PRAHA 1 -  | PO - PÁ  | 9 hod - 21 hod 

CHÝNĚ -   | PO - PÁ| 8 hod - 16 hod 

BRNO - | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod 

Odrůdy
VÍNA (2626) KOLEKCE (59) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of the best 2010 - červené

Výběr nejlepších pětihvězdičkových vín k narozeninám VÍNO-KLUBU

Do naší narozeninové kolekce jsem vybrala ta nejlepší a nejoblíbenější červená vína (pětihvězdičková), která si určitě užijete a důstojně jimi oslavíte naše 3. narozeniny. Na zdraví a dlouhá léta!

Merlot - pozdní sběr - rezerva Modrý Portugal - pozdní sběr Svatovavřinecké - výběr z hroznů Dunaj - výběr z hroznů La Minga - Carmenére Velenosi - Il Brecciarolo Rosso Piceno Superiore DOC
Víno
Katalogové číslo: 186.3
Cena za kolekci: 1 399 Kč nebo 4 663 korků
Zisk korků za balení: 41

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Ilias - Merlot - pozdní sběr - rezerva, 2008
  Krásné plné červené víno s višňovou peckou v chuti. Merlot, který si zamilujete! Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (34)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Spielberg - Modrý Portugal - pozdní sběr, 2006
  Víno granátové barvy, ve vůni připomínající přezrálou višeň, a ostružinu. Plná extraktivní a ovocitá chuť vypovídá, že víno zrálo v sudu. Dochuť vína podepírá jemná tříslovina.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (37)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Svatovavřinecké - výběr z hroznů, 2007
  Víno má vysokou barvu s červenočernými odlesky, vůně je šťavnatá a ovocná (ostružiny, moruše), v chuti je krásně sladěné, harmonické. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (119)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • - Dunaj - výběr z hroznů, 2009
  Hutné a tmavěčervené víno s plnou ovocnou chutí i vůní. Nádherný samet s dochutí, která Vám vydrží na celé poslouchání Straussova valčíku. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (35)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • CHIL - La Minga - Carmenére, 2010
  Krásná rubínová barva, plná vůně po zralém červeném ovoci, paprice, čokoládě a pepři. Vyzrálé jemné taniny spolu s příjemnou kyselinkou, vytváří v ústech plnou ovocnou chuť s náznaky koření na konci. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (179)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Velenosi - Il Brecciarolo Rosso Piceno Superiore DOC, 2009
  Rubínová barva s fialovými odlesky. Vůně příjemná, charakteristicky ovocně vínová, komplexní. Chuť vstřícná, sametová, bohatá na jemné třísloviny, velmi vyvážená, dlouhotrvající.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (62)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

NAROZENINOVÁ KOLEKCE - ČERVENÁ


Do této kolekce jsme zařadili 3 moravská a 3 zahraniční červená vína. Opět bylo vybírání a rozhodování těžké, ale neprotahujme to a pojďe chutnat:

V KATEGORII MERLOTŮ VYHRÁVÁ:


Merlot od Jirky Iliase, mladého a sympatického pavlovského vinaře, který se navíc pustil do společného projektu s přírodou a vyrábí svá vína BIO (až do té míry, že čistí hadice vínovicí...) O tomto jeho Merlotu jsme natočili video - viz: www.youtube.com/vinoklub, ve kterém prohlásil, že "Miluje svůj Merlot" - to bylo v březnu 2010. Máme se prý na co těšit, protože v ročníku 2009 prý vyrobil svá nejlepší vína!

Kdyby zde nebyl Iliasův Merlot, tak by tu mohl být Merlot 2004 panenský sběr (bratr jednoho z nejlepších Chardonnay světa) od Vinaře roku 2009 - Jožky Valihracha, nebo Merlot 2007 výběr z hroznů od merlotového krále Trpělky, ve kterém je cítit nádherná maďarská klobása.

V KATEGORII NEJOBLÍBENĚJŠÍCH VYHRÁVÁ:


Modrý Portugal je naší nejoblíbenější červenou odrůdou, tak se nemůžeme divit, že jedním z nejlépe hodnocených moravských červených je právě Modrý Portugal od slavkovského bojiště z vinařství Spielberg. To, že toto vinařství červená fakt umí zde nemusíme zdůrazňovat. Vyzkoušejte jejich Pinot noir 2007 nebo Zweigeltrebe 2003 a uvidíte sami!

V KATEGORII SVATÝCH VYHRÁVÁ:


Kristovo SVATOvavřinecké, které jsme už druhým rokem představovali v naší Vánoční kolekci. Je prostě nadupané černým ovocem, plné, šťavnaté a harmonické, prostě jedna báseň. Mohli byste se třeba zamilovat do jeho výjimečného Modrého Portugalu ve výběru z hroznů nebo do jeho Dornfeldera, ale toto Svaté je Vašim srdcím asi nejblíže, proto nás bude reprezentovat v této narozeninové kolekci.

V KATEGORII SLOVENSKÝCH VYHRÁVÁ:


Jak už exotický název odrůdy napovídá, jedná se o slovenskou národní drůdu, kterou vyrobil sám prezident. Tento však nepanuje na hradě, ale v malokarpatské oblasti v Pezinku. Pavelkův Dunaj byl nejlépe hodnoceným vínem na naší Velké slovenské degustaci 13. dubna 2010. A opravdu patří mezi jedno z nejlepších červených vín, co jsem kdy pila, takže nech sa páči... nám jo :-)

Více o nejlepších slovenských vínech podle Čechů naleznete zde.

V KATEGORII NOVOSVĚTSKÝCH VYHRÁVÁ:


Symfonie chutí v podobě chilské národní odrůdy Carmenére. Je to krásná původně francouzská odrůda, která dozrává hodně pozdě a v našich podmínkách prakticky nikoliv. Svůj potenciál plně rozvíjí právě za oceánem. Tato středně plná, řekněme jednodušší verze však v této cenové kategorii překvapuje svou kvalitou, takže nás nic nenutí šahat di vyšších poliček. /žasné červené na grilování s úžasným poměrem cena/výkon!

Celou Chile můžete procestovat zde.

V KATEGORII OSKAROVÝCH VYHRÁVÁ:


Třešničkové Breccirolo, které nám bohužel došlo těsně před Vánocemi (ale nyní je zpět v celé své kráse!) se může pyšnit titulem tzv. italského Oskara za nejlepší víno do 300 Kč. Opravdu pěkné červené, i etiketa je zvláštní, takže se lehce může stát i krásným dárkem.

V této kstegorii by určitě mohla být i čokoládová Pinotage, Cabernet Sauvignon z Boland Cellar nebo by se mi tu líbil Petit Syrah od Carmen. Třeba příště... :-)

NAROZENINOVÁ SADA


K červenému výběru doporučuji ještě přikoupit nejlepší bílá v Best of the best 2010 - bílé a nejlepší růžová v Best of the best 2010 - růžové. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018