PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod ( | PÁ | 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2773) KOLEKCE (35) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... Chateau Lednice

To nejlepší z vinic Lednicko-valtického areálu + bonus pro nejrychlejší!

CHATEAU LEDNICE je nový a jedinečný projekt, který spojuje vysokoškolský vinařský výzkum a záchranu původních viničních tratí a sklepů v Lednicko-valtickém areálu. Ochutnejte plody těchto aktivit ve vínech řady Minaret, Kolonáda a Valtické Podzemí.

MINARET - Ryzlink vlašský - kabinetní víno - vinice U Červené studánky MINARET - Tramín červený - pozdní sběr - vinice Končiny KOLONÁDA - Sylvánské zelené - jakostní KOLONÁDA - Rulandské šedé - výběr z hroznů KOLONÁDA - Grand Cuvée Pinot - pozdní sběr Svatovavřinecké rosé - kabinetní víno
Víno
Katalogové číslo: 182
Cena za kolekci: 990 Kč nebo 3 300 korků
Zisk korků za balení: 26

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • - MINARET - Ryzlink vlašský - kabinetní víno - vinice U Červené studánky, 2008
  Víno odrážející terroir Lednicko-valtického areálu, typické minerální a šťavnaté chuti. Víno má příjemnou žlutou barvu. Vůně je bohatá, s tóny květin a tropického ovoce. Chuť je harmonicky vyvážená se zbytkovým cukrem. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (34)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • - MINARET - Tramín červený - pozdní sběr - vinice Končiny, 2008
  Kvalita viniční tratě pro Tramín červený je prověřena již rodem Lichtesteinů. Intenzivní až omamující aroma růží, lipového medu a zázvoru. Chuť je plná, bohatá s typickou kořenitostí. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (33)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • - KOLONÁDA - Sylvánské zelené - jakostní, 2008
  Když Sylván, tak jedině z Valtic. Typický kořenitý buket a velmi šťavnatá chuť. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (32)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • - KOLONÁDA - Rulandské šedé - výběr z hroznů, 2008
  Víno sytě zlatavé barvy s mohutnou a plnou aromatikou připomínající mix sušených hrušek, rozinek a tropického ovoce. Chuť je lahodně medová a dlouhá, zakončená příjemnou kořenitostí. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (122)
  88  
  (objem: 0,75 l)
   
 • - KOLONÁDA - Grand Cuvée Pinot - pozdní sběr, 2008
  Výběr tří pinotů - Pinot gris, Chardonnay, Pinot noir klaret. Svěží ale plné a na aroma červeného ovoce bohaté cuvée z LVA. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (22)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • - Svatovavřinecké rosé - kabinetní víno, 2008
  Lehké a svěží rosé s původem v Lednickou-Valtickém-Areálu. Barva vína je lososová s nádechem do starorůžové. Vůně je jemná, ovocná s tóny lesních jahod v jogurtu. Chuť je svěží, ovocně bohatá, v dochuti s příjemnou kyselinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (26)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

CHATEAU LEDNICE - vína z Lednicko-valtického areálu aneb Zahrady Evropy


Vinařství CHATEAU LEDNICE navazuje na vinařský odkaz Lichtenštejnů a takto navrací tradici vinařství do Lednice na Moravě. Ve spolupráci se školním statkem Mendelovy univerzity vyrábí vína, která v sobě spojují historii a nejmodernější poznatky. Tato spolupráce také přispívá k záchraně nejlepších lednických viničních tratí (dle Lichtensteinů). Jedná se především o trať Ve Starých, kde rostou nejlepší lednické Ryzlinky vlašské a rýnské nebo trať Končiny vyhlášené pro svůj Tramín červený. U Červené studánky se zase nejlépe vede odrůdě Chardonnay.

Vína z kolekce MINARET


Tato vína pochází z tradičních lednických viničních tratí - odkazu rodu Lichtenštejnů, kteří zahradničení (viz park u lednického zámku) milovali. Vinici částečně patří i Mendelově univerzitě, se kterou vinařství Chateau Lednice intenzivně spolupracuje, a to zejména na obnově tradičních viničních tratí a v četných výzkumných projektech.

Do naší kolekce jsme Vám vybrali 2 zástupce z celkem 10 přívlastkových vín MINARETU. Jedním je obnovený "Lednický Vlašák" - minerální i šťavnatý a druhým ten vyhlášený Tramín červený z vinice Končiny, který Vám hlavní technolog doporučuje na slavnostní příležitosti, jenž se ovšem za dostupnou cenu mohou konat každý den :)

Vinařství VALTICKÉ PODZEMÍ


Je nové vinařství s vlastními vinohrady v Lednicko-valtickém areálu a se záslužnou činností, ve které se soustředí na vybudování unikátního sklepního labyrintu vzájemně propojených historických vinných sklepů o celkové délce 710 m, přičemž nejstarší je datován až do roku 1289, kdy byl ve Valticích založen klášter Minoritů. Ve Valtickém podzemí si můžete kromě vín vychutnat také "sklepiérské" paštiky a prohlédnout sbírku historických signovaných cihel, vinnéh skla a vykopaných zkamenělin.

Vinařství Valtické Podzemí zastřešuje 2 řady vín: Kolonádu Valtice s víny z nejlepších viničních tratí Valtic a stejnojmennou řadu Valtické podzemí, což jsou lehká svěží vína, která se exkluzivně prodávají v podzemním sklepním labyrintu.

Vína z kolekce KOLONÁDA VALTICE


Jedna se o řadu vín z nejlepších viničních tratí Valtic - Hlavního města vína. Vlajkovou odrůdou vín této řady je Rulandské šedé, zejména z tratí U Cihelny a Jižní svahy. Do našeho výběru jsme Vám vybrali Rulandu šedou 2008 ve výběru z hroznů z Cihelen, která má mimo 3 dalších medailí i zlato z Prague Wine Trophy 2009 (soutěže časopisu Víno Revue). Dalším reprezentantem Valtic je typický "Valtický Sylván". Jak jsme Vám psali u Neznámých českých odrůd, je ho celkem málo, takže každý další reprezentant potěší :) Dařilo se mu navíc posbírat i nějaké medaile z významných vinařských soutěží, např. bronz z domácí vysoce-konkurenční soutěže - Valtických vinných trhů 2009. Třetí lahůdkou z valtické Kolonády je Grand Cuvée Pinot, které v sobě mísí všechny odrůdy z burgundské rodiny (Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ruladnské modré i Chardonnay). Tato cuvée bývají vždy tím nej, co vinařství produkuje. K vlastnímu výběru máte ještě 9 dalších přívlastkových vín z ročníku 2008.

Vína z kolekce VALTICKÉ PODZEMÍ


Tato vína jsou lehká, svěží a odrůdově typická. V naší kolekci jej zastupuje lehké jahůdkové rosé z odrůdy Svatovavřinecké. Svůj vlastní výběr si můžete udělat z dalších 4 odrůd Valtického Podzemí, kterými jsou: Müller Thurgau, Ryzlink vlašský, Sauvignon a Veltlínské zelené.

BONUS PRO NEJRYCHLEJŠÍ


Pro prvních 30 zákazníků, kteří si objednají výběr Best of... Chateau Lednice, máme Sklepiérskou paštiku z Valtického Podzemí.

NAVÍC…


od nás prvních 100 zákazníků dostane kupon na vstup ZDARMA do 710 dlouhých a propletených sklepů Valtického Podzemí. Pokud tam plánujete cestu, nejlépe cyklistickou, je Valtické Podzemí skvělým tipem na občerstvovací stanici :o)

A K TOMU hrajeme o 3 POUKAZY NA LEDNICKÉ VINOBRANÍ A VALTICKÉ DÝŇOBRANÍ –17 . - 19.9. včetně ubytování a stravy!!!Společně s Vatlickým Podzemím a Mendelovou univerzitou v Lednici jsme pro 3 vylosované dvojice zákazníků připravili speciální program. Ve čtvrtek 17.9. proběhne VINOBRANÍ přímo na vinicích Chateau Lednice, tzn. budete ručně stříhat hrozny a budete u jejich zpracování ve školním sklepě. Večer zakončíme ochutnávkou vín Chateau Lednice a Valtického Podzemí přímo v podzemí :o) V pátek 18.9. posnídáme v Rybničním zámečku a zúčastníme se valtického DÝŇOBRANÍ, které očekává výstavu rekordních 1000 vyřezaných dýňí. Program začíná od 10:00 a vrcholí zapalováním svíček v dýních v 19:00.

Do osudí se dostanete tak, že si objednáte alespoň jednu krabici Best of... Chateau Lednice. LOSOVAT budeme 7.9. v 17 hod.

Fotky z vinic a sklepení naleznete na www.facebook.com/vinoklub a www.vinoviny.cz 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045