PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2864) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

Výběr nejmedailovějších vín z vinařství BMV.

V předchozích letech jsme si několikrát ověřili, že vinařství BMV (= Balgovo malé vinařství z Tvrdonic) opravdu umí vyhrávat! Ročník 2017 byl stejně úspěšný (ne-li úspěšnější) než ročníky předchozí ;-). V naší nové kolekci Best of.. BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější se sešla vína s celkovým počtem 13 medailí, z čehož je neuvěřitelných 8 zlatých! (a to jsou vybraná vína teprve na začátku své kariéry :-).

Veltlínské zelené - pozdní sběr Ryzlink vlašský - pozdní sběr Sauvignon - pozdní sběr Chardonnay - pozdní sběr Rulandské šedé - pozdní sběr Tramín červený - výběr z hroznů
Víno
Katalogové číslo: BOX-676
Cena za kolekci: 1 149 Kč nebo 3 696 korků
Zisk korků za balení: 37

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - BMVinařství - Veltlínské zelené - pozdní sběr, 2017
  Festwine - stříbrná medaile

  Ovocná vůně po čerstvém ovoci, s tóny bělomasé broskve, manga, kiwi a letního jablíčka je doplněna o příjemnou kořenitou vůni bílého pepře. Chuť je osvěžující s ovocnými tóny po broskvích, tropickém ovoci a květovém medu, s příjemně šťavnatou kyselinkou.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Ryzlink vlašský - pozdní sběr, 2017
  Valtické vinné trhy - stříbrná medaile

  Víno je světle zelenožluté barvy. Luční až bylinné tóny příjemně doplňuje zahradní peckové a tropické ovoce. Chuť je harmonická s tóny zralého angreštu, červeného grepu a lučních květin s jemně slanou minerální dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (22)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Sauvignon - pozdní sběr, 2017
  Festwine - zlatá medaile

  Ve vůni dominuje tropické ovoce: kiwi a mango, doplněné o tóny broskve. Extraktivní, harmonická a plná chuť má nádhernou pikantní kyselinku. Ovocnost tohoto vína připomínající tropické ovoce, angreštový kompot, s krásnou broskvovou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Chardonnay - pozdní sběr, 2017
  Grand Prix Vinex - Stříbrná medaile

  Vůně je široká s tóny zralého ananasu, vanilky, manga a žlutého melounu. V chuti se objevují smetanovo-vanilkové tóny, mletá skořice, sušené meruňky a zralý pomeranč. Svěží kyselinka a dlouhá intenzivní dochuť, podtrhuje celkový charakter vína. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Rulandské šedé - pozdní sběr, 2017
  Festwine - velká zlatá (šampion)

  Víno působí plným dojmem. V chuti najdete tóny limetky, bílých květů a hrášku, na patře objevíte typickou chlebovinku. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Tramín červený - výběr z hroznů, 2017
  Valtické vinné trhy - zlatá medaile

  Vůně je čistá, jemně kořenitá, s tóny ananasu, meruňky, lékořice, líčí a šeříku. Chuť je harmonická s ovocnými tóny po mangu, kandovaném ovoci, grapefruitu a papáji a medu, doplněná o svěží kyselinku. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (15)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

My vinařství BMV moc gratulujeme! Všechna vína jsme pečlivě ochutnali a museli jsme dát porotcům za pravdu. Nový ročník 2017 je opravdu super!


V naší nové kolekci Best of... BMVINAŘSTVÍ ochutnáte:

Veltlínské zelené - pozdní sběr, 2017 (stříbrná medaile - Festwine 2018)


Poté, co si tento Veltlín nalijete do skleničky, ho chvíli nechte jen tak. Víno se vydýchá, krásně se vám otevře a odhalí typickou odrůdovou aromatiku. Ve vůni najdete tóny nezralých zelených banánů. V chuti je víno ovocně šťavnaté s vyšší kyselinkou a dlouhým, banánovo-pepřovým závěrem.
Ryzlink vlašský - pozdní sběr, 2017 (zlatá medaile - Vinařské Litoměřice 2018)
Vyšší alkohol je vyvažován pěknou kyselinkou, a díky tomu působí tento Vlašák svěžím a lehkým dojmem a velmi příjemně se pije. Ve vůni najdete čerstvě vyloupané vlašské ořechy. V chuti víno působí jako citrusová marmeláda. Podávejte tento Vlašák například ke pstruhovi na másle s grilovanou zeleninou.

Sauvignon - pozdní sběr, 2017 (zlatá medaile - Festwine 2018)


Ve vůni se objevují tóny exotického ovoce: kiwi a manga. V chuti je tento Sauvignon pěkně uhlazený a krémovitý s tóny arónie (černého jeřábu) a angreštového kompotu. Tento Sauvignon doporučuji kombinovat např. s řepovým salátem s kozím sýrem nebo s těstovinami s gorgonzolou.
Chardonnay - pozdní sběr, 2017 (zlatá medaile - Valtické vinné trhy 2018)
Toto Chardonnay působí krémovým až skoro mazlavým dojmem. Zajímavá je ovšem vyšší kyselinka, která jinak plnému vínu dodává zajímavý minerální podtón. Chardonnay doporučuji podávat k těžším jídlům např. k makaronům se sýrovou omáčkou. Mimo zlatou medaili z Valtických trhů si přivezlo ještě stříbrnou medaili z Gran Prix Vinex, což je mezinárodně uznávaná soutěž, kde se hodnotí vína od roku 1993 ;-).

Rulandské šedé - pozdní sběr, 2017 (zlatá medaile - Oenoforum 2018)


Toto Rulandské šedé opravdu zabodovalo! Mimo zlaté medaile ze soutěže Oenoforum 2018 získalo i zlatou medaile v soutěži Festwine. Na nás udělalo také velký dojem. Ačkoli je toto víno klasifikováno jako polosuché, pohybuje se těsně na hranici suchého a polosuchého vína. Víno působí plným dojmem. V chuti najdete tóny limetky, bílých květů a hrášku, na patře objevíte typickou chlebovinku.

Tramín červený - výběr z hroznů, 2017 (zlatá medaile - Valtické vinné trhy 2018)


A opět je to on! Náš oblíbený a milovaný Tramín červený. Přesně takový, jaký má být. V předchozích letech jsme si ověřili, že je oblíbený i u vás, protože z našich regálů vždycky zmizel velmi rychle ;-). Tramín v novém ročníku 2017 je pěkně plný s typickými tóny liči a čajové růže. Ještě se u nás ani pořádně neohřál a už stačil získat tři zlaté medaile: z Valtických vinných trhů, ze soutěže Festwine a ze soutěže Oenoforum.


O BMVinařství


BMVinařství je nově vzniklé malé rodinné vinařství, které navazuje na úspěšnou vinařskou historii. Svěží, aromatická a čistá vína rádi nabízí všichni usměvaví členové rodiny Balgovy.

BMVinařství aneb Balgovo malé vinařství pochází z tradiční vinařské i folklórní slovácké obce Tvrdonice. Svá vína pěstuje na 16 hektarech vinic v katastru obce Tvrdonice. Z těchto ročně vyrobí asi 40 000 lahví. Zaměřuje se na odrůdy, kterým se na Slovácku daří nejlépe. V bílých vínech se jedná o tradiční odrůdy jako např. Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé, Tramín červený a Muškát moravský, v červených vínech se zde daří odrůdě Zweigeltrebe, Frankovce a Modrému Portugalu, ze kterých Balgovi vyrábí červená i růžová vína.

Filozofie malého vinařství je postavena na respektu k přírodě. Vinice jsou stříhány na jeden tažeň, tak aby bylo přirozeně redukováno množství hroznů. Mezi jednotlivými řádky révy roste tráva, aby uvnitř vinice probíhal přirozený život a koloběh.
Vína jsou zpracovávána moderními postupy a technologiemi, tak aby byla moderní, svěží, aromatická a nekomplikovaná. Vůně, chuť a dobrý poměr kvality a ceny vín z Tvrdonic jistě přispějí ke spokojenosti mnohých zákazníků.

Vína si budete moci ochutnat i na svých cyklistických vyjížďkách na jižní Moravu. Balgův sklep je budován tak, aby se v něm cyklisté osvěžili, poveselili a v nejlepším případě mohli i přespat. Není nad to okusit nefalšovanou podlužáckou pohostinnost na vlastní triko.

Aktuální nabídku vín BMVinařství naleznete na www.vino-klub.cz/bmvinarstvi 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045