PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

...Best of...ŠVÁSTA & KADLEC

Ihned k odběru: 7 ks

Představujeme vám nové, mladé a perspektivní mikro, či spíše nano, vinařství z Rakvic.

Kluci z Rakvic jsou vyobrazeni i na svých super etiketách, kde kombinují moderní design s odkazem na tradice (modrotisk). Podobně jako k etiketám přistupují i ke svému vinaření, ve kterém navazují na zkušenosti svých otců a dědů, na něž aplikují moderní poznatky.

Veltlínské zelené - pozdní sběr Sauvignon - pozdní sběr Hibernal - pozdní sběr Rulandské šedé - pozdní sběr Chardonnay - pozdní sběr Frankovka rosé
Víno
Katalogové číslo: BOX-381
Cena za kolekci: 1 190 Kč nebo 3 689 korků
Zisk korků za balení: 35

OBSAH KRABICE

 • ČR - Švásta a Kadlec - Veltlínské zelené - pozdní sběr, 2019
  Víno se svěží žlutozelenou barvou. Krásně kořenitý veltlín s aroma čerstvých hroznů, které podtrhuje vůně a chuť lipového květu s jemným náznakem bílého rybízu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Švásta a Kadlec - Sauvignon - pozdní sběr, 2019
  Vysoce aromatické víno s bohatou koncentrací bezinkových, kopřivových a angreštových tónů. V chuti komplexní, harmonické, s dotekem citrusové kyseliny dokonale navazující na vůni. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Švásta a Kadlec - Hibernal - pozdní sběr, 2019
  Barva vína je žlutozelená. Vůně po tropickém ovoci a bezovém květu. Chuť plná a extraktivní po černém rybízu. V dochuti se projeví svěží kyselinka. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Švásta a Kadlec - Rulandské šedé - pozdní sběr, 2019
  Plné extraktivní víno vyznačující se krásnou květinovou vůní. V chuti se projevují ovocné tóny s jemnou chlebovinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Švásta a Kadlec - Chardonnay - pozdní sběr, 2019
  Víno s bohatou vůní tropického ovoce a banánu, která se snoubí s chutí lískových oříšků a svěží kyselinou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Švásta a Kadlec - Frankovka rosé, 2019
  Vyniká jiskrnou, jemně lososovou barvou. Ve vůni se objevují tóny jahod, malin a hruškového kompotu. V chuti jsou patrné třešničky a jahody, jež dokonale doprovází příjemný zbytkový cukr. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Konečně vám představujeme nové, mladé a perspektivní mikro, či spíše (jak sami říkají) - nano vinařství: ŠVÁSTA A KADLEC. Kluci z Rakvic, kteří jsou vyobrazeni i na svých super etiketách, kde kombinují moderní design s odkazem na tradice (modrotisk). Podobně jako k etiketám přistupují i ke svému vinaření, ve kterém navazují na zkušenosti svých otců a dědů, na něž aplikují moderní poznatky.

Igora Švástu znám od dětství, hodně jsme toto spolu protancovali a vypili (nebo naopak :-) Fakt mě potěšilo, že svou energii konečně napnul do sklepa (ve vinici se prý více napíná Honza Kadlec ;-)

Kluci hospodaří na 2 ha vlastních vinic v okolí Rakvic a s odrůdami, které pro svou (s)potřebu vysadili jejich otcové a dědové. Do portfolia dokupují ty, které mají rádi a které jsou v daném místě nejlepší (jako třeba hrozny mojí Pálavy z Pálavy ;-)

Přechutnala jsem jim sklep tam a zase zpátky a vybrala jsem vám k seznámení těchto 6 vín (všechna jsou z ročníku 2019):

- vynikající, fakt ukázkový Veltlín! S jemnou pepřovou linkou, ale ne tak výraznou kyselinkou jako v Dolním Rakousku. Určitě si na něm pochutnáte, doporučuji nejen ke chřestu. Na základě vypití tohoto vzorku jsem se rozhodla napsat Ódu na Veltlín, který se teď stává mou nejoblíbenější odrůdou.

- super svěží, lehce broskvičkový Hibernal, který mě zaujal hlavně tím, že je fakt suchý (a ne polosuchý, jak se často dělá tak mezi). Výborné pití pro tyto teplé (nejen májové) dny.

- Sauvignon je z vybraných suchých bílých vín nejpřísnější, vyladěn do zelených tónů mladých černorybízových lístečků.

- následují dvě odrůdy z burgundské rodiny: ovocnější Rulandské šedé (žlutá jablka) a toastovější Chardonnay (uzené máslo, lískový oříšek). První bez sudu, druhá se sudem. Je krásné si je porovnat vedle sebe. Obě mají příjemnou svěží kyselinku v dochuti.

- a konečně, víno na terasu, zahradu a časem věřím, že i k bazénu, výborná jahodová růžová Frankovka. Doporučuju hodně vychladit a se zvyšující se venkovní teplotou přidávat led nebo mražené jahody rovnou do skleničky. Tohle víno to snese. Dále ho vřele doporučujeme (já a Lucka) k ještě teplému roastbeefu. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045