CHÝNĚ - PO - PÁ -9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO -  PO - PÁ - 15 hod - 21 hod 

Odrůdy
VÍNA (2562) KOLEKCE (66) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... TŘEBÍVLICE

Představovací kolekce vín z vinařství JOHANN W z Třebívlic

Vinařství JOHANN W je další vlaštovkou, která chce potvrdit staletími prověřenou tradici pěstování a výroby vína na Litoměřicku. Je to velkoryse pojaté, třebívlické vinařství nazvané JOHANN W, čímž poukazuje na odkaz slavného básníka a mineralologa Johanna Wolfganga Goetheho, který miloval vulkanickou krajinu Českého Středohoří a platonicky i třebívlickou baronku Ulriku von Levetzow (její podobizna je vyobrazena i na etiketách vinařství).

Modrý Portugal rosé Müller Thurgau - 2015/2016 Muscat - Pod Skršínským vrchem Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Pod Hazmburkem Rulandské šedé - pozdní sběr - Koskov Johann W - cuvée bílé - Pod Hazmburkem
Víno
Katalogové číslo: BOX-9251
Cena za kolekci: 1 599 Kč nebo 4 987 korků
Zisk korků za balení: 48

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - JOHANN W - Zámecké vinařství Třebívlice - Modrý Portugal rosé, 2017
  Příjemné víno oranžové barvy s cihlovým okrajem. Zaujme svou nevšední květinovou
  vůní s tóny čerstvě posekané trávy. Má lehce minerální chuť s dochutí lesního ovoce. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (7)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - JOHANN W - Zámecké vinařství Třebívlice - Müller Thurgau - 2015/2016,
  Víno světle žluté barvy se zelenkavým odstínem, které vás svou jemnou květinovou vůní vmžiku přenese na krásně voňavou rozkvetlou louku. Víno má osvěžující minerální chuť s ovocnými tóny a zakulaceným koncem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - JOHANN W - Zámecké vinařství Třebívlice - Muscat - Pod Skršínským vrchem, 2015
  Prague wine trophy - stříbrná medaile

  Víno světlé barvy se žlutozelenkavými odstíny a s výraznou muškátovou vůní doplněnou o tóny citrusů a limetkové kůry. Zaujme jemně minerální ovocnou chutí s příjemnou kyselinou a smetanovo-ovocnou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - JOHANN W - Zámecké vinařství Třebívlice - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Pod Hazmburkem, 2014
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno syté jantarové barvy a příjemné vůně s tóny citrusů, limety a po delším otevření také medu. Osloví vás jemně minerální chutí doplněnou pikantní kyselinou a nádechem ušlechtilého dřeva, angreštu a zeleného jablka. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - JOHANN W - Zámecké vinařství Třebívlice - Rulandské šedé - pozdní sběr - Koskov, 2014
  Vinařské Litoměřice - zlaté medaile Prague Wine Trophy - Zlatá medaile Národní soutěž vín - zlatá medaile - Čechy

  Víno světle žluté barvy vás okouzlí svou příjemnou květinovou vůní s tóny citronové kůry a bezu. Jemná chuť připomíná osvěžující citrusy – grep, limetu, ale také bílý rybíz a vanilku. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - JOHANN W - Zámecké vinařství Třebívlice - Johann W - cuvée bílé - Pod Hazmburkem, 2014
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Barva zlatavá se slámovým odleskem. Vůně komplexní, jemně medová, s tóny teplého másla, smetany a kvetoucích růží. Chuť plná, výrazně minerální až slaná, s tóny sušeného ovoce, smetany a příjemnou kyselinou v závěru. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O vinařství JOHANN W, Třebívlice


Vinařství JOHANN W je další vlaštovkou, která chce potvrdit staletími prověřenou tradici pěstování a výroby vína na Litoměřicku. Je to velkoryse pojaté, třebívlické vinařství nazvané JOHANN W, čímž poukazuje na odkaz slavného básníka a mineralologa Johanna Wolfganga Goetheho, který miloval vulkanickou krajinu Českého Středohoří a platonicky i třebívlickou baronku Ulriku von Levetzow (její podobizna je vyobrazena i na etiketách vinařství). Zdejší malebná krajina učarovala např. i producentům druhé řady seriálu Vinaři a láká sem davy vinařských turistů.

Vinařství Johann W si své hrozny pěstuje na 37 hektarech vinic vysázených převážně na opukovo-vápencovém podloží v historicky doložených viničních polohách, výjimkou je trať Pod Hazmburkem, kde je podloží čedičové. Většina jejich vinic byla vysázena v roce 2004, kromě vinice Pod Skšínským vrchem, která je z roku 1970. Rozlohy jednotlivých viničních tratí jsou následující: Koskov (15,5 ha), Pod Šepetelským vrchem (3,5 ha), Pod Skršínským vrchem (11 ha), Pod Hamzburkem (4 ha) a pod Oblíkem (3 ha).

Různé nadmořské výšky (od 250m nad mořem) a mikroklima těchto viničních tratí jim umožňuje pěstovat širokou paletu odrůd révy vinné. Celkem jich mají deset: od Ryzlinku rýnského, přes Tramín, Muškát (kterému zde neříkají Muškát moravský, ani MOPR, ale jednoduše Muscat) až po červená vína odrůd Rulandské modré, Svatovavřinecké i Modrý Portugal. Ve srovnání s Jižní Moravou je zde termín dozrávání hroznů minimálně o 14 dnů opožděn.

Pro výrobu vína jsou zajisté nejdůležitějším vstupem kvalitní hrozny. Vinařství Johann W však nepodceňuje ani výbavu sklepa, kde je koncentrována snad všechna nejmodernější technologie na zpracování hroznů, jakou si dovedete představit. Od vibrační třídičky hroznů na příjmu, přes dusíkový lis až po velké kvasící sudy z francouzského dubu. Tomu všemu navíc velí jeden z nejlepších a nejvýraznějších sklepmistrů u nás, pan Martin Nesvadba.

Kapacita sklepa (400.000 litrů vína) vysoce přesahuje roční kapacitu vinic i v těch nejplodnějších letech. Je to tak dimenzováno schválně, s cílem nechat vína ve sklepě ležet tak dlouho, dokud nedozrají do nejlepší kondice pro konzumaci, třeba i několik let. Pro domácí konzumenty je to krok nezvyklý a od vinařství odvážný, ale jistě to stojí za to. Z tohoto důvodu je aktuálně nejmladším nabízeným ročníkem vín ročník 2015. Uleželá vína jsou skvělým artiklem pro párování s gastronomickými specialitami ve vyhlášených restauracích.

Nicméně, pro konzumaci vín na denní bázi přichází vinařství Johann W se specifickou, cenově dostupnější řadou tzv. meziročníkových vín (to je důvod, proč u nich není žádný ročník uveden). Ta jsou vyrobena a připravena k okamžité konzumaci kdykoliv vás přepadne chuť na víno.
Prémiovou řadu vín, nazvanou jednoduše Johann W, můžete naopak nechat ležet ve svém archívu třeba dalších 8 až 10 let.

Všechna dostupná vína z řebívlic naleznete na adrese: www.vino-klub.cz/johannw 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

..BEAUJOLAIS NOUVEAU 2018

https://www.vinomat.cz/

https://www.vino-klub.cz/svato-mlada-2018.htm