CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... HORT

Výběr vín toho nejlepšího od vinaře Horta

Viognier Exkluzivně ve Víno-klubu: Veltlínské zelené Ryzlink rýnský - VOC Znojmo Sauvignon - VOC Znojmo - Načeratický kopec Merlot KLUB-VÍNO - Cuvée 636
Víno
Katalogové číslo: BOX-14997
Cena za kolekci: 1 419 Kč nebo 4 427 korků
Zisk korků za balení: 44

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Viognier, 2015
  Víno má světle žlutavou barvu. Ve vůni jsou květinové tóny. V chuti je lehké, příjemně pitelné s vyzrálostí žlutého ovoce. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (29)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Hort - Exkluzivně ve Víno-klubu: Veltlínské zelené, 2016
  Víno má nažloutlou barvu s výraznou vůní bělomasé broskve. Chuť je šťavnatě ovocná, tělo vína je pevné s výraznou minerální dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (17)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Hort - Ryzlink rýnský - VOC Znojmo, 2016
  Víno má žlutavou barvu, ve vůni se objevují meruňky a pomerančová kůra s kořenitým výrazem v závěru, v chuti přechází do medové vyzrálosti. Víno má v harmonickém výraznou kyselinu, je svěží a plné, minerální. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Hort - Sauvignon - VOC Znojmo - Načeratický kopec, 2016
  Víno má světle zlatavou barvu, vůně je jemně černorybízová s broskvovým nádechem. V chuti je výraz černého rybízu, který bude zráním pokračovat do kompotového angreštu. Výrazná kyselina a příjemně doplněný cukr vytváří naprosto dokonalou harmonii
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Merlot , 2015
  Víno má temně fialovou barvu. Vůně je velmi výrazná v tónině malin a ostružin. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (26)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - KLUB-VÍNO - Cuvée 636, 2015

  Elegantní červené víno temně rubínové barvy. Ve vůni jsou tóny ostružinového džemu, višní a hořké čokolády. Chuť je sametově hladká a lahodně ovocná s tóny višní, černého rybízu, čokolády, jalovce a eukalyptu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (52)
  87  
  (objem: 0,75 l)
   
 

RŮŽOVKY OD HORTA


Jiří Hort je znám zejména díky svým růžovým vínům. Stabilně za svá růžová sbírá ta nejvyšší ocenění a to jak na domácích, tak zahraničních soutěžích. Růžová začal vyrábět před 8 lety spíše náhodou a nyní své umění dovedl k dokonalosti. Dělá je z 5 modrých odrůd a jak sám říká, každé je vyrobeno s ohledem na dobu konzumace - na jaro, léto a podzim. Žel bohu, díky nenasytnosti jeho zákazníků již na podzim většinou není co prodávat.

ROSÉ PODLE ROČNÍHO OBDOBÍ


Jiří Hort doporučuje, abyste roční konzumaci růžovek rozvrhli takto:
JARO - nejvíce si užijete Cabernet Sauvignon rosé, protože je takový nejčerstvější. A bohužel, v tomto období jej již nelze ani koupit z důvodu úplného vyprodání.

JARO/LÉTO - nastává čas jahůdkového Zweigeltrebe rosé, který se hodí do tzv. Rosé drinku podle Horta. Recept je jednoduchý. Nakrájíte jahody na malé kousky a smícháte 1:1 s malými kousky ledu. Směsí naplníte otevřené sklenice na stopce (např. na Martini) a zalijete vychlazeným Zweigeltrebe rosé.

LÉTO - nutné osvěžení hledejte pod deštníkem s vychlazeným Svatovavřineckým nebo Merlotem rosé.

PODZIM - teplé podzimní odpoledne ozvláštněte konzumací růžového z odrůdy Pinot noir (Rulandské modré). Abychom zabránili jeho předčasnému vyprodání a v závislosti na delší době přípravy tohoto podzimního růžového, bude do nabídky uvedeno později.

Ne nadarmo tak vychází, že již máme "odpity" tyto růžovky: na jaře vyprodaný Cabernet Sauvignon rosé, který následovalo jaro-letní Zweigeltrebe rosé a nyní se do vyprodaných přehoupl i Merlot rosé. Na léto nám ještě zbývá Svatovavřinecké a podzimní Pinot noir klaret - nejsvětlejší růžové.

VÍNO OD HORTA


Jiří Hort není typickým vinařstvím. Nemá své vinohrady. Hrozny pro svá vína si nechává pěstovat svými partnery, osvědčenými vinohradníky. Je s nimi v neustálém a úzkém kontaktu. Proto Víno Hort místo Vinařství Hort.

Hrozny si dokonce nechává pěstovat ve 3 vinařských podoblastech - znojemské (Sauvignon, Veltlín), kde má také své sklepy, mikulovské i velkopavlovické. Takže pod jednou střechou zpracovává skoro celou Moravu. To je mezi vinařstvími také raritou.

VOC ZNOJMO - Vína originální certifikace


Jiří Hort se zapojil do sdružení vinařů znojemské vinařské podoblasti, kteří se rozhodli vypěstovat, ohodnotit a dát na trh vína, která nejlépe odrážení "terroir" a splňují přísně nároky na "kvalitu" a oblastní "typičnost". Jsou to vína pod značkou VOC Znojmo, což je prakticky první apelační systém v ČR a podle vinařů tato zkratka znamená více: V - vůně vína, O - odrůda hroznů, C - cit vinaře. Jiří Hort pod tímto označením vyrábí znojemský Sauvignon a Ryzlink rýnský, který jsme Vám vybrali do inovovaného výběru. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy