PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2751) KOLEKCE (21) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

..BEAUJOLAIS NOUVEAU 2018

Rezervujte si svou kolekci včas - doručujeme od 13.11.2018

Letošní ročník Beaujolais Nouveau bude výborný!

Beaujolais Nouveau - Domaine Romy - Le Mouflet Rouge Beaujolais Nouveau - Domaine Romy - Le Mouflet Rosé Beaujolais Nouveau - Non Filtré - Vieilles Vignes (nefiltrované ze starých keřů) Beaujolais Villages Nouveau - Seconde Nature (bez přídané síry) Beaujolais Villages Nouveau - Chateau des Maladrets Macon Villages Nouveau - Blanc
Víno
Katalogové číslo: BOX-0417
Cena za kolekci: 1 090 Kč nebo 3 670 korků
Zisk korků za balení: 31

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Beaujolais Nouveau - Domaine Romy - Le Mouflet Rouge, 2018
  Předprodej! Krásné a nadprůměrné Beaujolais s intenzivní rudou barvou, hebkými tříslovinkami, v chuti šťavnatě ovocné s nádechem koření. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (27)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Beaujolais Nouveau - Domaine Romy - Le Mouflet Rosé, 2018
  Předprodej! Výrazné růžové Beaujolais vyrobené 100% z odrůdy Gamay. V nose ucítíte drobné červené bobulové plody. Hodí se ke grilovaným minutkám z bílého masa. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (21)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Beaujolais Nouveau - Non Filtré - Vieilles Vignes (nefiltrované ze starých keřů), 2018
  Předprodej! Hrozny nebyly odstopkovány ani pomlety. V kvasných nádobách fermentovali celé hrozny! Toto víno je nefiltrované, aby Vám ukázalo svou pravou tvář. Případný sediment není závadou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (29)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Beaujolais Villages Nouveau - Seconde Nature (bez přídané síry), 2018
  Předprodej! Hrozny nakvášely na slupkách i se stopkami po dobu 20 dní. Díky této dokonalé extrakci přírodních taninů (tříslovin) víno nepotřebuje konzervovat sírou. Víno je živé, hodně ovocné s tóny sladkého koření. Chuť je hladká a delikátní. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (23)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Beaujolais Villages Nouveau - Chateau des Maladrets, 2018
  Předprodej! Rubínové Beaujolais, které se vyznačuje intenzivní vůní červených a černých bobulových plodů - zejména černého rybízu. Hluboké a elegantní, s pevnou strukturou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (29)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Macon Villages Nouveau - Blanc, 2018
  Předprodej! Mladé bílé víno z odrůdy Chardonnay. Krásně elegantní, v chuti ovocné (fík, hruška, grapefruit) a ve vůni s tóny bílých květů. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (26)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

JAKÝ BYL ROČNÍK 2018?


Ročník 2018 je ve Francii připodobňován k výjimečnému ročníku 2015 i k výbornému ročníku 2017. O ročníku 2018 dokonce říkají, že byl téměř dokonalý. I přes několikatýdenní letní sucho, byl nakonec srážkově nadprůměrný. A doslova rekordním byl v dosažených hodinách slunečního svitu. Hrozny se opalovaly celých 1542 hodin, oproti průměrným 1459 hodinám za rok (počítáno do termínu sklizně).

Sklizeň letos odstartovala 27. srpna, tj. jen o 3 dny později než v roce 2015 a 2 dny později než v roce 2017 (což byly ty skvělé ročníky) a např. 21 dní dříve než v ročníku 2016. Vínům z letošního ročníku 2018 tak předpovídají zářnou (a zajisté i medailovou) budoucnost!

Zajímavostí je, že začátek sklizně měl letos v rámci oblasti cca 14denní rozptyl, což bylo výhodné pro plánování kapacit sběračů i sklepáků ;-)

JAK JSME POSKLÁDALI TENTO VÝBĚR - BEAUJOLAIS NOUVEAU 2018


V naší kolekci tradičně najdete dvě vína (červené a růžové) od Vinaře roku 2008 - Nicolase Romyho (Domaine Romy), který své hrozny pěstuje a svá vína vyrábí v BIO režimu (označení: Terra Vitis).

Nejoblíbenějším vínem naší kolekce, soudě podle počtu udělených hvězdiček a vždy nejrychlejšího vyprodání, je každoročně NEFILTROVANÉ Beaujolais Nouveau ze starých vinic. Je vyrobeno jako za starých časů, jak se to dělalo na začátku 20. století. Letos má novou etiketu, která zdůrazňuje právě fakt, že je nefiltrované, tedy "NON FILTRÉ". Víno si tak v chuti zachovává ovocnou plnost, která jinak ulpívá na filtračních deskách. Případný sediment v lahvi tak není závadou, ale důkazem mimořádné hustoty tohoto vína.

Výborně hodnocenou zajímavostí je i PŘÍRODNÍ NESÍŘENÉ víno z vyšší apelace Beaujolais Villages Nouveau, rozprostírající se kolem vesnic Lantignié a Regnié. Síra se do něj nepřidává ani při výrobě, ani před lahvováním, prostě vůbec. Hrozny kvasí i se svými třapinami, čímž přirozeně zvyšují obsah tříslovin a tudíž i přirozenou imunitu tohoto vína. Ochutnáte tak "živé" víno s vůní fialek a delikátní sametovou chutí. I toto víno letos dostalo nový kabát a na etiketě zdůrazňuje svou přirozenou přírodnost "SECOND NATURE".

Nejvyšší medailové ambice (ZLATO) i vloni potvrdilo naše oblíbené Beaujolais Villages Nouveau ze Chateau MALADRETS. Letos mu na celobožolové soutěži v Lyonu budeme zase fandit! :-)

Doplňkem k mladým červeným a růžovému Beaujolais je každoročně mladé bílé víno ze sousední oblasti - Macon, vyrobené 100 % z odrůdy Chardonnay -> Macon-Villages Nouveau - Blanc. Těšte se na suché, ovocně šťavnaté (fík, hruška, grapefruit) a minerální víno, které rádi pijeme až do Velikonoc.

MLADÉ VÍNO Z FRANCIE - VE STEJNOU DOBU NA CELÉM SVĚTĚ


Beaujolais je díky preciznímu celosvětovému marketingu snad nejznámějším francouzským vínem. To, že jsou francouzští vinaři schopni dodávat mladá vína kamkoliv na světě vždy třetí čtvrtek v měsíci listopadu, dokázali náležitě zpropagovat a nyní z této myšlenky těží. Boom Beaujolais nastal v 60. letech 20. století. Dříve to byl zvyk pouze z místních hospod.

OVOCNÉ BEAUJOLAIS


Beaujolais se sbírá tak, aby se kuličky co nejméně porušily. Poté se ve velkých kádích nechá kvasit, ale tím způsobem, že kvašení rozjede štáva, které vyteče z nejspodnějších kuliček hroznů, na kterou pouze silou gravitace tlačí zbytek hroznů. Vzniká tak kvašení uvnitř kuliček a mošt tak získá skvělé ovocné aroma ze slupek. Takto kvasí 4 - 10 dní. Proto se Beaujolais vyznačují příjemnou a výraznou ovocnou chutí. A protože neobsahují tolik cukru, mají i nižší množství alkoholu.

BEAUJOLAIS VILLAGES


Toto označení může používat jen 32 vesnic z regionu a značí to Beaujolais vyšší kvality z lepší apelace. Několik vesnic může dokonce místo označení Villages použít přímo název své obce. Odtud plyne nejen cenový rozdíl mezi Beujolais Nouveau a Beujolais Villages Nouveau.

TERMÍN DODÁNÍ - POZOR!!!!


Letošní Den B, který se slaví vždy třetí čtvrtek v měsíci listopadu, připadá na nejdřívější možné listopadové datum 15. 11. 2018. Předobjednaná vína tedy budeme distribuovat od 13. 11. 2018, abyste si je stihli vychladit a od 15. 11. 2018 i vychutnat.

Vzhledem k tomu, že se jedná o předobjednávky, prosíme, abyste si ke krabicím s BEAUJOLAIS NOUVEAU 2018 nepřidávali nic dalšího.

Před jejich odesláním (kolem 13.11.) se s vámi spojíme a nabídneme vám sloučení např. s kolekcí Svatomartinských a Mladých vín nebo s čímkoli jiným dle vašeho přání ;-) 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045