PRAHA 1  | PO - PÁ  | 9 hod - 21 hod 

CHÝNĚ   | PO - PÁ| 8 hod - 16 hod

BRNO - | PO - PÁ  | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2653) KOLEKCE (59) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... FLOWER LINE 2015

Výběr nejlepších vín ročníku 2015 z řady FLOWER LINE z vinařství Mikrosvín

Ze 32 ochutnaných vzorků vinařství Mikrosvín jsme vybrali nejzajímavější vína ročníku 2015. Nejdéle jsme čekali na Ryzlink vlašský, ale vyplatilo se to! Po roční pauze je opět v nabídce Müller Thurgau a Sylvánské zelené. Favoritem ročníku 2015 je pro nás Ryzlink rýnský.

Flower line - Sylvánské zelené - pozdní sběr Flower line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr Flower line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr Flower line - Rulandské šedé - pozdní sběr Flower line - Sauvignon - pozdní sběr Flower line - Müller Thurgau - pozdní sběr
Víno
Katalogové číslo: BOX-636
Cena za kolekci: 1 299 Kč nebo 4 167 korků
Zisk korků za balení: 40

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Sylvánské zelené - pozdní sběr, 2015
  Víno světle žluté barvy se zelenkavým lomem. Jemná svěží vůně limetky a máty. Chuť je dlouhá a minerální. Dominaní chutí je bílý grep a jemný pepřový tón. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (25)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr, 2015
  Víno zlatavé barvy se zelenkavými odlesky. Delikátní vůně grepové pecky a mandlí ukazuje na původ hroznů, ze kterých bylo toto víno vyrobeno. Minerální chuť s širokým středem a jemnou kořenitostí v závěru. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (17)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr, 2015
  prague wine trophy - premium gold

  Víno světle žluté barvy se zelenkavými odlesky. Vůně je svěží a podmanivá s tóny květin a limetky. Chuť je šťavnatá s dlouhou dochutí. Najdete zde svěží bílé ovoce a citrusy. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (24)
  91  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Rulandské šedé - pozdní sběr , 2015
  Intenzivní žlutá barva s měděnkovým odleskem. Vůně nás přivádí k tajemné vůni kdoulí a máslové hrušky. Chuť je široká s nazrálým průběhem avokáda. Dochuť je přímá a šťavnatá. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (6)
  86  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Sauvignon - pozdní sběr, 2015
  Prague wine trophy - Prague Regional Champion 2016

  Zelenkavá barva. Vůně bohatá a intenzivní s tóny rybízového dřeva a černého rybízu. Chuť je příjemně šťavnatá s krásnou dochutí bezového sirupu. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (25)
  90  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Müller Thurgau - pozdní sběr, 2015

  Citrónově žlutá barva. Vůně svěží s ovocným charakterem. Jemná vůně mandarinek, angreštu a hrušek vytváří velmi příjemně podmanivý dojem. Chuť je šťavnatá s výrazným ovocným nádechem. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (19)
  89  
  (objem: 0,75 l)
   
 

Naprostou klasikou jsou jejich Ryzlinky vlašské! Odrůda, kterou jsme pasovali na naši národní odrůdu coby nejlepšího reprezentanta českomoravského vinařství. Konečně vám můžeme představit jejich Ryzlink vlašský 2015 i v této řadě - Flower line. Je v pozdním sběru, suchý, krásně minerální a svěže grepový. Právě na něj jsme se dlouho těšili a čekali na to, abychom konečně mohli sestavit tuto kolekci BEST OF... FLOWER LINE 2015. Bez Vlašáku by to prostě nebylo ono...

Kromě něj zde po roční pauze ochutnáte i suchý a kořenitý Sylván. Této odrůdy je vždy jako šafránu, protože ho ve výsadbách vytlačují progresivnější a resistentnější odrůdy. Už jen samotný fakt, že se povede suchý a minerální Sylván, se ale musí oslavit. Tak na zdraví!

Stejně dlouho jsme čekali i na šťavnatě ovocného Müllera, jehož předchůdce (ročník 2013) nečekaně prorazil ve Francii a stal se pak našim absolutním prodejním hitem. Ročník 2015 má podobné analytiky, takže má dobře našlápnuto. Je to víno štěstěny! Díky němu získal Mikrosvín titul Vinaře roku 2015, po dvou těsných druhých místech v letech 2014 a 2013.

Z nového ročníku řady FLOWER LINE mi úplně nejvíc chutná Ryzlink rýnský. Vyznačuje se intenzivní vůní nezralé meruňky s podtóny pytlíčku sušených lipových květů. V létě je to velmi osvěžující, na podzim si to v lahvi sedne. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VÍNOMAT

ARGENTINSKÝ MALBEC 5 + 1

HORT ROSÉ 2018