PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2867) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... 2011 - bílé (dle MF DNES)

Nejlepší suchá bílá vína nearomatických odrůd ročníku 2011 podle Testu MF DNES

S výsledky Testu MF DNES jsme moc spokojeni. Jednak to celé vyhrála Kořínkova Rulanda bílá (Pinot blanc), kterou jsme si také vybrali do našeho Best of... výběru, ale i ostatní vína našich vinařů zaznamenala medailovou žeň.

Pinot blanc - pozdní sběr GREEN - Veltlínské zelené Müller Thurgau - pozdní sběr Ryzlink rýnský - pozdní sběr Ryzlink rýnský - pozdní sběr - U Boží muky Veltlínske zelené - kabinetní
Víno
Katalogové číslo: 430
Cena za kolekci: 999 Kč nebo 3 330 korků
Zisk korků za balení: 28

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Kořínek - Pinot blanc - pozdní sběr, 2011
  Víno zlatožluté barvy s jemnou květinovou vůní, kde dlouhotrvající harmonická chuť s tóny červeného ovoce a lískových oříšků vytváří velmi komplexní víno s dlouhou dochutí.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (60)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - ARTE VINI - GREEN - Veltlínské zelené, 2011
  V chuti velmi mladé víno s vyšší kyselinkou a nižším obsahem alkoholu. Víno působí velmi harmonickým dojmem se středně dlouhým závěrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (69)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Müller Thurgau - pozdní sběr, 2011
  Ve víně je jemně muškátová vůně s tónem grepu a angreštu, chuť středně plná, svěží s pikantní kyselinkou. Doporučujeme podávat k předkrmům, zeleninovým polévkám, k rybě nebo k bílým měkkým sýrům.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (35)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Spielberg - Ryzlink rýnský - pozdní sběr, 2011
  Zelenkavě žluté víno, jemné ovocné vůně grepových plodů s tóny květu lípy. Plná harmonická chuť s jemným zbytkovým cukrem v dochuti vyvažuje pikantní kyselinka.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (61)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - U Boží muky, 2011
  Weinparade Poysdorf - zlatá medaile

  Ryzlink rýnský ročníku 2011 se projevuje ve vůni až neuvěřitelně bohatou aromatikou, mísí se žlutá broskev a meruňka s grepovým podtónem. Chuť je opět plná, příjemně broskvová s kombinací citrusového ovoce a minerálu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (108)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Špalek - Veltlínske zelené - kabinetní, 2011
  Víno zelenožluté barvy s vůní zeleného pepře a chutí nastrouhané kořenové zeleniny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (28)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O TESTU MF DNES


MF DNES svůj aktuální Test věnovala suchým bílým vínům nearomatických odrůd ročníku 2011 z tuzemské produkce. Mezi testovanými odrůdami bylo Rulandské bílé (Pinot blanc), Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Neuburské a stále mnohými podceňovaná odrůda Müller Thurgau.

VÍTĚZ TESTU - RULANDSKÉ BÍLÉ OD KOŘÍNKA


Nejvyšší bodové ohodnocení a nejlepší medaili si odneslo Rulandské bílé (Pinot blanc) z vinařství Kořínek ze znojemských Hnanic. Díky dosaženému počtu bodů se řadí mezi vynikající vína s výrazným charakterem. Jako své nejvýše hodnocené víno ze všech testovaných si ho vybral nejen dvojnásobný Vinař roku - Jožka Valihrach, ale i předseda poroty tohoto Testu, známý slovenský enolog - Fedor Malík.

Obvykle po Rulandském bílém nebývá vysoká poptávka. Z této rodiny se více kupuje populárnější Rulandské šedé, i když to je mnohem složitější víno na pití a na archivaci, nebo musí být uděláno na lehčí a ovocnější notu. Rulandské bílé, které mezi své favority zařadili "páni vinaři", se dá dobře vychutnat mnohem lépe a mnohem dříve, má jemnou květinovou vůni a lehkou ovocnou chuť. Tak jsem vlastně ráda, že ji do Testu MF DNES zařadili a že to dopadlo, jak to dopadlo.

My jsme si Kořínkovic Rulandu bílou zamilovali už v květnu v jejich sklepě a právem jsme ji zařadili do jejich BEST OFu a také jsme bratry vinaře museli přesvědčovat, že tuto odrůdu máme rádi a že by od ní určitě neměli upouštět nebo ji pěstovat jen pro cuvée burgundské rodiny. Nikdy nebude tak komplexní jako Chardonnay a plná jako Rulanda šedá, ale bude to skvělé víno na pochutnání v mladém věku a na každodenní pití. Záleží ovšem také na zpracování, jistě se můžete setkat i s komplexnějším Pinot blancem z barikových sudů, ale to jsou spíše výjimky.

DALŠÍ MEDAILISTÉ


Z výčtu testovaných "obyčejných" odrůd vyniká jen odrůda Ryzlink rýnský. Podle vyjádření některých degustátorů jsou tato vína ještě příliš mladá. Shodně zde ale zabodovaly naše oblíbené Rýňáky ze Spielbergu a od Volaříka - o tom jsem psala asi už 100x, že je to můj aktuálně nejoblíbenější moravský rýňák a viz kolekce Best of... WeinParade 2012. Oba tyto Rýňáky jsou udělány tak, aby se zkonzumovaly spíše dříve, cca do 2 - 4 let. (Myslím, že se tolika let ani nedočkají :-) Na delší ležení budou připraveni jejich bratříčci z vyšších řad daných vinařství (Austerlitz v případě Spielbergu a Terroir u Volaříka). U těchto dvou oceníte hlavně jejich čerstvost a svěží (meruňkovou) ovocnost.

Jedinným Veltlínem, který od porotců získal stříbrnou medaili, je Veltlín zvaný Green od Arte Vini. Kolekci jsme ale doplnili ještě jedním znojemským Veltlínem od Špalků, s vůní zeleného pepře a chutí kořenové zeleniny, taková přípravka na svíčkovou... :-)

Šestým nejlépe hodnoceným vínem Testu je právem v kolekci zařazený obyčejně neobyčejný Müller Thurgau z vinařství Zlomek & Vávra. Je to víno se svěží vůní, odrůdově typickou, muškátově-grepovou...

Kolekci BEST OF… 2011 – bílé u nás koupíte jen za 999 Kč a můžete si udělat svůj domácí test dnes, každý den :-) 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045