CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

BEST OF... STELLENRUST

Pětihvězdičkové rodinné vinařství z Jižní Afriky

Vinařství STELLENRUST bylo založeno už v roce 1928 a dodnes patří mezi největší rodinné podniky v Jižní Africe. Aktuálně ho vedou dva bratři: mladší extrovert Tertius, který dělá vína, a starší introvert Coby, který se stará o vinice. Tertius je původně vystudovaný doktor medicíny, takže pokud se vám lépe konzumuje víno z rukou lékaře, nejideálně to plní právě značka STELLENRUST ;-)

Stellenrust - STELL white (Chenin Blanc/Sauvignon Blanc) Stellenrust - Sauvignon Blanc Stellenrust - Chenin Blanc Reseve 52 Stellenrust - STELL red (Shiraz/Pinotage) Stellenrust - Pinotage Stellenrust - Peppergrinder’s Shiraz
Víno
Katalogové číslo: BOX-6532
Cena za kolekci: 1 999 Kč nebo 6 492 korků

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • JAR - Stellenrust - STELL white (Chenin Blanc/Sauvignon Blanc), 2017
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Vůně obsahuje silně ovoce guava a tóny hrušek. Chuť ukazuje svůdné zralé tropické ovoce s vůní zelené trávy která postupně na patře přechází v dochuť grepu s pikantní kyselinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
  87  
  (objem: 0,75 l)
   
 • JAR - Stellenrust - Sauvignon Blanc, 2017
  prague wine trophy - premium gold

  Tento Sauvignon blanc má svěží kyselinkou a bukét letního žlutého ovoce. V jádru chutná výrazná mineralita, podpořena pronikavou ovocnou chutí s tóny bylin.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
  91  
  (objem: 0,75 l)
   
 • JAR - Stellenrust - Chenin Blanc Reseve 52, 2016
  Prague Wine Trophy - Champion

  Hrozny pro toto víno jsou sklizeny z 52 let staré jediné vinice Chenin Blanc na svazích Bottelary Hills. Číslo umístěné nad etiketou lahve tudíž odkazuje na stáří vinice v roce ve kterém bylo vino vyrobeno. Suché.
  nehodnoceno (0)
  92  
  (objem: 0,75 l)
   
 • JAR - Stellenrust - STELL red (Shiraz/Pinotage), 2016
  Kořenitá vůně doplněná chutí tmavých bobulí. Na patře jemné, luxusní, šťavnaté s elegantními taniny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • JAR - Stellenrust - Pinotage, 2016
  prague wine trophy - premium gold

  Toto víno nabízí chuť malin, zralých broskví, černých třešní podpořené jemnými dubovými nuancemi. Na patře vynikne vyzrálost hroznů s přetrvávajícím dovětkem.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (3)
  91  
  (objem: 0,75 l)
   
 • JAR - Stellenrust - Peppergrinder’s Shiraz, 2014
  Prague Wine Trophy - Champion

  The Peppergrinder’s Shiraz je symbolem, čeho je Shiraz z oblasti Golden Triangle schopný. A je výsledkem výborných půdních podmínek, klimatu a starého vinohradu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (3)
  91  
  (objem: 0,75 l)
   
 

O vinařství STELLENRUST


Vinařství STELLENRUST bylo založeno už v roce 1928 a dodnes patří mezi největší rodinné podniky v Jižní Africe. Aktuálně ho vedou dva bratři: mladší extrovert Tertius, který dělá vína, a starší introvert Coby, který se stará o vinice. Tertius je původně vystudovaný doktor medicíny, takže pokud se vám lépe konzumuje víno z rukou lékaře, ideálně to plní právě značka STELLENRUST ;-)

Jejich farma má rozlohu 400 ha, z nichž je polovina osázena vinicemi. Ty se nachází ve dvou oblastech, níže položená a rovinatá Bottelary, kde mají většinu vinic, odrůdově pak převážně Sauvignony a Chardonnay a výše položený Helderberg, kde mají prémiová červená vína.

Vinařství STELLENRUST se pyšní četnými domácími i zahraničními oceněními, např. Bílé víno roku, TOP 10 Cheninů z JAR a vloni byl Tertius jedním z pěti nominovaných na titul Jihoafrický Vinař roku. V den ceremoniálu ale řídil degustaci u nás v Praze, takže bude lepší, když to vyhraje až letos, aby si ocenění mohl užít. Jejich vína na svých palubách podávají nejlepší světové aerolinky - jako např. Emirates, SAA nebo Lufthansa.

V ČR bylo v soutěži Prague Wine Trophy 2016 vyhlášeno jako 2. nejlepší zahraniční vinařství a získalo titul Pětihvězdičkové vinařství.

My jsme vám připravili průřezovou poznávací kolekci nejlépe hodnocených vín:
BEST OF... STELLENRUST

Sauvignon 2016 - zajímavostí je, že ho tradičně sklízí na 3 sběry a ke kvašení používají 5 druhů selektovaných kvasinek. Toto víno jde skvěle k salátům s hořčičnou zálivkou! 

Chenin blanc 2015 - je bílou vlajkovou odrůdou JAR. Hrozny zrají na 30 - 43 letých keřích. 12% moštu kvasí v použitých dubových sudech a následně zraje 5 měsíců na vlastních kalech. Tertius ho doporučuj k hovězímu carpacciu na rukolovém lůžku.

Chardonnay 2014 - Šampion PWT - pochází z nejvýše položené vinice, která má jako jediná vápencové podloží, kterou zde náhodou vysázel jejich dědeček. Kvasí v sudech až 3 měsíce, protože kvašení s divokými kvasinkami je vždy pomalé. Následně zraje 12 měsíců v sudech z francouzského dubu. Toto Chardonnay je super k Thajské kuchyni.

Shiraz 2015 - je malinovo-pepřový. Snoubí v sobě pozitiva hroznů z obou oblastí. Shiraz z Bottelary vyniká fenolickou sladkostí a chutí vyzrálého ovoce, zatímco Shiraz z Helderbergu je robustný a plný. Zakváší ho francouzskými kvasinkami vyselektovanými v Údolí řeky Rhony. 90 % vína zraje ve francouzském, 5 % v americkém a 5 % v maďarském dubu. Ladí hezky k indické kuchyni, např. kuřecí madras s kokosovým mlékem.

Cornerstone Pinotage 2013 - Šampion PWT - název vinice v překladu znamená "základní kámen". A opravdu, odrůda Pinotage spolu s odrůdou Chenin blanc jsou základními kameny jihoafrického vinařství. Tato Pinotage pochází ze 48 let staré keříčkovité vinice. Výhodou keříčkovité vinice je vyšší vlhkost uvnitř keře, pomalejší, zato dokonalejší zrání, ochrana před spálením slunečními paprsky a přirozeně redukovaná sklizeň koncentrovanějších hroznů.
          
Tertius říká, že jihoafrická vína jsou výborným kompromisem mezi Starým (tradičním evropským) a Novým (moderním) světem. Jihoafrická vína mají podle něj novosvětskou vůni a plnost a k tomu dokonalou starosvětskou eleganci. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy