PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... LUZÓN

Španělská Jumilla za cenu, co se vám ani nesnila

Představujeme vám to nejlepší z vinařství BODEGAS LUZÓN z nejlepších viničních poloh málo známé španělské apelace Jumilla DO, jejíž hvězda strmě stoupá vzhůru. V kolekci najdete dvojici významných modrých odrůd horkého trojúhelníku Španělsko - jižní Francie - Sardinie (a dalších ostrovů v tomto prostoru), a sice Monastrell (Mourvédre) a Garnacha (Grénache Noir).

Bodegas Luzón - Castillo de Madax - Tinto Bodegas Luzón - Finca La Solana Bodegas Luzón - Luzón Colección - Monastrell Bodegas Luzón - Luzón Roble Bodegas Luzón - Luzón Colección - Garnacha Tintorera - 8 meses Bodegas Luzón - Luzón Crianza
Víno
Katalogové číslo: BOX-05992
Cena za kolekci: 1 199 Kč nebo 3 949 korků
Zisk korků za balení: 37

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ŠPA - Bodegas Luzón - Castillo de Madax - Tinto, 2018
  Barva vína je intenzivně červená, téměř rubínová. Ve vůni zralé červené třešně a maliny, trochu koření a nádech minerality. V chuti je víno středně silné, s dobrou, osvěžující kyselinkou a harmonickými tříslovinami. Chuť třešní a malin. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (14)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ŠPA - Bodegas Luzón - Finca La Solana, 2018
  Víno s vůní zralého červeného ovoce a sladkého koření. Jemné vanilkové dubové akcenty. V chuti je víno svěží, ovocné, s jemnými taniny. Švestky, čokoláda, kakao. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (22)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ŠPA - Bodegas Luzón - Luzón Colección - Monastrell, 2018
  Víno intenzivní červené barvy s fialovým nádechem. Ve vůni čisté, velmi aromatické, s intenzivními tóny červeného a černého ovoce. Chuť je jemná a hřejivá, ovocná s velmi harmonickou kyselinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ŠPA - Bodegas Luzón - Luzón Roble, 2018
  Buket červeného, zralého ovoce s jemnými barikovými akcenty. V chuti svěží, lehčí, se spoustou červeného ovoce a sladkého koření. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ŠPA - Bodegas Luzón - Luzón Colección - Garnacha Tintorera - 8 meses, 2018
  Intenzivně hluboká, třešňově červená barva. Výrazné, intenzivní víno. Ve vůni tmavé plody (ostružiny, třešně), lékořice a máta. Chuť kulatá a koncentrovaná, se zralými strukturovanými taniny. Dlouhá dochuť. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ŠPA - Bodegas Luzón - Luzón Crianza, 2016
  Víno sytě rubínové barvy. V chuti komplexní a vyvážené. Převažují kořenité tóny s akcenty lékořice, černého ovoce - rybízu, ostružin a tabáku. Chuť je elegantní, zralá, sametová a dlouhá. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Čekají na vás tmavě červené sametové chutě jižní Evropy s kořeněnými a vanilkovými tóny. Višně, ostružiny, čokoláda, hřebíček a lékořice. Navíc alkohol u těchto vín se pohybuje mezi 14 a 15 %, ale ani ho tam nepoznáte, protože je perfektně zakomponován v chuti. Pojďte se s námi ponořit do teplého Středozemního moře...

O VINAŘSTVÍ BODEGAS LUZÓN


Vinařství BODEGAS LUZÓN bylo založeno v roce 1916 a vlastní více než 500 ha vinic v apelaci Jumilla DO, v oblasti širých plání a údolí. Podnebí v tomto regionu je slunné, suché s malými srážkami, které nedosahují ani 300 litrů na metr čtvereční za rok. Průměrná teplota oblasti je 16 stupňů Celsia. Zimy jsou chladné. Teploty padají až k nule. Léta jsou horká. Teploměr často ukazuje více než 40 stupňů. Půdní profil vykazuje velký podíl křídy, jejíž retenční vodní kapacita a střední propustnost pomáhají révě přežít při dlouhodobém suchu. Ve vinařství BODEGAS LUZÓN si zakládají především na dobrém zrání vín v kvalitních sudech z francouzského a amerického dubu - mají jich okolo 2 400.


JAK SE PONOŘIT DO KOLEKCE BEST OF... BODEGAS LUZÓN?


Vypili jsme s Radkem pro vás

Degustaci začněte vínem Castillo de Madax, voní po jehličí, chuť má ovocnou s višňovými tóny a jeho příjemná kyselinka vám pomůže zdolat například vepřové výpečky nebo grilované kuře s nakládanými cibulkami. Finca La Solana svou zakulacenou chutí připomene švestky a čokoládu s jemnými toastovými nuancemi. Luxusní bude ke švestkám pečeným ve slanině. Luzón Colección - Monastrell je víno tmavě inkoustové barvy. V chuti je extrémně suché s tóny černé švestky, v závěru je lehce slané a kořenité - asi jako když kousnete do hřebíčku. Pokud ještě nemáte dojedené to grilované kuře, otevřete si k němu i tuto lahev ;-). Luzón Roble je vyroben ze 100 % Monastrellu, "roble" je takový předstupeň stupně "crianza" a znamená, že víno leželo v sudu jen velmi krátkou dobu - pouhé 3 měsíce. Toto víno má neproniknutelně tmavou barvu, v chuti i ve vůni višně, čokoládu, kávu a badyán. Jemná toastová chuť způsobuje nasládlost na patře. Perfektní bude k přes noc pečenému hovězímu masu s kakaem a badyánem. Garnacha Tintorera ležela v sudu o něco déle. V chuti je toto víno velice výrazné s výraznými tříslovinami a tóny lékořice a eukalyptu. Jak jsme se s Radkem shodli, je to víno "pro ty, kdo to mají rádi." Zkuste si s vínem v ústech pohrát, překvapí vás, jak zajímavé škály chutí může tříslo dosáhnout. Luzón Crianza je směs Monastrellu (80 %) a Syrahu (20 %). Víno je pěkně kulaté s výraznými tříslovinami, na patře připomene ostružinovou marmeládu s dlouhou nasládlou kořenitou dochutí. Více o vínech typu "roble" a "crianza" se dozvíte na stránkách jednotlivých vín.

APELACE JUMILLA DO

Na každého jednou dojde... Phyloxéra!

Naši novou apelaci Jumilla DO najdeme na náhorní plošině v jihovýchodním Španělsku v oblasti Murcia. Je obklopena horami Castille – La Mancha a vinice se proto nacházejí v nadmořské výšce 400 – 900 m. Klima v oblasti se třemi tisíci registrovaných vinařů je již kontinentální, nicméně ovlivňované blízkostí Středozemního moře – slunné (3 000 slunečných hodin za rok) a suché. Půda v oblasti je chudá na organickou složku, kamenitá, písčitohlinitá, bohatá na vápenec. Dozrávají zde proto hrozny s vysokou koncentrací cukru, dobrou kyselinkou a tlustou šlupičkou.

Monastrell, známý také pod francouzským názvem Mourvédre, je odrůdové číslo jedna Jumilly, s 85 % osázených vinic v oblasti jasně vede. Monastrell je zároveň třetí nejpěstovanější odrůdou ve Španělsku vůbec, je to tím, že mimo jiné dobře snáší sucho. Chuť Monastrellu bývá často zemitá s jemnými tóny vyzrálých červených bobulí.

Garnacha bývá označována za nejrozšířenější modrou odrůdu na světě. Synonym pro ni najdeme bezpočet - nejznámější Grenache Noir se používá ve Francii nebo třeba Cannonau na Sardinii. Garnacha dozrává pozdě, takže potřebuje horké, suché podmínky. Garnachu často najdete v cuvée s odrůdami jako je Syrah nebo Tempranillo. Obecně mívá pikantní chuť, která připomíná tmavé ovoce s něčím lehce štiplavým (například s bílým pepřem).

V 19. století byla Jumilla překvapivě ušetřena nákazy Phyloxérou. A region tak zaznamal skvělý ekonomický růst. Vinaři nemuseli využívat americké podnože jako ve zbytku Evropy. Štěstí však trvalo jen do roku 1989, kdy Mšička neočekávaně uděřila, zničila vinice a na příští dlouhá léta se produkce snížila o 60 %. Obnova stála nemalé investice, ale produkce postupně stoupá, stejně jako hvězda apelace Jumilla DO. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045