PRAHA 1 - | PO - ČT | 9-21 HODIN | PÁ | 9-19 HODIN

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN (17.-21.2. zavřeno)

Odrůdy
VÍNA (4797) KOLEKCE (8) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... MIKROSVÍN

Výběr nejlepších vín od VINAŘE ROKU 2015

Vinařství Mikrosvín Mikulov patří mezi naši špičku. Proslavilo se zejména zdůrazňováním specifického místa původu (tratě) jednotlivých vín. Po dvou těsných druhých místech v roce 2013 a 2014 získalo konečně titul Vinaře roku 2015 za nejlepší kolekci vín v této dvoukolové soutěži.

Flower line - Sauvignon - pozdní sběr Traditional line - Veltlínské zelené - výběr z hroznů - Daniel Traditional line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Staré Traditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná Traditional line - Chardonnay - výběr z hroznů - Rosentické Flower line - Merlot - pozdní sběr
Víno
Katalogové číslo: BOX-067197
Cena za kolekci: 1 749 Kč nebo 5 422 korků
Zisk korků za balení: 54

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Sauvignon - pozdní sběr,
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno citronové barvy se otvírá do odrůdové čistoty a čerstvosti. Vůně jemně angreštová, podkreslená plodem i listem černého rybízu. V chuti přímé, s hravou kyselinkou a střední plností. Dochuť je čistá, s příjemnou perzistencí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (15)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Veltlínské zelené - výběr z hroznů - Daniel , 2017
  Víno světle zlaté barvy. Ve vůni projev zralých hrušek, zeleného pepře a sušených bylin. Chuť je přísnější a má dobrou strukturu. Pevnou kyselinku doplňuje výrazná minerálně-citrusová linka. Závěr je delší, s dotykem grapefruitu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Staré, 2016
  Král vín - Bronzová medaile

  Víno zlatožluté barvy s velmi dobrou viskozitou. Výrazná vůně meruňkového džemu, podpořená tóny zralých mandarinek a rozinek. V chuti široké, s pevnou kyselinkou a šťavnatou citrusovou linkou. V závěru se projevuje pikantně-kořenitá dochuť. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná, 2016
  Víno sytější zlatavé barvy s velmi dobrou viskozitou. Vůně je vápenitá s projevem prašné cesty a růžového grepu. Chuť je velmi bohatá s citrusovou šťavnatostí a lehce botrytickou linkou. Dochuť je slaná až pikantní a je příjemně perzistentní. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Chardonnay - výběr z hroznů - Rosentické, 2015
  Galerie Rulandských vín ČR - zlatá Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno barvy lipového květu se zelenkavými odlesky. Jemná vůně manga a zelených lískových oříšků. Chuť je široká a příjemně šťavnatá. Je zde cítit ananas a žlutý meloun. Víno je extraktivní s medovou dochutí. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (14)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Merlot - pozdní sběr , 2016
  Víno granátové barvy. Vůně s tóny přezrálých višní a švestek s linkou hořké čokolády. Chuť je zpočátku jemně višňová a postupně přechází až do černých moruší. Třísloviny jsou krásně uhlazené, sametové a utváří velmi příjemnou strukturu. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN


Vinařství Mikrosvín je stálicí a klasikou na našem vinařském nebi. Zasloužilo se o vyzvednutí specifické polohy – viniční tratě, coby významného faktoru ovlivňujícího kvalitu vína.

Aby ne, když své hrozny pěstuje na těch nejlepších viničních polohách mikulovské vinařské podoblasti, která se vyznačuje vysokou mineralitou, jež má pozitivní vliv na charakter vína, jakož i na jeho velký potenciál k dlouhému zrání v lahvi.

Nejslavnější odrůdou vinařství Mikrosvín je Ryzlink vlašský. Ty nejlepší pocházejí z tratí Liščí vrch a Ořechová hora v obci Březí, Daniel v Dobrém poli, Za cihelnou v Mikulově, a také z jedné z našich nejvýznamnějších a nejdražších viničních tratí – Železná v Perné. Zde se pěstují jejich nejslavnější Ryzlinky vlašské - ten z roku 2002 byl vyhlášen jedním z 1000 nejlepších vín světa.
Dalšími pěstovanými odrůdami jsou Chardonnay, Rulandské bílé a šedé, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Tramín červený a z červených odrůd je to Frankovka, Svatovavřinecké, Merlot a Cabernet Sauvignon. Ročně vyrobí 150 000 lahví bílých a 37 000 lahví červených vín s přívlastkem.

Vinařství Mikrosvín uznává šetrné zacházení s vinicí, omezuje používání chemických prostředků a co nejméně zasahuje do přirozených procesů při výrobě vína. Jen tak se dají dělat kvalitní vína s charakterem a odrazem specifického terroir.

Vína jsou vyráběna ve třech řadách. Nejmodernější, svěží, ovocná vínka, která je vhodné konzumovat jako mladá, jsou prezentována v řadě Flower Line , na jejíchž etiketách figurují typické květinky rostoucí na Pálavě. Tato řada přitahuje, a to nejen svým designem, zejména mladé lidi. Učí je pít kvalitní a dobré víno. Prostřední řada se nazývá Traditional Line a, jak už název napovídá, jedná se o vína, u nichž se používají tradiční postupy a která vyhledávají zkušenější konzumenti vín. Hodí se k delšímu zrání na lahvi, některá vína se teprve po třech letech začínají otevírat. Jsou to vína, která se skvěle kombinují s různými gastronomickými specialitami. V nejvyšší řadě zvané X-legio jsou zcela výjimečná vína, limitované edice nebo vína s vysokým přívlastkem, jako např. Ryzlink vlašský 2005 výběr z hroznů – Železná.

Aktuální nabídku vín z vinařství Mikrosvín naleznete na www.vino-klub.cz/mikrosvin 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045