PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2867) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... MOKRUŠA

Výběr vín malého vinaře Petra Mokruši z Mutěnic

Sauvignon - pozdní sběr Rulandské šedé - pozdní sběr Ryzlink rýnský - pozdní sběr Hibernal - pozdní sběr Pálava - výběr z hroznů Merlot Rosé
Víno
Katalogové číslo: BOX-630
Cena za kolekci: 1 349 Kč nebo 4 229 korků
Zisk korků za balení: 39

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mokruša - Sauvignon - pozdní sběr, 2015
  Osvěžující víno s aromatickou planých zelených broskví a dozrávajících angreštů. Chuť je šťavnatá, pobízivá s pikantností křupavé nektarinky a dotekem černého rybízu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (17)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mokruša - Rulandské šedé - pozdní sběr , 2015

  Jedná se o velmi vydatné a komplexní víno s dobrou viskozitou, v jehož vůni nás osloví zralý pomeranč a žluté zahradní ovoce. Chuť je robustní, košatá, dlouhá s tónem meruňkové marmelády, sušeného jablka a kompotované jahody. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (25)
  86  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mokruša - Ryzlink rýnský - pozdní sběr, 2015

  Víno s jasně žlutozelenou barvou a dobrou viskozitou. Vůně je výrazná se zřetelným projevem dozrávající meruňky, lipového květu, a zralého ananasu. Chuť je vydatná, šťavnatá, dlouhá, podpořená břitkou mineralitou a křupavou ryzlinkovou kyselinou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (18)
  87  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mokruša - Hibernal - pozdní sběr, 2015
  Víno, které nabízí pestrou paletu ovocných vůní a chutí. Jasně postřehneme zralý žlutý meloun spolu s kvetoucím bezem, který je v chuti doplněn šťavnatostí zeleného kiwi a ovocitostí černého rybízu. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (18)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mokruša - Pálava - výběr z hroznů, 2015
  Vůně naznačuje, že se jedná o víno z vysoce vyzrálých hroznů, najdeme zde tóny kompotované mandarinky, skořice a zralého liči. Chuť je nasládlá s výborně provázanou šťavnatou kyselinou, jemně kořenitá s dotekem vanilkového cukru v závěru. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (25)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mokruša - Merlot Rosé , 2015
  Růžové víno s intenzivnější ohnivě červenou barvou. Vůně je poutavá připomínající jahodový kompot se šlehačkou. V chuti nalezneme tóny sirupu červeného rybízu, malinového jogurtu a smetanového krému. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (21)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

BEST OF MOKRUŠA 2015


Dalším vinařem, který nám dokázal, že se máte v ročníku 2015 opravdu na co těšit, je Petr Mokruša z Mutěnic. Navštívili jsme ho začátkem března a spolu s ochutnávkou nových vín jsme měli šanci ho důkladně vyzpovídat.

Jeho vlajkovou odrůdou je Rulanda šedá, která pochází z vynikající, svažité a jižně orientované, staré vinice z viniční trati Mutěnská hora. Rulanda šedá už byla třikrát vybrána do kolekce 100 nejlepších vín SALONU VÍN ČR (Salon 2012 = RŠ 2010, Salon 2013 = RŠ 2011, Salon 2016 = RŠ 2014). V ročníku 2015 mi ale chutná ze všech nejvíc, tak uvidíme, co na to Salon 2017 ;-) V chuti je mnohem nabušenější, až kousací, a voní jako šťavnatá anglická pomerančová marmeláda.

Dalším vínem, které jsme vybrali do Mokrušovy BEST OF kolekce ročníku 2015, je skvělý, suchý a odrůdově vysoce reprezentativní Sauvignon, ve kterém najdete učebnicové tóny angreštu, bílé broskve i svěže zelené tóny lístečků černého rybízu. Aby ne, Petr ho totiž nechal macerovat na slupkách celých 22 hodin!

Osobním favoritem Petra Mokruši je Ryzlink rýnský, který prý měl nádherně zralé žluto-růžové hrozny. Je to krásně šťavnatý meruňkáč, který působí sladce, ale přitom je úplně suchý. Víno má, podle Hortova chuťového ekvilibria, téměř dokonalé analytické hodnoty: 7,6 g zbytkového cukru na 7,7 g kyselin.

V naší výběrové kolekci se nachází i ryzlinková odvozenina (kříženec) - stále oblíbenější a příjemně aromatická odrůda Hibernal. V tomto víně Vás budou provázet tóny broskve, které Vám zaplní celou pusu, aniž by ji slepily. V dochuti je víno jemně kořenité a fakt moc pěkné.

Musím říct, že mimo geografického okolí Pálavy, mě uspokojí málokterá tekutá Pálava. Moje prvotní skepse se v příjemných mandarinkových tónech Mokrušovy výběrové Pálavy zcela rozpustila. Je polosladká, ale díky kyselince ne až tak moc, a v dochuti je jen lehce pikantní.

Mezi vybraná vína ročníku 2015 jsme zařadili i růžový Merlot. Má výraznou, sytě malinovou barvu a plnou ovocnou chuť, která působí sladce ovocně, i když jde o zcela suché víno. Skvěle se pije jen tak, ale se vzrůstajícími teplotami se bude skvěle hodit do rosé drinků např. s mraženými malinami, mátou a ledovou tříští. Bude určitě jedním z letošních růžových favoritů.

Všechna Mokrušova vína najdete na adrese: www.vino-klub.cz/mokrusa.

VINAŘSTVÍ MOKRUŠA


Petr Mokruša, narozený a odkojený v Mutěnicích, nabyl své vinařské vědomosti studiem střední vinařské školy, Mendelovy univerzity v Lednici na Moravě a poté u našich germánských sousedů, v Německu a Rakousku. Nakonec se rozhodl vrátit zpět do Mutěnic a zúročit získané zkušenosti ve svém vlastním vinařství, které založil v roce 2007.

Vinařství Mokruša leží přímo v srdci mutěnských vinných sklepů zvaných “Búdy”. Toto malé a mladé vinařství je zaměřené na výrobu menších partií vín, která připravuje šetrným způsobem z hroznů převážně vlastní produkce. Vlajkovou lodí vinařství je Rulanda šedá, protože zraje na 27leté vinici s hlinitopísčitou půdou a se sprašovým podložím, kde se jí náramně daří. Petrova vína každoročně sbírají ocenění na přehlídkách vín a největší radost mu udělala v roce 2009 komise evropských someliérů, když se rozhodla jeho vína podávat v Bruselu při předsednictví Česka v Radě Evropské unie. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045