PRAHA 1 -  | PO - ST  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2750) KOLEKCE (26) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

..Best of... MIKROSVÍN tradiční

To nejlepší z vín z Tradiční řady

Na ty nejváženější a nejslavnější se prostě čeká... Podobné je to i s víny, která jsou vybrána do Tradiční, tedy nejvyšší, řady vín z vinařství MIKROSVÍN.

Traditional line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Liščí vrch Víno pro Světlušku - Traditional line - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Liščí vrch Traditional line - Neuburské - výběr z hroznů - Kotelná Traditional Line - Ryzlinky rýnský - výběr z hroznů - Staré Traditional Line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Ořechová hora Traditional line - Chardonnay - výběr z hroznů - Rosentické
Víno
Katalogové číslo: BOX-6487
Cena za kolekci: 1 966 Kč nebo 6 095 korků
Zisk korků za balení: 61

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Liščí vrch, 2017
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno sytější barvy lipového květu. Výjimečné víno z botrytických hroznů se ve vůni projevuje tóny zralých broskví, meruněk, sladkých cibéb a sušených bylin. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Víno pro Světlušku - Traditional line - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Liščí vrch, 2017
  Vinalies Paris - stříbrná medaile

  Víno se projevuje nádhernou kořenitostí i ovocností, s tóny zralého žlutého ovoce. V chuti se snoubí síla terroir a čistota projevu. Víno získalo na mohutnosti zráním na kalech, zaujme plností i délkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Neuburské - výběr z hroznů - Kotelná, 2017
  Bacchus - zlatá medaile

  Víno zářivé citronové barvy. Vůně je pestrá, s tóny sušených meruněk, grepové kůry, lipového medu a v závěru se stopami zrání v sudu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Ryzlinky rýnský - výběr z hroznů - Staré, 2017
  Botrytický hrozen dal vzniknout vínu sytější zlaté barvy a vysoké viskozity. Vůně je výrazná, s projevem zralých meruněk a medu. V chuti bohatá citrusová kyselinka a sladký tón broskvové šťávy. Polosuché
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Ořechová hora, 2017
  prague wine trophy - premium gold

  Víno výrazné zlatožluté barvy. Bohatá vůně s tóny zralých broskví, bílých grapefruitů a s patrným medově-botrytickým podkresem. Polosuché
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Chardonnay - výběr z hroznů - Rosentické, 2017
  Bacchus - velká zlatá medaile

  Víno zlaté barvy se zelenkavými odlesky. Výrazná vůně s projevem zralého žlutého ovoce, lískových oříšků a propolisu. Chuť je ovlivněna zráním jedné třetiny vína na nových barikových sudech.
  Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Podařilo se nám získat úplně poslední lahve letošního Absolutního Šampiona Valtických vinných trhů (VVT). Valtické trhy se pyšní tím, že jsou něco jako Wimbledon tuzemských vinařských soutěží. Pravdou je, že jsou jednou z nejprestižnějších výstav a každý vinař si zde přeje uspět. O Šampiona se bojuje v separátním finálovém kole, kam se dostanou jen vítězové jednotlivých odrůd. Desetičlenná komise pak naslepo boduje a vybírá z nich absolutního Šampiona VVT.

Pro letošního Šampiona hlasovala téměř absolutní většina, přesněji 9 z 10 degustátorů! To se snad v historii soutěže ještě nestalo. Inu, a díky nám si na degustátora můžete zahrát i doma a ohodnotit jak práci degustátorů, tak práci vinařů a vinohradníků z Mikrosvínu.

-> Absolutním Šampionem VVT byl totiž vyhlášen Ryzlink vlašský 2017 - Liščí vrch z Tradiční řady z Mikrosvínu.

Nejvýhodněji ho koupíte v naší nejnovější kolekci vín ročníku 2017 BEST OF... MIKROSVÍN tradiční, samozřejmě s využitím našeho narozeninového slevového kódu VK12HURA. A my jsme rádi, že tak skvělé ocenění vybojovalo víno z domácí vlajkové odrůdy se světovým potenciálem. Jen kdyby už nebylo téměř vypité...

V nadupané kolekci BEST OF... MIKROSVÍN tradiční dále ochutnáte tato vína:
- všechna jsou extra plná, ve výběru z hroznů, a přitom suchá, jen 2 polosuchá, což v kombinaci jejich kyselinky a minerality ani nepoznáte...

opět boží Chardonnay 2017 Rosentické, které nedávno získalo prestižní Velkou zlatou medaili na soutěži Bacchus Madrid. Má nádherně plnou, zakulacenou a šťavnatou chuť s tóny žlutého ovoce v kombinaci s lahodnými tóny lískových oříšků.

něco z limitovaného počtu litrů Neuburského z Kotelné, které se vyrábí jen v nejlepších ročnících. I obecně je ho málo, takže když je možnost Neuburg ochutnat, není radno váhat. Je to také aktuálně Regionální Šampion soutěže Prague Wine Trophy, tedy nejlepší tuzemský Neuburg v soutěži, který má přes 90 bodů.

super suché a na Veltlín i krásně plné víno, které bylo vyrobeno pro Nadaci Světluška, do které putuje příspěvek z každé prodané lahve. Toto si zároveň nese i stříbrnou medaili z Paříže ze soutěže Vinalies Internationales.

od vlašákového specialisty jsme nemohli nezařadit další parádní Ryzlink vlašský, tentokrát z Ořechové hory. Je sice polosuchý, což ale krásně vyrovnává kyselinky s mikulovskou slaností. Díky tomu a díky lehké botrytidě je jeho chuť ještě výraznější. Velkou zlatou medailí ho ocenili i porotci soutěže Prague Wine Trophy.

a konečně se dostáváme k vínu z aktuálně nejoblíbenější odrůdy, Ryzlinku rýnskému z viniční trati Staré v Dobrém Poli. Z botrytických hroznů bylo vyrobeno mohutné víno, což lze pozorovat již při nalití do skleničky - sytě zlatá barva a vysoká viskozita. Je skvělé už teď, ale určitě toho má spoustu před sebou! Zůstaňte (dobře) naladěni ;-)

O VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV


Vinařství Mikrosvín svá vína pěstuje v terroir Pálava. Vína pak zrají v jednom ze tří sklepů v Dolních Dunajovicích. Mikrosvín uznává šetrné zacházení ve vinici, omezuje používání chemických prostředků a co nejméně zasahuje do přirozených procesů při výrobě vína. Svou produkci limituje množstvím 200.000 L bílého vína a 50.000 L červeného vína. Soustředí se na výrobu přívlastkových vín.

K tomu, aby mohla vyhrávat nesčetné množství cen, přispívají i úžasné viniční polohy, které vlastní. Mezi nimi jsou mimo jiné tyto tratě: Liščí vrch v Březí, Daniel v Dobrém poli, Za cihelnou v Mikulově a jedna z nejvýznamnějších světových a z nejdražších českých viničních tratí - Železná, která leží v katastru obce Perná. Zde se pěstují jejich nejslavnější Ryzlinky vlašské - ten z roku 2002 byl vyhlášen jedním z 1000 nejlepších vín světa. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045