvignon - pozdní sběr, 2015
  Salon vín ČR 2017 - stříbrná medaile

  Lehké ovocné víno s tóny citrusů a květin. Víno jasné žlutozelené barvy s živým reflexem. V bohatě rozvité kytici upoutají svěží citrusové tóny, v aromatu dominuje žluté ovoce (angrešt, renklody) a jemný travnatý nádech. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Trpělka a Oulehla - Pálava, 2017
  Netradiční verze suché Pálavy. Vynikne svojí výraznou aromatickou po keři růží. V chuti je víno příjemné a lehce nazrálé. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Trpělka a Oulehla - Chardonnay - výběr z hroznů, 2015
  Víno žlutozelené barvy s aroma kvetoucího akátu a limetky. Jeho chuť připomíná broskve a letní jablíčka s příjemnou kyselinou a lehkou minerální stopou. Příjemné chardonnay s lehkou elegancí. Polosuché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Trpělka a Oulehla - Rulandské modré rosé - klaret - pozdní sběr, 2014
  Velmi oblíbené Rulandské modré s jemným ovocným buketem. V chuti je živé a ovocné. V závěru se projeví lehké taniny a kyselina. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Trpělka a Oulehla - Modrý Portugal, 2016
  Víno rubínové barvy s výraznou vůní červeného ovoce a květin. V chuti je středně plné s jemnými tříslovinami a harmonickým závěrem. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Trpělka a Oulehla - Frankovka, 2016
  Velmi povedená Frankovka od mistrů Regina Coeli, pánů Trpělky a Oulehly. Víno má tmavě červenou barvu s příjemným aroma a lehce kořenitou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

HISTORIE VINAŘSTVÍ TRPĚLKA & OULEHLA


Historie tohoto rodinného vinařství sahá až do roku 1991, kdy si pan Václav Trpělka (nyní dědeček) založil firmu. Jeho rodina se pěstování hroznů a výrobě vína věnovala po několik generací, nicméně až v roce 1991 své milované vinaření mohli schovat pod "instituci". Další institucí, která posílila rodinné vinařství byla instituce manželská, ve které se paní Petra Trpělková (dcera, nyní manželka, matka a účetní) provdala za pana Luboše Oulehlu (zeť, manžel, otec, enolog, sklepmistr atd...). Firma se tak rozšířila, omladila a přejmenovala na Vinařství Trpělka & Oulehla.

PROČ REGINA COELI - KRÁLOVNA NEBES


Pan Luboš Oulehla má vinařinu opravdu rád. Ví, že se může 100% spolehnout na své schopnosti, ale je zde vždy faktor, který ovlivnit nemůže - sama příroda. Je proto krásné (a jistě účinné) mít nejvyšší patronku nebes na každé etiketě. Podobně jako u Tomáše Krista můžeme mít podezření na nadpozemské moci :o)

VINAŘSKÁ TRADICE - KLÁŠTER ROSA COELI


Vinařství Trpělka & Oulehla je situováno v nádherné krajině, v obci Nové Bránice, která sousedí v dochozí vzdálenosti se slavnými Dolními Kounicemi, což je centrum vinařské i kulturní již od 12. století. Vinařská tradice se zde udržovala v nádherném klášteře Rosa Coeli - Růže nebeská.

Půdní (štěrkopísky) a klimatické podmínky (nadprůměrné teploty) umožňují vinařům vyrábět skvělá červená vína, kterých na Moravě není nikdy dost. Kraj je nejvíce proslaven Frankovkou s tzv. kounickým kořínkem - což je ovocnost a zároveň kořenitost. Karlova hora je stará vinice na skále nad řekou a hrozny zde získávají mimořádnou mineralitu a kořenitost. Trať Na nivách je jižní svah obrácený k obci Trboušany. Hrozny se zde krásně opalují a vyzrávají do nádherné ovocné chuti. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018