CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... NOVÉ VINAŘSTVÍ

Výběr aktuálně nejlepších nových vín z Nového Vinařství

Pečlivě jsme si prochutnali nový ročník vín z Nového Vinařství a nezbývá nám než chválit. Nové Vinařství totiž v ročníku 2016 dostal do rukou nový sklepmistr (špička v oboru), který vehnal nový vítr do vinic i do sklepa.

Village - Tramín červený Cépage - Ryzlink rýnský - VOC Mikulov - Šibeniční vrch Exkluzivně ve Víno-klubu: Petanque - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Slunečný vrch Petanque - Chardonnay - výběr z hroznů - Slunečný vrch Cépage - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Klentnice Cépage - Pinot Noir - výběr z hroznů
Víno
Katalogové číslo: BOX-0596
Cena za kolekci: 1 349 Kč nebo 4 287 korků
Zisk korků za balení: 42

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Nové Vinařství - Village - Tramín červený, 2016
  Aromatický tramín, v suchém vydání a navíc nalehko a osvěžující. 2g cukru a 6g kyselin. Ve vůni se vám objeví jemná vůně růžových lístků. V chuti a dochuti se objeví pěkný a typický kořenitý, příjemně lehce svírající projev. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Cépage - Ryzlink rýnský - VOC Mikulov - Šibeniční vrch, 2016
  Světlá, nazelenalá barva, řízný, přímočarý projev s kyselinkou, která když začne odeznívat, projeví v chuti těsně nedozrálé meruňky. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Exkluzivně ve Víno-klubu: Petanque - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Slunečný vrch , 2016
  Světle zelené víno s odrůdově výraznou vůní připomínající květiny a čerstvé seno. V chuti je znát výrazný tón zeleného pepře se svěží kyselinou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (34)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Petanque - Chardonnay - výběr z hroznů - Slunečný vrch, 2016
  Král vín - Zlatá medaile

  Víno je trochu hustší. Napadne vás nejdříve smetana, pak objevíte banány a pak si vzpomenete, jak jste to jako děti mívaly smixované dohromady. Chuť všechno ještě podpoří - banánový koktejl. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Cépage - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Klentnice, 2016
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Ryzlink vlašský - typický, na vlašák netypicky intenzivní, aromatický projev: sušený grapefruit s medem, doplněný minerálním projevem. Nádherný aromatický projev vlašských ořechu. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (15)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Cépage - Pinot Noir - výběr z hroznů , 2015
  Vznešené, jemně barikované víno, s příjemnou tříslovinou a vůní tmavého bobulového ovoce. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Mimo jiných uvádí např. novou základní řadu odrůdových vín (nazvanou Village), která jsou určena na každodenní popíjení - bez výčitek při nákupu i ráno po dlouhém večeru. Já na nich chválím hlavně to, že jsou fakt všechny odrůdy poznatelné. Lahve mají šroubový uzávěr, takže ideální je to víno na cesty, na piknik nebo k žehlení. Všechna jsou samozřejmě suchá. My jsme do našeho představovacího BEST OF... zařadili šťavnatou Rulandu šedou a voňavý Tramín červený. V obou případech super pití na léto.

O NOVÉM VINAŘSTVÍ


Sídlí v obci Drnholec u vinice s vypovídajícím názvem Slunečný vrch. Aktuální nabídku vín z Nového Vinařství naleznete na www.vino-klub.cz/novevinarstviO KRABICILetos jsme ke skládání Bestofky Nového Vinařství přistoupili trochu jinak. Petra Ptáčka, ředitele Nového Vinařství, považujeme za jednoho z nejlepších tuzemských vinařů/technologů/enologů vůbec. A proto jsme ho požádali, aby svoji Best of... kolekci Nového Vinařství 2016 poskládal sám. Výsledek najdete níže.

Petrovi se "povedlo" že kolekce obsahuje zástupce všech tří výrobních řad vinařství. Přestože běžně medaile z různých soutěží ve vinařství na lahve nelepí a pouze je uvádějí v popisu, tak pro naši kolekci udělali trochu výjimku a lahve nám polepili, alespoň těmi nejdůležitějšími medialemi.

Když jsme spolu dnes naposledy mluvili, Petr mi kladl na srdce, abych zdůraznil, že zcela klíčovou věcí je delší pozitivní vývoj vína po nalahvování. Můžete očekávat, že víno, které získalo medaili např. v červnu, bude dnes, díky odpočinku na lahvi, ještě výrazně lepší.

Když se podíváte na naši Best of... kolekci, uvidíte lahve v doporučeném degustačním pořadí. Níže vám je ale představíme podle příslušnosti k výrobním řadám...


První/základní řadou je: Village
(fr. vesnice, ale také francouzské označení apelace vína)

Tramín červený

- začínáme odrůdou, kterou degustace většinou spíše končí. Aromatický Tramín. V suchém vydání. A navíc nalehko a osvěžující. 2 g cukru a 6 g kyselin. Po nalití víno ve skleničce roztočte více než obvykle a ve vůni se vám objeví jemné tóny růžových lístků. V chuti a dochuti se objeví pěkný a typicky kořenitý, příjemně lehce svírající projev. (Radek, 1.11.17, 8:17)


Prestižní řadou vinařství je řada: Cépage
(fr. odrůda)

Ryzlink vlašský

- typický, na vlašák netypicky intenzivní, aromatický projev: sušený grapefruit s medem, doplněný minerálním projevem (zkuste si někdy vzít plnou hrst vyschlé spraše a přivonět si ;-) A nádherný aromatický projev vlašských ořechu (podobně, zkuste si přivonět k hrsti plné naloupaných vlašáků). Vlašský salát ve vůni, ani v chuti bohužel nenajdete, ale jinak se ve velmi intenzivní botrytické chuti můžete těšit ještě na komplexnější projev sušených citrusů (grapefruit, limentka, citron) s medem a v dochuti přijde ještě lehký pocit chleba se solí. Ne náhodou považujeme Ryzlink vlašský za naši národní odrůdu. (Radek, 31.10.17, 13:16)

Ryzlink rýnský VOC

- standardně byste asi v kolekci Best of... očekávali každou odrůdu jinou, ale vinař Petr Ptáček nám chtěl předvést, jak se dá s Ryzlinkem rýnským pracovat. Tento, velmi suchý, který získal také samosprávnou certifikaci VOC Mikulov, působí, jako by ho vyprodukovali v německém Falcku. Světlá, nazelenalá barva, řízný, přímočarý projev s kyselinkou, která když začne odeznívat, projeví v chuti těsně nedozrálé meruňky. (Radek, 31.10.17, 13:36)

Ryzlink rýnský

- pro ryzlink typicky decentní aromatický projev ve vůni - myslím že najdete zralé meruňky s velmi jemným dotykem bobkového listu. V chuti vám meruňky dozrají a plně se projeví, jakoby jste je vylovili z rýžového nákypu. A pozor: pokud vás učili, že v Ryzlinku rýnském je lipový květ tak toto je učebnicový příklad. V dochuti tohoto vína, půl minuty po spolknutí, se vám v puse objeví čistý projev lipového květu, jako byste právě polkli lipový čaj. S medem. Takže bych ho řadil spíš mezi baculaté Alsasany. (Radek, 31.10.17, 14:11)


Prémiovou řadou je řada: Petanque
(taková ta francouzská hra, jak se hází koulema)

Veltlín

- Toto víno v předešlém ročníku 2015 bylo v loňském roce naše zdaleka nejprodávanější. Celých 1,55 % všech našich prodejů. (Druhé v pořadí mělo 1,35 %; a celkem jsme v roce 2016 prodali 2336 různých vín). Ne náhodou jsme si ho vybrali jako svoji exkluzivitku. Za sebe tvrdím, že již tři roky neznám lepší tuzemský Veltlín a myslím, že jsme se zde dostali minimálně na úroveň rakouských Smaragdů. Čeká vás mimořádně plný, intenzivní, krémovitý Veltlín, který je v dochuti završen mimořádně elegantní pepřovinkou. Jak víme z předchozího ročníku, toto víno bude ještě velmi dlouhou dobu neuvěřitelně krásně stárnout. Pokud se vám letos narodili potomci (Veroniko, Hani, Kristýno O., Kristýno P., Lumíro od Šebího...) tak toto víno si schovejte do sklepa (a potom, za 18 let, vysvětlete svým dětem, že toto víno bylo počato v roce 2016 a uvedeno na svět v roce 2017, právě tak jako vy, milé naše nové děti). (Radek, 1.11.17, 8:33)

Chardonnay

- Osobně jsem velmi rád, že si Petr vybral do svého výběru také Chardonnay. Ještě jsem zcela nevyzkoumal, proč se v poslední době stává Chardonnay trochu otloukánkem mezi odrůdami. Už po přivonění vás napadne, že toto víno bude trochu hustší. Napadne vás nejdříve smetana, pak objevíte banány a pak si vzpomenete, jak jste to jako děti mívaly smixované dohromady. O hustotě vás přesvědčí také pomalé stékání vína po skleničce. Chuť všechno ještě podpoří. Je to banánový koktejl (tomu říkala moje maminka za socialismu) neboli milk-shake (říkávala Veronika z anglického gymnázia). Jsem přesvědčen, že tohle je jedno z nejlepších vín k těžkým plísňovým sýrům. A teď si představte, že k vám přijde důležitá návštěva, na kterou potřebuje udělat dojem a vy jí nabídnete (s patřičným francouzským přízvukem): "Mám pro Vás/Tebe moc dobrý Brie a Petanque Chardonnay". Zkuste si to říct nahlas. Mrk ;-) (Radek, 1.11.17, 8:52)

..

Petr Ptáček mně odmítl nadiktovat jeho charakterizaci vybraných vín s výmluvou :-), že je ještě stále na sklizni (proto to zbylo na mě a proto jsem toho nagrafomanoval tolik). Přinutil jsem ho alespoň k tomu, aby mě popsal, jak letošní úroda vypadá. "Report z sklizně" se tak špatně vyslovuje, že používáme anglické Vintage Report.


Vintage Report 2017, Nové vinařství, Petr Ptáček:

"Letošní sklizeň byla dlouhá. Jako koneckonců vždycky :) Letošek bude ve znamení botrytidy (hrozny byly napadené ušlechtilou plísní). I letos se opět potvrdila afinita drnholeckých poloh k botrytidě. Terroir Dyje, sprašová půda, mlha a vítr způsobily, že hrozny zcibébovatěly. Sbíralo se při vysokých cukernatostech: Rýňák 39°NM (normovaného moštoměru), Vlašák 40, Chardonnay 30 ... Letošní vína vystoupají do nových dimenzí a la rakouský Kracher tj. sladká botrytická vína. Sbírali jsme super hrozny, téměř cibéby, jako na klasické tokajské. Sklizeň je to tudíž také velmi těžká." 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy