PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

Ihned k odběru: 11 ks

Výběr nejmedailovějších vín z vinařství BMVinařství

V předchozích letech jsme si několikrát ověřili, že vinařství BMV (= Balgovo malé vinařství z Tvrdonic) vyhrávat umí! Ročník 2018 byl stejně úspěšný jako ročníky předchozí. V naší nové kolekci Best of.. BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější se sešla vína s celkovým počtem 22 medailí, z nichž je rovnou 8 zlatých!

Veltlínské zelené - pozdní sběr Ryzlink vlašský - pozdní sběr Chardonnay - pozdní sběr Rulandské šedé - pozdní sběr Tramín červený - výběr z hroznů Dornfelder - pozdní sběr
Víno
Katalogové číslo: BOX-6762
Cena za kolekci: 1 199 Kč nebo 3 720 korků
Zisk korků za balení: 36

OBSAH KRABICE

 • ČR - BMVinařství - Veltlínské zelené - pozdní sběr, 2018
  Víno je světle žluté barvy se zelenkavými tóny s příjemnou a intenzivní vůní lučního sena, grepu a jádrového ovoce. V ústech potěší svěží a čistý chuťový projev po tropickém ovoci se stopou po příjemné pikantní a šťavnaté kyselince. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Ryzlink vlašský - pozdní sběr, 2018
  Valtické vinné trhy - stříbrná medaile

  Víno je světle zelenožluté barvy. Luční až bylinné tóny příjemně doplňuje zahradní peckové a tropické ovoce. Chuť je harmonická s tóny zralého angreštu, červeného grepu a lučních květin s jemně slanou minerální dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Chardonnay - pozdní sběr, 2018
  Vůně je široká s tóny zralého ananasu, vanilky, manga a žlutého melounu. V chuti se objevují smetanovo-vanilkové tóny, mletá skořice, sušené meruňky a zralý pomeranč. Svěží kyselinka a dlouhá intenzivní dochuť, podtrhuje celkový charakter vína. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Rulandské šedé - pozdní sběr, 2017
  Festwine - velká zlatá (šampion)

  Víno působí plným dojmem. V chuti najdete tóny limetky, bílých květů a hrášku, na patře objevíte typickou chlebovinku. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (14)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Tramín červený - výběr z hroznů, 2018
  Barva vína je intenzivně zlatožlutá s jasnými zlatavými odlesky. Typická vůně Tramínu má intenzivní kořenité aroma s tóny pampeliškového medu a okvětních plátků růží. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Dornfelder - pozdní sběr, 2016
  Salón vín ČR - stříbrná medaile

  Víno je barevně velmi intenzivní s granátovým až inkoustovým odstínem. Vůně je ovocná s tóny lesního drobného ovoce, černé třesně a černorybízové marmelády. Chuť je výrazná, plná s výraznou sametovou dochutí, podpořená o tóny brusinek a ostružin a čokolá
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

BMVinařství má ve své nabídce nyní vína s celkovým počtem 56 medailí, z toho je 20 zlatých a my jim moc gratulujeme!

V naší kolekci Best of... BMVINAŘSTVÍ mimo jiné ochutnáte:

Chardonnay - pozdní sběr, 2018 (Zlatá medaile - O pohár Karla IV. 2019)

Toto Chardonnay působí krémovým až skoro mazlavým dojmem. Zajímavá je ovšem vyšší kyselinka, která jinak plnému vínu dodává zajímavý minerální podtón. Chardonnay doporučuji podávat k těžším jídlům např. k makaronům se sýrovou omáčkou. Mimo zlatou medaili z Mikulovských trhů si přivezlo ještě stříbrnou medaili z Gran Prix Vinex, což je mezinárodně uznávaná soutěž, kde se hodnotí vína od roku 1993 ;-).

Rulandské šedé - pozdní sběr, 2017 (zlatá medaile - Oenoforum 2018)

Toto Rulandské šedé opravdu zabodovalo! Mimo zlaté medaile ze soutěže Oenoforum 2018 získalo i zlatou medaile v soutěži Festwine. Na nás udělalo také velký dojem. Ačkoli je toto víno klasifikováno jako polosuché, pohybuje se těsně na hranici suchého a polosuchého vína. Víno působí plným dojmem. V chuti najdete tóny limetky, bílých květů a hrášku, na patře objevíte typickou chlebovinku.

Tramín červený - výběr z hroznů, 2018 (zlatá medaile – Národní soutěž vín – slovácká podoblast 2019)

A opět je to on! Náš oblíbený a milovaný Tramín červený. Přesně takový, jaký má být. V předchozích letech jsme si ověřili, že je oblíbený i u vás, protože z našich regálů vždycky zmizel velmi rychle ;-). Tramín v novém ročníku 2018 je pěkně plný s typickými tóny liči a čajové růže. Ještě se u nás ani pořádně neohřál a už stačil získat tři medaile: Zlatou medaile z Národní soutěže vín 2019 a dvě stříbrné medaile z Pardubického festivalu vína 2019 a ze Salonu vín 2020.

Dornfelder – pozdní sbět, 2016 (stříbrná medaile – Salon vín 2019)

Dornfelder je naše srdcovka, je to odrůda, se kterou jsme s BMVinařstvím před lety začínali. Vybrali jsme vám schválně ročník 2016, aby bylo víno už pěkně uleželé a dobře se pilo ;-)

O BMVinařství

BMVinařství je nově vzniklé malé rodinné vinařství, které navazuje na úspěšnou vinařskou historii. Svěží, aromatická a čistá vína rádi nabízí všichni usměvaví členové rodiny Balgovy.

BMVinařství aneb Balgovo malé vinařství pochází z tradiční vinařské i folklórní slovácké obce Tvrdonice. Svá vína pěstuje na 16 hektarech vinic v katastru obce Tvrdonice. Z těchto ročně vyrobí asi 40 000 lahví. Zaměřuje se na odrůdy, kterým se na Slovácku daří nejlépe. V bílých vínech se jedná o tradiční odrůdy jako např. Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé, Tramín červený a Muškát moravský, v červených vínech se zde daří odrůdě Zweigeltrebe, Frankovce a Modrému Portugalu, ze kterých Balgovi vyrábí červená i růžová vína.

Filozofie malého vinařství je postavena na respektu k přírodě. Vinice jsou stříhány na jeden tažeň, tak aby bylo přirozeně redukováno množství hroznů. Mezi jednotlivými řádky révy roste tráva, aby uvnitř vinice probíhal přirozený život a koloběh.

Vína jsou zpracovávána moderními postupy a technologiemi, tak aby byla moderní, svěží, aromatická a nekomplikovaná. Vůně, chuť a dobrý poměr kvality a ceny vín z Tvrdonic jistě přispějí ke spokojenosti mnohých zákazníků.

Vína si budete moci ochutnat i na svých cyklistických vyjížďkách na jižní Moravu. Balgův sklep je budován tak, aby se v něm cyklisté osvěžili, poveselili a v nejlepším případě mohli i přespat. Není nad to okusit nefalšovanou podlužáckou pohostinnost na vlastní triko.

Aktuální nabídku vín BMVinařství naleznete na www.vino-klub.cz/bmvinarstvi 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045