CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... J.STÁVEK

Průřezová kolekce mladého a sympatického vinaře z Němčiček

Honza Stávek je naším třetím vinařem z apelace VOC Modré Hory (po Vítkovi Sedláčkovi a Pavlovi Lacinovi). Zaujal nás hlavně svými terroirovými růžovými víny, je ale přeborníkem i ve výrobě různých likérových specialit. Ochutnejte sami!

Sauvignon - pozdní sběr Tramín červený - pozdní sběr Rosé Bočky (Svatovavřinecké) - VOC Modré hory Rosé Nad Zahrady (Merlot) - výběr z hroznů Karmazín - Frankovka + Svatovavřinecké + Modrý Portugal Frankovka - VOC Modré Hory
Víno
Katalogové číslo: BOX-5697
Cena za kolekci: 1 599 Kč nebo 4 978 korků
Zisk korků za balení: 49

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Stávek - Sauvignon - pozdní sběr, 2016
  Salón vín ČR

  Barva vína je slonovinová, s mírnými zelenkavými odlesky. Vůně je zajímavou kompozicí pupenů černého rybízu, květů hluchavky, bezu a plodů rynglí a chlupaté vinohradnické broskve. Chuť vína je příjemně šťavnatá, podporuje další konzumaci. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (15)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Tramín červený - pozdní sběr, 2015
  Vůně je výrazně parfémová, po květu šípku, ale ovocná s tóny sušených meruněk a kandovaných broskví. V chuti převažují tóny kořenitosti v podobě badyánu, mírně pak meduňková bylinnost. Dochuť vína je velmi dlouhá po lučním medu. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Rosé Bočky (Svatovavřinecké) - VOC Modré hory, 2016
  Salón vín ČR Jarovín rosé - zlatá medaile Prague Wine Trophy - Regional Champion Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Aroma vína je komplexní, jemné po květech jabloně, ale hlavně po malinách a třešních. V chuti je nejdříve patrný její vjem divokého ovoce, později vystoupí višnové a rybízové tóny. Přestože jde o suché víno, jeho dochuť je sladce hořká, kořenitá. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (22)
  88  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Stávek - Rosé Nad Zahrady (Merlot) - výběr z hroznů, 2016
  Jarovín rosé - stříbrná medaile

  V komplexní vůni je aroma čerstvých lesních jahod, májových třešní, červeného rybízu, anýzu a květů fialky. Vysoký obsah alkoholu a extrakt vína vytváří chuťovou mohutnost a velmi dlouhou dochuť. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (14)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Karmazín - Frankovka + Svatovavřinecké + Modrý Portugal, 2015
  Atraktivní, jemná, rubínová barva, vůně zralého peckového ovoce a především podrcených tmavých třešní je doplněná zajímavou zemitostí a tónem dubového dřeva. Po ochutnání ve víně naleznete patřičnou neočesanost až bodrost, kterou zvýrazní vyšší obsah sl
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Frankovka - VOC Modré Hory , 2015
  Salón vín ČR

  Intenzivní rubínová barva dokazuje vynikající vyzrálost hroznů. Vůně vína je jemná, nese aroma peckového ovoce – třešní, višní, rybízu a také stop čokolády. Chuť přináší stopy pecek či mandlí s prvky vařeného ovoce a kořenitými nuancemi skořice a máty. S
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

RŮŽOVÁ VÍNA S REKORDNĚ DLOUHOU MACERACÍ
Ročník 2015 dal zdravé a zralé hrozny, které vybízely k výrobě dlouhověkých vín. Honza Stávek na ně šel procesem dlouhé studené macerace, díky které se ze slupek vyluhuje to nejlepší. Nádherná vůně i tříslovinová struktura. Aby při maceraci neuteklo aroma do vzduchu a aby se z růžových nestala červená, musí se macerovaný rmut neustále chladit, a to až na 0°C.

Nejdéle na slupkách ležela Frankovka rosé z Trkmanska, rekordních 5 dní !!! Když běžně se hrozny na růžová vína macerují jen několik hodin...

V naší nové kolekci BEST OF... J. STÁVEK ochutnáte tato 3 růžová:


ROSÉ TRKMANSKA (Frankovka)


- je nejsušším a nejdéle macerovaným rosé. Nemá ani gram zbytkového cukru. Vinař si ji mohl dovolit nechat vykvasit až do úplného sucha, protože hrozny byly zralé, šťavnaté a neměly tolik kyselin jako v uplynulých letech. Růžová Frankovka, která pochází z největší viniční trati v ČR - Trkmanska, je svěží až trkne ;) Má tóny dužniny třešně srdcovky.ROSÉ BOČKY (Svatovavřinecké)


- má podle Honzy Stávka největší potenciál k archivaci, 7 - 10 let. Macerováno mohlo být "jen" 3 dny, protože nejvíc pouštělo barvu. Bude ideálním společníkem ke grilovanému masu nebo čerstvému roastbeefu.ROSÉ NAD ZAHRADY (Merlot)


- jednoznačně nejoblíbenější růžové Stávkovy ochutnávky u nás. Kulaté, elegantní víno s tóny jahod a vařeného černého rybízu. Je vyrobené z nádherně vyzrálých hroznů, bylo macerováno 2,5 dne a vinař jeho archivační potenciál odhaduje až na 10 let.a 3 kupáže inspirované Stávkovic rodinnou vinařskou tradicí - otce, dědy a pradědy, seřazené v degustačním pořadí, nikoliv chronologicky ;)DĚDOVA VEČERKA


- je svěží lehké víno na každý den. Je vyrobeno z Veltlínského červeného raného (odtud plyne název vína - podle zkratky odrůdy VČR), do nějž se v závislosti na ročníku (pro kyselinky) přimíchává různý poměr Ryzlinku vlašského. Kolik toho denně vypil děda Stávek, se dozvíte na tomto videu ;)ÁČKO


- je inspirováno vínem, které si v malém demižónu pro svou spotřebu a chuť od roku 1973 vyráběl táta Stávek. Je to kupáž "Áčkových" odrůd (60 % Rulandské bílé, 30 % Sauvignon, 10 % Tramín), které rostou i jsou zpracovány společně. Rulanda vínu dává chuť žlutého ovoce (žlutý meloun, banán), Sauvignon zas vůni broskve, angreštu a nezbytnou kyselinku. Díky Tramínu má víno dlouhou kořenitou dochuť. Celkově je krásně vyladěné a moc dobře se pije. Jaké kuriózní medaile má toto víno na kontě, se dozvíte na tomto videu:KARMAZÍN


- rustikální červené z Frankovky, Svatovavřineckého a Modrého Portugalu podle pradědečkovi receptury. Maceruje se v otevřené dřevěné kádi, lisuje se na pradědečkově ručním lisu, zraje ve starých sudech a není filtrováno. Jméno Karmazín je odvozeno od starého označení pro Frankovku. Je to lahodné červené s ovocnými tóny višní. Detailní popis a zážitky z jeho výroby jsou na tomto videu:Všechna Stávkova vína, včetně některých skoro doprodaných, najdete na adrese: www.vino-klub.cz/stavek

JAK JSME SE POZNALI S HONZOU STÁVKEM


Honza Stávek z Němčiček je velmi sympatický mladý muž s obrovským úsměvem na tváři a jiskrou v oku. Pro vinařinu je absolutně zapálený a kromě svého domácího vinařství se stará o rozkvět ostatních vinařů v okolí skrze sdružení VOC Modré hory, kterého je předsedou.

Poprvé jsme se poznali tak, že nám udělal piknik a představení svých vín ve vinici, za kterou navíc zapadalo sluníčko. Tehdy jsem mu řekla, že mým favoritem z jeho portfolia je jednoznačně ROSÉ RŮŽENÝ (tehdy ročník 2011). Odpověděl mi: "i Vašemu tatínkovi včera moc chutnal." :-)

STÁVKOVA SPECIALITA: LIKÉROVÁ VÍNA


Honza Stávek je zapáleným specialistou na fortifikovaná vína. Dokonce na ně psal svou diplomovou práci (na růžová psal svou disertačku).

JUVEANO

je mladé fortifikované víno vyrobené reduktivní metodou, při které se po přidání jemného vinného destilátu zastaví ve víně kvašení. Víno se nenechává prodýchat v sudu, takže v sobě uchová tu nejčerstvější, nejsvěžejší a nejvoňavější charakteristiku odrůdy Muškát moravský. Zbytek fortifikovaného Muškátu, který zraje v neplných velkých sudech se nazývá SOLERA. V tom jsou navíc oříškové a medové tóny vzniklé delším zráním v sudu.

LOKUS

jsou fortifikovaná vína ve všech barvách (Veltlínské zelené = Lokus bílý, Rulandské modré = Lokus růžový a Alibernet, Dornfelder = Lokus červený), která zrají v malých barikových sudech, takže tam probíhá mikrooxidace ve větší míře. Do naší kolekce jsme vybrali LOKUS červený, který se díky čokoládové příchuti hodí k čokoládovým dezertům.

CO JE TO FORTIFIKOVANÉ VÍNO?


Jedná se o technologii fortifikace (dolihování), během kterého se do kvasícího hroznového moštu přidává velejemný uleželý vinný destilát. Tím dojde k zastavení kvašení, a ve víně tak zůstane zbytek přírodního hroznového cukru. Moravská varianta portského vína je výsledkem invenčního přístupu mladé generace zdejších vinohradníků a vinařů. Jejich umění přidalo elegantnímu nápoji více ovocitosti a svěžesti, které jsou autentickým a nenapodobitelným výrazem severních vinařských oblastí. Honza Stávek patří ke třem výrobcům, kteří jako jediní mají v České republice na výrobu těchto vín koncesi a to zřejmě také kvůli faktu, že metoda fortifikace není jednoduchá.

Další várka nejzajímavějších vín... čtěte na našich VÍNOVINÁCH! 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy