CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... FERRANDIERE

Nejlepší vína z vinařství Domaine Ferrandiere

Vinařství Ferrandiere má mírné ceny, kvalitu vysoce nadprůměrnou. Další poučkou je, že kdo pije vína z minerálního podloží, nemusí kupovat minerálky ;) Díky nízkému obsahu kyselin vyhovují i osobám s přecicitlivělým žaludkem.

Domaine Ferrandiere - Viognier - IGP Pays d'Oc Domaine Ferrandiere - Chardonnay - IGP Pays d'Oc Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc (šroub) Domaine Ferrandiere - Syrah - IGP Pays d'Oc Domaine Ferrandiere - Prestige Rouge - IGP Pays d'Oc Domaine Ferrandiere - Cabernet Sauvignon - IGP Pays d'Oc
Víno
Katalogové číslo: BOX-6170
Cena za kolekci: 1 239 Kč nebo 3 888 korků
Zisk korků za balení: 37

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Domaine Ferrandiere - Viognier - IGP Pays d'Oc, 2016
  Víno slámově žluté barvy, v chuti i vůni intenzivní a komplexní. Jde o jednu z nejovocnějších odrůd (angrešt, ananas, meruňky, broskve). Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Chardonnay - IGP Pays d'Oc, 2015
  Elegantní víno zářivě zlaté barvy se zelenými odlesky a harmonickou vůní i chutí po citrusových plodech. Po delším otevření nebo dekantaci se objevují máslové tóny podobně jako u Chablis. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Marselan - IGP Pays d'Oc (šroub), 2016
  Ojedinělé víno snoubí plnost a hloubku Grenache s jemností noblesního Cabernetu. Barva je výrazně červená s fialkovými odlesky, vůně odráží tóny tmavých bobulí s dominancí černé jeřabiny a černého bezu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Syrah - IGP Pays d'Oc, 2014
  Víno zářivě červené barvy s fialovými odlesky. V buketu se objevují tóny tmavého bobulového ovoce (borůvky, černý rybíz) s podtóny lesního podrostu. Víno je harmonické, zakulacené, delikátní, s příjemnými tříslovinami a jemnou dochutí.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Prestige Rouge - IGP Pays d'Oc, 2015
  Harmonické snoubení aromat 4 odrůd připomíná akcenty ostružin a červeného ovoce (višně, třešně), které přecházejí do subtilně hebkých taninů s dotekem kávy a čokolády. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Cabernet Sauvignon - IGP Pays d'Oc, 2015
  Víno s krásnou, intenzivní rubínovou barvou. Voní po černém a červeném rybízu, v chuti má výraznější tříslovinku. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

DOMAINE DE LA FERRANDIERE


Vinařství Ferrandiere je situováno na místě dávné přímořské laguny mezi kraji Corbieres a Minervois, asi 50 km od Středozemního moře. Aby zde eliminovali vysokou hladinu solí (kdo pije vína Ferrandiere, nemusí kupovat minerálky), které se nacházejí v půdním podloží a ničí vegetaci, každoročně na několik týdnů vinice zaplavují. Vzniká tak království pro žáby a množství vodních ptáků. Zatímco většinu francouzských vinic vyplenila na konci 19. století ničivá phylloxera (hmyz, který napadá kořeny vinné révy), vinice v laguně vzkvétaly, protože brouček nepřežil tyto každoroční vynucené „koupele“. Od té doby pokračují v tomto kraji v pěstování neroubované révy – přesněji řečeno – na rozdíl od většiny vinařů neroubují vinnou révu na americké podnože.

Ačkoliv jsou vinice orientovány na úpatí přilehlé pahorkatiny, jsou odolné vůči jarním mrazíkům. Předkové rodu Gau totiž zjistili, že velké množství vody ve vinici působí i jako izolace a významně redukuje poškození révy jarními mrazíky. To je další důvod, proč se jejich keře vinné révy stávají každoročně na začátku jara vodními rostlinami, a to na 40 dnů! 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy